Podręczniki do szkoły podstawowej - o czym pamiętać przed zakupem?

Podręczniki do szkoły podstawowej - o czym pamiętać przed zakupem?

Od kilku lat uczniowie szkół podstawowych mogą korzystać z darmowych podręczników do nauki. Szkoła wypożycza uczniom na rok książki niezbędne do lekcji, a po upływie tego czasu należy je zwrócić. Rodzice powinni pamiętać jednak, że ich dzieci nie znajdą w szkolnej wyprawce wszystkich materiałów dydaktycznych. Część podręczników będzie trzeba zakupić na własną rękę. O czym warto pamiętać?

Podręczniki od szkoły, ale nie wszystkie

Uczniowie podstawówek otrzymują ze szkół podręczniki i ćwiczenia do nauki podstawowych przedmiotów. To między innymi książki do matematyki, języka polskiego, czy obowiązkowego języka obcego. Rodzice nie muszą płacić za wypożyczenie podręczników ze szkoły. Materiały są udostępniane dzieciom za darmo pod warunkiem ich zwrotu po upływie roku szkolnego.

Należy pamiętać, że uczniowie podstawówek nie dostają od szkół pełnego wyposażenia plecaków. Oznacza to, że zakup części książek będzie leżał po stronie rodziców. Mowa między innymi o materiałach dydaktycznych do nauki religii, dodatkowego języka obcego, czy nieobowiązkowych zajęć, na które uczęszcza dziecko. Jeśli w szkole prowadzone są lekcje z etyki lub przygotowania do życia w rodzicie, to zakup podręczników do nauki tych przedmiotów także leżeć będzie po stronie rodziców.

Gdzie kupić tanio podręczniki szkolne?

Informacja o konieczności zakupu wybranych podręczników zwykle jest przekazywana rodzicom przed rozpoczęciem roku szkolnego. Daje to czas na znalezienie książek w przystępnych cenach. W pierwszej kolejności dobrze jest przejrzeć oferty lokalnych księgarni stacjonarnych. Warto porównać ceny w co najmniej trzech lub czterech punktach sprzedaży, by znaleźć satysfakcjonującą ofertę. Można też zdecydować się na zamawianie podręczników przez Internet. Ta forma zakupu jest zdecydowanie szybsza i pozwala zaoszczędzić sporo gotówki.

Wymagane w szkole podręczniki Nowej Ery kupisz tanio w e-księgarniach oferujących wysyłkę bezpośrednio do domu. W ten sam sposób zamówisz książki innych wydawnictw, co jest wygodne zwłaszcza dla osób mieszkających daleko od księgarni stacjonarnych. Podręczniki dostępne na aukcjach online są szczegółowo opisane, dlatego nie popełnisz błędu przy ich zamawianiu. W razie kłopotów możesz poprosić o pomoc konsultantów. Zwykle książki zamawiane z Internetu są tańsze niż podręczniki dostępne na miejscu, dlatego rodzice chętnie korzystają z tej formy zakupów.

Mimo iż szkoły podstawowe udostępniają uczniom podręczniki niezbędne do nauki, to nie stanowią one pełnej wyprawki. Przed rozpoczęciem roku szkolnego trzeba zadbać o dokupienie książek do przedmiotów nieobowiązkowych, w tym także religii. Można je kupić w księgarniach stacjonarnych lub zamówić w Internecie.

Data publikacji: 2021-07-14, ostatnia zmiana: 2021-07-14

ZOBACZ OGŁOSZENIA

W Pustynii i w Puszczy Henryk Sienkiewicz
zamienię
Wejherowo
(woj. pomorskie)
Włoski w cztery tygodnie - Kurs podstawowy + CD
19,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Generator Rozwiązań - Kompleksowa pomoc studencka. Cała Polska
1,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Słownik języka angielskiego Business English
45,00 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
1000 angielskich słów w 90 dni - samouczek
39,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Automatyczne wygaszanie produktów w WooCommerce (Ebook)
20,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Szaleństwa Panny Ewy Kornel Makuszyński Leltura szkolna
zamienię
Wejherowo
(woj. pomorskie)
Tablice matematyczne - Cewe, Nahorska, Pancer - Matematyka - Wzory
9,00 zł
Biała Podlaska
(woj. lubelskie)
Profesjonalne prace dyplomowe - ekspresowo uczciwie bez zaliczki!
1,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Deutsch Repetytorium tematyczno - leksykalne Neu 1
8,00 zł
Radomsko
(woj. łódzkie)
Książki do technikum
20,00 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
Ugoda w polskim prawie cywilnym. D. Dulęba, Lexisnexis, 2012, nowa
150,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Pięć błędów, bez których Twoje teksty będą lepsze
Każdy, kto pisze, popełnia błędy. Niektóre są jednak szczególnie rozpowszechnione. Oto pięć z nich.
Data publikacji: 2021-02-18
Kursy zawodowe - na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Kursy zawodowe to doskonały sposób na poszerzenie swoich kompetencji i zdobycie nowych umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Przydają się zarówno na początku drogi zawodowej, jak i w jej trakcie, k...
Data publikacji: 2020-10-11
Szkolenia sprzedażowe dla handlowców
Sprzedaż to bardzo dynamiczna dziedzina, która nieustannie adaptuje się do nowych realiów i wymogów rynku. Jednocześnie warto zadbać o jej skuteczność, ponieważ stanowi istotę działalności w zasadzie...
Data publikacji: 2020-06-26
Nauka angielskiego online - 10 praktycznych wskazówek
Nauka angielskiego online to nowoczesna i powszechna forma edukacji, głównie dzięki szybkiemu i ogólnodostępnemu dostępowi do internetu. Jeszcze do niedawna mieliście wybór pomiędzy kursami stacjonarn...
Data publikacji: 2020-05-19

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij