Co warto wiedzieć o drukarkach do etykiet?

Co warto wiedzieć o drukarkach do etykiet?

Etykiety mają niezwykle wszechstronne wykorzystanie, można je napotkać prawie na każdym kroku. Nigdy jednakże większość z nas nie zastanawia się nad tymże, dzięki którym narzędziom one powstają. Do druku samoprzylepnych etykiet stosuje się drukarki etykiet.

Zakup takich drukarek teraz nie stanowi żadnego, nawet najmniejszego problemu, gdyż można je znaleźć w ofertach wielu różnych firm. Jedną spośród nich, jest niezwykle cenione przedsiębiorstwo Codemax. Jeżeli chcemy dokładnie wiedzieć, co nieco o tych drukarkach, to warto zajrzeć na stronę internetową firmy, jaką możemy znaleźć pod adresem https://www.codemax.eu/.

Jakimi założeniami kierować się nabywając drukarkę etykiet?

Na rynku istnieje teraz multum rozmaitych rodzajów urządzeń do etykietowania. Konsumenci, jacy potrzebują drukarki etykiet mogą dobrać drukarkę termotransferową bądź cieplną. W wypadku drukarki etykiet termotransferowej koszt wydrukowania poszczególnej etykiety będzie większy aniżeli w wypadku korzystania z drukarki cieplnej. Jednakże drukarka etykiet termotransferowa jest narzędziem, jakie pozwoli na nadrukowanie bardzo wytrzymałych etykiet. Drukarka do etykiet może służyć też do drukowania kodów kreskowych. Także one wydrukowane na drukarce do etykiet termotransferowej będą bardzo mocne.

Istotne parametry drukarki

Dobierając drukarkę etykiet, należy obowiązkowo mieć na względzie dwa najistotniejsze jej parametry, czyli:

Szerokość druku – parametr tenże świadczy o tymże, jakiej wielkości etykiety da się wydrukować przy wykorzystaniu danego typu drukarki i o tymże, jaka jest optymalna szerokość etykiety. Jeśli dla przykładu szerokość wydruku kształtuje się na poziomie 84 mm, to optymalna wielkość etykiet sięga 84 mm – nic nie stoi na przeszkodzie w drukowaniu etykiet mniejszych. 

Rozdzielczość drukarki – tenże parametr świadczy o tymże, ile punktów na jeden cal może wydrukować urządzenie. Tradycyjna rozdzielczość to 200 dPi, lecz w sprzedaży są drukarki o mniejszej oraz większej rozdzielczości.

Pamiętajmy także, iż drukarki do etykiet różnią się rozmiarem. Kancelaryjne mają styl bardziej kompaktowy oraz nie zajmują wiele miejsca. Z kolei przemysłowe są większe oraz cięższe, lecz bez kłopotu zainstalujemy je na linii przemysłowej. W wypadku drukarki dedykowanej na linię produkcyjną znaczenie ma także to, iż może ona funkcjonować bez zewnętrznej komunikacji. Jest to możliwe dzięki specjalnie przygotowanym oprogramowaniom. Ważne jest także to, iż drukarki przemysłowe zaopatrzone są w specjalne porty, do których można zaczepić zsynchronizowane urządzenia.

Data publikacji: 2019-10-08, ostatnia zmiana: 2019-10-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

toner zamiennik tk-5280y do kyocera (1t02twanl0) (żółty) - darmowa dostawa w 24h
399,99 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
toner oryginalny hp 59a (cf259a) (czarny) - darmowa dostawa w 24h
488,99 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
urządzenie wielofunkcyjne epson ecotank l6260 - darmowa dostawa w 48h
1 672,99 zł
Zarzeczewo
(woj. kujawsko-pomorskie)
tusze oryginalne canon pgi-570 xl bk (0318c007) (czarne) (dwupak) - darmowa dostawa w 24h
152,99 zł
Ostróda
(woj. warmińsko-mazurskie)
toner zamiennik tn-314c do develop (a0d74d1) (błękitny) - darmowa dostawa w 24h
169,99 zł
Bartoszyce
(woj. warmińsko-mazurskie)
toner zamiennik tn-243m do brother (tn243m) (purpurowy) - darmowa dostawa w 24h
169,99 zł
Władysławowo
(woj. pomorskie)
toner zamiennik tn-319y do km (a11g250) (żółty) - darmowa dostawa w 24h
124,99 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Tusz Brother LC121M Magenta
36,90 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
toner zamiennik tk-8335k do kyocera (1t02rl0nl0) (czarny) - darmowa dostawa w 24h
249,99 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
drukarka hp laserjet pro m404 dn - darmowa dostawa w 48h
1 165,99 zł
Siedlce
(woj. małopolskie)
tusz oryginalny hp 967xl (3ja31ae) (czarny) - darmowa dostawa w 24h
220,99 zł
Oleśnica
(woj. dolnośląskie)
toner zamiennik tn-611c do develop (a0704d0) (błękitny) - darmowa dostawa w 24h
415,99 zł
Orzesze
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie sprzęt AGD można kupić przez internet?
Sklepy online zapewniają maksymalny komfort podczas robienia zakupów – bez względu na to, jakich dokładnie produktów dotyczą. Między innymi właśnie dlatego coraz więcej osób kupuje urządzenia AGD właś...
Data publikacji: 2022-06-29
Aplikacje, które pomogą nam podczas zakupów
Chociaż dla wielu osób jest to czysta przyjemność, inni odkładają to jak mogą. Mowa tutaj o zakupach. Spożywka, ubrania, meble, elektronika – wydawałoby nam się, że dopiero coś kupiliśmy, a już czas i...
Data publikacji: 2022-06-28
Niezawodny iPhone 7 - Król sprzed kilku lat
O telefonie iPhone 7 mówiło się jeszcze przed jego oficjalną premierą. Większość jego funkcji została przyćmiona przez kontrowersje związane z rezygnacją z gniazda 3,5 mm i promowaniem w zamian słucha...
Data publikacji: 2022-06-22
Piekarnik Beko BBIR 1730 BCS - dlaczego warto go kupić?
W piekarniku przyrządzimy soczyste mięsa, zapiekanki warzywne, słodkie ciasta, muffiny i ciasteczka. Aby było to możliwe, powinniśmy kupić niezawodne, funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu urządzeni...
Data publikacji: 2022-06-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij