Klawiatury do komputera - jaka będzie dla Ciebie najlepsza?

Klawiatury do komputera - jaka będzie dla Ciebie najlepsza?

Klawiatura to jeden z niezastąpionych - i podstawowych - gadżetów do komputera. Jednak nie tylko do niego - świetnie sprawdzą się podłączone do tableta, a nawet i do telewizora. Jednak czym warto się kierować przy wyborze klawiatury, aby nie żałować? Przekonajmy się i znajdźmy model w pełni dostosowany do naszych potrzeb!

Jakie są klawiatury do komputera?

Na rynku sprzedażowym możemy znaleźć wiele gadżetów. Klawiatury klasyczne z kabelkiem, bezprzewodowe i nie tylko. Aby nie zgubić się w gąszczu wyboru najpierw należy dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania względem urządzenia oraz dedykowane miejsce połączenia. W przeciwnym razie możesz nie być do końca usatysfakcjonowany.

Ze względu na funkcjonalność dla użytkownika wyróżnia się także klawiatury gamingowe i biurowe. Z kolei jeśli chodzi o sposób pracy urządzenia, to istnieje podział na klawiatury membranowe i mechaniczne.

Czym charakteryzują się klawiatury membranowe i mechaniczne?

Na żywotność, cenę i jakość klawiatury odpowiada technologia jej produkcji. Klawiatura mechaniczna posiada każdy przycisk osadzony na osobnym przełączniku, który rejestruje wciśnięcia. Ten typ gadżetu jest ceniony ze względu na swoją wytrzymałość i żywotność. Pojedynczy klawisz jest w stanie wytrzymać do kilkudziesięciu milionów wciśnięć. Ponadto przyciski szybko wracają do swojej właściwej pozycji - jest to szczególnie istotne dla osób zawodowo używających klawiatury oraz graczy. 

Z kolei klawiatury membranowe są tańsze i lżejsze. Ich funkcjonowanie opiera się na charakterystycznej membranie od której wzięto tę nazwę.  Co ważne, między przyciskiem a membraną znajduje się element z gumy, który zapewnia znacznie cichsze działanie niż ma to miejsce w modelach mechanicznych. Są również mniej wytrzymałe i wymagają użycia większej siły podczas pisania. Wszystko to sprawia, że powinny być wybierane głównie przez użytkowników, którzy nie tworzą długich tekstów.

Kiedy wybrać klawiaturę bezprzewodową?

Wiele osób ceni sobie klawiatury uniwersalne, posiadające przewód. Te modele są niezawodne, choć wymagają stworzenia konkretnego miejsca pracy i mogą ograniczać swobodę ruchów użytkownika, który - aby używać gadżetu - musi znajdować się blisko podłączonego do niego urządzenia.

Klawiatury bezprzewodowe gwarantują z kolei wolność od kabli. Pozytywnie wpływa to także na zasięg działania - możliwe jest używanie sprzętu oddalonego nawet na dziesięć metrów. Pozwoli to także na podpięcie klawiatury do telewizora, wiszącego na ścianie. Klawiatury bezprzewodowe mają jednak istotną wadę w postaci cyklicznego ładowania lub wymieniania baterii. Gdy zapomnimy to zrobić, urządzenie po prostu nie będzie działało.

Klawiatura gamingowa - zadbaj o swoje zdrowie

Klawiaturę gamingową można poznać już na pierwszy rzut oka. Jej oryginalny design i profilowanie przyciągają uwagę. Nic dziwnego - to stylowa opcja dla osób, chcących stworzyć stanowisko gamingowe. Jednak nie tylko hobbyści i amatorzy gier wideo docenią ten wariant. Podkładki pod nadgarstki dzięki swojemu kształtowi zmniejszają ucisk. Dzięki temu wielogodzinne korzystanie ze sprzętu elektronicznego nie odbywa się kosztem zdrowia. Dlatego jeśli spędzasz wiele czasu, korzystając z klawiatury - postaw na profesjonalny sprzęt i dodatki do niego. Dzięki temu znacząco podniesiesz komfort z używania urządzeń. Kupując


Data publikacji: 2023-03-08, ostatnia zmiana: 2023-03-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Klawiatura przewodowa Defender WEREWOLF GK-120DL podświetlana gaming
66,35 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Klawiatura RAZER Deathstalker V2 Pro US
948,00 zł
Pruszków
(woj. mazowieckie)
Klawiatura CORSAIR K70 RGB Pro
759,33 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Klawiatura XTRFY K5 Compact
599,00 zł
Leszno
(woj. wielkopolskie)
Klawiatura ENDORFY Omnis Red Kailh RGB
325,55 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Klawiatura DUCKY One 2 PBT Cherry MX Silent Red RGB
1 259,99 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Klawiatura bezprzewodowa Logitech MX Keys czarna
531,43 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Klawiatura CORSAIR K100 Air RGB
1 159,00 zł
Leszno
(woj. wielkopolskie)
Klawiatura DELTACO WK85R
249,99 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Klawiatura SAVIO Whiteout Outemu Blue
163,35 zł
Łomża
(woj. podlaskie)
Zestaw MOFII Bean 2.4G Beżowy
139,00 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Klawiatura ENDORFY Omnis Pudding Onyx White Red Kailh RGB
339,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czyste powietrze w mieszkaniu - dlaczego to tak ważne dla Twojego zdrowia?
Każdego roku, w dniu 7 września, świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez ONZ. Celem jest podkreślenie znaczenie czystego powietrza na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach...
Data publikacji: 2023-03-08
Jakie są najlepsze ładowarki samochodowe dla telefonów z wejściem typu C?
Zakup kabla USB-C to zapewnienie sobie kompatybilności z każdym urządzeniem elektronicznym przez najbliższe lata. Jednocześnie, liczba produktów może przytłaczać, a rozróżnienie na kolejne generacje c...
Data publikacji: 2023-02-13
O czym pamiętać przed zakupem ekranu IPS
Wybór odpowiedniego monitora do komputera ma ogromne znaczenie. Sukces na tym polu zapewnia większą przyjemność w trakcie rozgrywki i odpowiedni komfort pracy z wymagającymi programami. Niesłabnącą po...
Data publikacji: 2022-12-14
Wydajny laptop z AMD, czy Intel? Na który się zdecydować?
Laptop z procesorem AMD czy Intel? To pytanie, które z pewnością zadał sobie każdy zainteresowany nowym laptopem. Sprawdzamy oba rozwiązania.
Data publikacji: 2022-12-05