Co warto wiedzieć o drukarkach do etykiet?

Co warto wiedzieć o drukarkach do etykiet?

Etykiety mają niezwykle wszechstronne wykorzystanie, można je napotkać prawie na każdym kroku. Nigdy jednakże większość z nas nie zastanawia się nad tymże, dzięki którym narzędziom one powstają. Do druku samoprzylepnych etykiet stosuje się drukarki etykiet.

Zakup takich drukarek teraz nie stanowi żadnego, nawet najmniejszego problemu, gdyż można je znaleźć w ofertach wielu różnych firm. Jedną spośród nich, jest niezwykle cenione przedsiębiorstwo Codemax. Jeżeli chcemy dokładnie wiedzieć, co nieco o tych drukarkach, to warto zajrzeć na stronę internetową firmy, jaką możemy znaleźć pod adresem https://www.codemax.eu/.

Jakimi założeniami kierować się nabywając drukarkę etykiet?

Na rynku istnieje teraz multum rozmaitych rodzajów urządzeń do etykietowania. Konsumenci, jacy potrzebują drukarki etykiet mogą dobrać drukarkę termotransferową bądź cieplną. W wypadku drukarki etykiet termotransferowej koszt wydrukowania poszczególnej etykiety będzie większy aniżeli w wypadku korzystania z drukarki cieplnej. Jednakże drukarka etykiet termotransferowa jest narzędziem, jakie pozwoli na nadrukowanie bardzo wytrzymałych etykiet. Drukarka do etykiet może służyć też do drukowania kodów kreskowych. Także one wydrukowane na drukarce do etykiet termotransferowej będą bardzo mocne.

Istotne parametry drukarki

Dobierając drukarkę etykiet, należy obowiązkowo mieć na względzie dwa najistotniejsze jej parametry, czyli:

Szerokość druku – parametr tenże świadczy o tymże, jakiej wielkości etykiety da się wydrukować przy wykorzystaniu danego typu drukarki i o tymże, jaka jest optymalna szerokość etykiety. Jeśli dla przykładu szerokość wydruku kształtuje się na poziomie 84 mm, to optymalna wielkość etykiet sięga 84 mm – nic nie stoi na przeszkodzie w drukowaniu etykiet mniejszych. 

Rozdzielczość drukarki – tenże parametr świadczy o tymże, ile punktów na jeden cal może wydrukować urządzenie. Tradycyjna rozdzielczość to 200 dPi, lecz w sprzedaży są drukarki o mniejszej oraz większej rozdzielczości.

Pamiętajmy także, iż drukarki do etykiet różnią się rozmiarem. Kancelaryjne mają styl bardziej kompaktowy oraz nie zajmują wiele miejsca. Z kolei przemysłowe są większe oraz cięższe, lecz bez kłopotu zainstalujemy je na linii przemysłowej. W wypadku drukarki dedykowanej na linię produkcyjną znaczenie ma także to, iż może ona funkcjonować bez zewnętrznej komunikacji. Jest to możliwe dzięki specjalnie przygotowanym oprogramowaniom. Ważne jest także to, iż drukarki przemysłowe zaopatrzone są w specjalne porty, do których można zaczepić zsynchronizowane urządzenia.

Data publikacji: 2019-10-08, ostatnia zmiana: 2019-10-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Lexmark urządzenie wielofunkcyjne i mc3224adwe
1 120,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Hp ploter designjet t250 24-in printer
4 418,00 zł
Żyrardów
(woj. mazowieckie)
Xerox urządzenie wielofunkcyjne versalink c500 a4 kolor 43ppm printer
3 408,00 zł
Bolesławiec
(woj. dolnośląskie)
Xerox drukarka b210 drukarka czarno-biała 30 str./min.
690,00 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)
Hp drukarka color laserjet enterprise m751dn
13 758 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
Drukarka etykiet GoDEX GE300, 203dpi, do biura, do listów przewozowych i innych Identyfikacja Magazy
1 095,00 zł
Godziszka
(woj. śląskie)
Lexmark urządzenie wielofunkcyjne i mx421ade multifunction 4.3'' touch
2 300,00 zł
Nowy Targ
(woj. małopolskie)
Lexmark drukarka b3442dw 29s0310
1 027,00 zł
Tychy
(woj. śląskie)
Hp inc. laserjet pro m203dw g3q47a
766,00 zł
Stryszawa
(woj. małopolskie)
Oki urządzenie wiel mc883dn-euro
13 120 zł
Siemianowice Śląskie
(woj. śląskie)
Lexmark drukarka cs728de**
2 956,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Hp urządzenie wielofunkcyjne ink tank 319 kolor  (z6z13a)
679,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak działa drukarka 3D?
Tradycyjne drukowanie, choć nadal potrzebne i ciągle wykorzystywane, nie jest szczytem technicznym i informatycznym. Nastąpiła era drukowania 3D, zaś drukarki tego typu są wykorzystywane już niemalże...
Data publikacji: 2020-08-28
Xiaomi do 1500 zł
Jeśli szukasz niedrogiego, a dobrego smartfona, koniecznie weź pod uwagę telefony marki Xiaomi. Ten chiński producent oferuje naprawdę świetny sprzęt. Przedstawiamy Xiaomi do 1500 złotych.
Data publikacji: 2020-08-03
Dlaczego warto wybrać oczyszczacz powietrza?
Czyste powietrze, brak kurzu, brak kłopotliwych alergenów i świeży zapach – w takich warunkach bardzo dobrze się mieszka, odpoczywa i relaksuje. Czy jednak takie warunki panują właśnie u Ciebie w domu...
Data publikacji: 2020-07-30
Jak wybrać generator pary?
No dobrze, wiesz już, że generator pary znacznie przyspiesza i ułatwia prasowanie. Umożliwia prasowanie w pionie problematycznych falbanek i plis oraz odświeża ubrania z zapachów, tak że nie musisz pr...
Data publikacji: 2020-07-29