Szukaj

Kategorie

Co warto wiedzieć o drukarkach do etykiet?

Co warto wiedzieć o drukarkach do etykiet?

Etykiety mają niezwykle wszechstronne wykorzystanie, można je napotkać prawie na każdym kroku. Nigdy jednakże większość z nas nie zastanawia się nad tymże, dzięki którym narzędziom one powstają. Do druku samoprzylepnych etykiet stosuje się drukarki etykiet.

Zakup takich drukarek teraz nie stanowi żadnego, nawet najmniejszego problemu, gdyż można je znaleźć w ofertach wielu różnych firm. Jedną spośród nich, jest niezwykle cenione przedsiębiorstwo Codemax. Jeżeli chcemy dokładnie wiedzieć, co nieco o tych drukarkach, to warto zajrzeć na stronę internetową firmy, jaką możemy znaleźć pod adresem https://www.codemax.eu/.

Jakimi założeniami kierować się nabywając drukarkę etykiet?

Na rynku istnieje teraz multum rozmaitych rodzajów urządzeń do etykietowania. Konsumenci, jacy potrzebują drukarki etykiet mogą dobrać drukarkę termotransferową bądź cieplną. W wypadku drukarki etykiet termotransferowej koszt wydrukowania poszczególnej etykiety będzie większy aniżeli w wypadku korzystania z drukarki cieplnej. Jednakże drukarka etykiet termotransferowa jest narzędziem, jakie pozwoli na nadrukowanie bardzo wytrzymałych etykiet. Drukarka do etykiet może służyć też do drukowania kodów kreskowych. Także one wydrukowane na drukarce do etykiet termotransferowej będą bardzo mocne.

Istotne parametry drukarki

Dobierając drukarkę etykiet, należy obowiązkowo mieć na względzie dwa najistotniejsze jej parametry, czyli:

Szerokość druku – parametr tenże świadczy o tymże, jakiej wielkości etykiety da się wydrukować przy wykorzystaniu danego typu drukarki i o tymże, jaka jest optymalna szerokość etykiety. Jeśli dla przykładu szerokość wydruku kształtuje się na poziomie 84 mm, to optymalna wielkość etykiet sięga 84 mm – nic nie stoi na przeszkodzie w drukowaniu etykiet mniejszych. 

Rozdzielczość drukarki – tenże parametr świadczy o tymże, ile punktów na jeden cal może wydrukować urządzenie. Tradycyjna rozdzielczość to 200 dPi, lecz w sprzedaży są drukarki o mniejszej oraz większej rozdzielczości.

Pamiętajmy także, iż drukarki do etykiet różnią się rozmiarem. Kancelaryjne mają styl bardziej kompaktowy oraz nie zajmują wiele miejsca. Z kolei przemysłowe są większe oraz cięższe, lecz bez kłopotu zainstalujemy je na linii przemysłowej. W wypadku drukarki dedykowanej na linię produkcyjną znaczenie ma także to, iż może ona funkcjonować bez zewnętrznej komunikacji. Jest to możliwe dzięki specjalnie przygotowanym oprogramowaniom. Ważne jest także to, iż drukarki przemysłowe zaopatrzone są w specjalne porty, do których można zaczepić zsynchronizowane urządzenia.

Data publikacji: 2019-10-08, ostatnia zmiana: 2019-10-08


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Toner oryginalny ricoh c406 (842097) (purpurowy) - darmowa dostawa w 24h
267,99 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
 Kserokopiarka Konica Minolta bizhub C364 (3 lata gw.)
4 990,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Drukarka HP deskjet 845c
50,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
 dwa białe skanery
50,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
 Epson Stylus Office BX300F
100,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
 Toner do regeneracji business class do hp 1215 / 3000 / 3500 / 3550 / 3600 / 3700 / 3800 / 4600 / 46
231,99 zł
Knurów
(woj. śląskie)
 CANON iPIXMA ip1500 drukarka atramentowa kolorowa
zamienię
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Kserokopiarka Konica Minolta bizhub C3110
2 270,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Kserokopiarka Konica Minolta bizhub 4020 monochromatyczna 3l. gw.
1 290,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Kserokopiarka Konica Minolta bizhub C3350 (3 lata gwarancji)
3 990,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Toner oryginalny km tnp-27k (a0x5153) (czarny) - darmowa dostawa w 24h
174,99 zł
Paczkowo
(woj. wielkopolskie)
 Kserokopiarka Konica Minolta bizhub C220 (3lata gwarancji)
4 190,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Drukarka dla ucznia - zrób przemyślane zakupy
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że przed rodzicami spore wydatki związane ze skompletowaniem wyprawki szkolnej. I o ile tradycyjne przybory szkolne to wybór spośród tego, co ładniejsze czy tańsze, to ze sprzętem, z którego uczeń będzie korzystał w domu – takim jak komputer czy drukarka, jest inaczej.

Data publikacji: 2019-09-10

6 błędów początkujących fotografów
Lubisz robić zdjęcia? Zastanawiasz się, dlaczego niektóre kadry wzbudzają zachwyt widzów, natomiast na inne nikt nie zwraca uwagi? Zdradzę Ci sekret – większość początkujących fotografów popełnia powtarzające się błędy, które całkowicie niweczą ich pracę. Sprawdź, jak uniknąć 6 podstawowych błędów w fotografii i zacznij tworzyć kadry, które zdobędą uznanie odbiorców.

Data publikacji: 2019-06-28

Złącze HDMI i jego wpływ na jakość obrazu
Prawidłowo dobrany kabel HDMI jest w ocenie niektórych podstawą do uzyskania dobrej jakości obrazu. Z tą tezą kontrastuje inna zakładająca, że jakość kabla HDMI nie ma wpływu na jakość obrazu. Jak zatem jest na prawdę?

Data publikacji: 2019-06-19

6 wskazówek jak dobrać etui do iPhone'a
Każdego roku iPhone znajduje setki tysięcy kolejnych entuzjastów. Smartfon marki Apple ze względu na swoje możliwości i prestiż, jaki zapewnia swoim posiadaczom, jest niezwykle cennym przedmiotem. Jak każde urządzenie, potrzebuje okazjonalnej konserwacji i codziennej dbałości.

Data publikacji: 2019-06-14