Co warto wiedzieć o drukarkach do etykiet?

Co warto wiedzieć o drukarkach do etykiet?

Etykiety mają niezwykle wszechstronne wykorzystanie, można je napotkać prawie na każdym kroku. Nigdy jednakże większość z nas nie zastanawia się nad tymże, dzięki którym narzędziom one powstają. Do druku samoprzylepnych etykiet stosuje się drukarki etykiet.

Zakup takich drukarek teraz nie stanowi żadnego, nawet najmniejszego problemu, gdyż można je znaleźć w ofertach wielu różnych firm. Jedną spośród nich, jest niezwykle cenione przedsiębiorstwo Codemax. Jeżeli chcemy dokładnie wiedzieć, co nieco o tych drukarkach, to warto zajrzeć na stronę internetową firmy, jaką możemy znaleźć pod adresem https://www.codemax.eu/.

Jakimi założeniami kierować się nabywając drukarkę etykiet?

Na rynku istnieje teraz multum rozmaitych rodzajów urządzeń do etykietowania. Konsumenci, jacy potrzebują drukarki etykiet mogą dobrać drukarkę termotransferową bądź cieplną. W wypadku drukarki etykiet termotransferowej koszt wydrukowania poszczególnej etykiety będzie większy aniżeli w wypadku korzystania z drukarki cieplnej. Jednakże drukarka etykiet termotransferowa jest narzędziem, jakie pozwoli na nadrukowanie bardzo wytrzymałych etykiet. Drukarka do etykiet może służyć też do drukowania kodów kreskowych. Także one wydrukowane na drukarce do etykiet termotransferowej będą bardzo mocne.

Istotne parametry drukarki

Dobierając drukarkę etykiet, należy obowiązkowo mieć na względzie dwa najistotniejsze jej parametry, czyli:

Szerokość druku – parametr tenże świadczy o tymże, jakiej wielkości etykiety da się wydrukować przy wykorzystaniu danego typu drukarki i o tymże, jaka jest optymalna szerokość etykiety. Jeśli dla przykładu szerokość wydruku kształtuje się na poziomie 84 mm, to optymalna wielkość etykiet sięga 84 mm – nic nie stoi na przeszkodzie w drukowaniu etykiet mniejszych. 

Rozdzielczość drukarki – tenże parametr świadczy o tymże, ile punktów na jeden cal może wydrukować urządzenie. Tradycyjna rozdzielczość to 200 dPi, lecz w sprzedaży są drukarki o mniejszej oraz większej rozdzielczości.

Pamiętajmy także, iż drukarki do etykiet różnią się rozmiarem. Kancelaryjne mają styl bardziej kompaktowy oraz nie zajmują wiele miejsca. Z kolei przemysłowe są większe oraz cięższe, lecz bez kłopotu zainstalujemy je na linii przemysłowej. W wypadku drukarki dedykowanej na linię produkcyjną znaczenie ma także to, iż może ona funkcjonować bez zewnętrznej komunikacji. Jest to możliwe dzięki specjalnie przygotowanym oprogramowaniom. Ważne jest także to, iż drukarki przemysłowe zaopatrzone są w specjalne porty, do których można zaczepić zsynchronizowane urządzenia.

Data publikacji: 2019-10-08, ostatnia zmiana: 2019-10-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Oryginał HP 711 purpurowy CZ131A
159,90 zł
Namysłów
(woj. opolskie)
Tusz TB PRINT TBB-LC900YE Żółty
4,64 zł
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
KYOCERA M3550idn Drukarka Laserowa MONO A4 USB DUPLEX Przebieg Poniżej 90 tysięcy stron
2 599,00 zł
Malbork
(woj. pomorskie)
Tusz KODAK MFCJ220 4-pack
60,30 zł
Sianowo
(woj. pomorskie)
Drukarka HP LaserJet Pro M203dw
859,00 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Drukarka OKI C834dnw 47228005
5 595,00 zł
Stryszawa
(woj. małopolskie)
OKI Toner C5650/5750 Yellow (2k)
447,62 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Oryginał Brother LC 525 XL błękitny
36,90 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
Lexmark MS610dn Drukarka Laserowa Duplex Sieć +Nowy Toner +Nowy Bęben Przebieg od 50 do 100 tysięcy
469,00 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
Tusz HP CZ132A (oryginał HP711 HP 711; 29 ml; żółty)
141,99 zł
Siemysłów
(woj. opolskie)
LEXMARK MS510dn DRUKARKA LASEROWA DUPLEX SIEĆ Przebieg powyżej 100 tysięcy stron
238,00 zł
Zieleniewo
(woj. zachodniopomorskie)
Lexmark MS610dn Drukarka Laserowa Duplex Sieć +Nowy Toner +Nowy Bęben Przebieg powyżej 100 tysięcy s
429,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Rękojmia, odstąpienie od umowy kupna sprzedaży przez firmę oraz inne ważne zmiany w prawie konsumenckim
Nowelizacja Ustawy o prawach konsumenta i Kodeksie cywilnym weszła w życie 1 stycznia 2021 roku. Dzięki wprowadzonym zmianom przedsiębiorcy w określonych sytuacjach mogą uzyskać status konsumenta, czy...
Data publikacji: 2021-02-07
Laptopy Acer - jak model wybrać? Zobacz polecane przez nas modele!
Laptopy Acer dzięki szerokiej gamie modeli, to idealny wybór zarówno dla pracowników biurowych, studentów, jak i wytwornych graczy. Pytanie, który model wybrać spośród wielu propozycji marki, aby być...
Data publikacji: 2021-02-04
Odkamienianie żelazka: jak wyczyścić żelazko z kamienia?
Kiedy podczas prasowania na ubraniach powstają brunatne plamy, najwyższy czas na czyszczenie żelazka z kamienia. Sprzęt do prasowania słabiej radzi sobie z usuwaniem zagnieceń? To również może świadcz...
Data publikacji: 2021-02-01
Ranking polecanych domowych ekspresów do kawy w 2021
Jeśli zamierzasz kupić ekspres do kawy, ten ranking pomoże Ci zdecydować, czy kupić ekspres automatyczny czy kolbowy. W porównaniu uwzględniono kilka najpopularniejszych modeli znanych producentów, wy...
Data publikacji: 2021-02-01

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij