Jak wybrać klawiaturę gamingową?

Jak wybrać klawiaturę gamingową?

W ostatnich dekadach, wraz z rozwojem branży komputerowej, coraz dynamiczniej poszerzał się świat graczy. A rosnąca liczba graczy to również większa konkurencja podczas rozgrywek sieciowych. Trudno się więc dziwić, że każdemu zależy na zwiększeniu sowich szans, jak tylko to możliwe – nieodzowna w tym okazuje się klawiatura gamingowa. Nie czekaj więc i dowiedz się o niej wszystkiego, co najważniejsze...

  1. Bezprzewodowa czy przewodowa?
  2. Czas reakcji klawiatur bezprzewodowych.
  3. Klawiatury gamingowe i ich rodzaje.
  4. Najlepszy wybór.

Gry komputerowe to nie tylko prosta rozrywka. Jest to także sposób na przeżycie fantastycznych przygód, odkrywanie nowych zainteresowań, zdobywanie wiedzy, ale i przyjaciół. Niezależnie jaki jest indywidualny cel gracza zasiadającego przed ekranem, wszystkim im zależy na swobodnej i komfortowej rozgrywce. Nie jest ona możliwa bez odpowiedniego sprzętu gamingowego, w tym klawiatury. Zanim jednak przystąpimy do zakupu konkretnego modelu, warto dowiedzieć się, na co w szczególności należy zwrócić uwagę.

Bezprzewodowa czy przewodowa?

Typ klawiatury gamingowej to pierwsza kwestia, nad którą musimy się pochylić. Mocną stroną przewodowych modeli jest ich szybki czas reakcji, który przy bezprzewodowych odpowiednikach niejednokrotnie może zaważyć o finale rozgrywki. Jednakże z drugiej strony jesteśmy w dość znaczny sposób ograniczeni kablem. Warto więc sprawę dokładnie przemyśleć. 

Czas reakcji klawiatur bezprzewodowych

Nie zapominajmy jednak, że wysokiej klasy producenci sprzętu komputerowego odpowiedzieli na zapotrzebowanie graczy i przygotowali klawiatury bezprzewodowe ze znacznie ograniczonymi opóźnieniami. Straty są tak małe, że nawet wprawne oko może mieć problem z ich wychwyceniem. Tego typu klawiatury proponują, między innymi, Logitech i Cooler Master.

Klawiatury gamingowe i ich rodzaje

Ponadto musimy zwrócić uwagę na rodzaj wybranej przez nas klawiatury, co będzie miało wpływ na wygodę, ale i funkcjonalność. Dostępne na rynku modele to: klawiatury mechaniczne, optyczne, membranowe, multimedialne oraz hybrydowe. 

Najlepszy wybór

Naturalnie pojawia się pytanie: gdzie w takim razie kupić klawiaturę dla graczy, która spełni jego wymagania oraz oczekiwania. Otóż, jak pokazuje praktyka, najlepszym do tego miejscem jest sklep: https://www.morele.net/kategoria/klawiatury-dla-graczy-465/, któremu zaufało już niezliczenie wiele klientów. Potwierdzają to ich pozytywne opinie oraz zapewnienia, że oferowany sprzęt, w tym klawiatury, jest z najwyższej półki.

Data publikacji: 2021-01-15, ostatnia zmiana: 2021-01-15

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Zestaw GEMBIRD KBS-W-01
53,90 zł
Borzestowo
(woj. pomorskie)
UGo Klawiatura Askja K140 numeryczna USB przewodowa Czarna
28,17 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Esperanza TITANUM ZESTAW BEZPRZEWODOWY 2,4GHz KLAWIATURA Z MYSZKĄ MEMPHIS
41,46 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
A4 Tech Mysz FSTYLER FG10 RF Szary
48,95 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Klawiatura MAD DOG GK500
69,99 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)
Klawiatura mechaniczna Savio TEMPEST RX FULL RED Czarna
156,69 zł
Gowidlino
(woj. pomorskie)
ART Klawiatura AK-66 Handy bezprzewodowa USB
109,51 zł
Bługowo
(woj. wielkopolskie)
Klawiatura membranowa Activejet K-3021 (USB 2.0; (US); kolor czarny)
27,99 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Klawiatura ICY BOX ACK-118BK
34,97 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
Klawiatura LOGITECH G512 Carbon Tactile
429,00 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Klawiatura GENESIS Rhod 250 US
49,99 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Cooler Master Klawiatura + mysz Devastator 3 dla graczy
169,64 zł
Opole
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

DVB-T2 - kiedy w Polsce?
W drugim kwartale 2022 roku zacznie obowiązywać nowy standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej - DVB-T2. Zmiana ta jest wprowadzana, aby zapewnić widzom możliwość bezpłatnego oglądania jak najwi...
Data publikacji: 2022-01-28
Automatyczny czy kolbowy ekspres do kawiarni - jaki wybrać?
Prowadzisz kawiarnię lub myślisz o jej założeniu i zastanawiasz się, który ekspres do kawiarni będzie lepszy – automatyczny czy kolbowy? Cóż, to zależy. W tym artykule zwracamy uwagę na kilka rzeczy,...
Data publikacji: 2021-11-26
Laptopy - jaki będzie najlepszy?
Laptopy cieszą się ogromnym zainteresowaniem różnych użytkowników: zarówno młodzieży, jak i osób, które wykorzystują sprzęt głównie do pracy. Nic dziwnego: są poręczne i lekkie, dlatego łatwo korzysta...
Data publikacji: 2021-11-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij