Nauka angielskiego online – 10 praktycznych wskazówek

Nauka angielskiego online – 10 praktycznych wskazówek

Nauka angielskiego online to nowoczesna i powszechna forma edukacji, głównie dzięki szybkiemu i ogólnodostępnemu dostępowi do internetu. Jeszcze do niedawna mieliście wybór pomiędzy kursami stacjonarnymi a kursami online. Jednakże panująca pandemia koronawirusa zmusiła prawie wszystkich do pracy i nauki zdalnej. W pełni rozumiem, że możecie czuć się nieswojo. Dlatego też przygotowałam 10 praktycznych wskazówek, aby nauka angielskiego online przebiegała bez problemów, a także pokazałam parę benefitów nauki online.

Dlaczego właśnie nauka angielskiego online?

Nauka angielskiego online to wygodna i łatwo dostępna metoda nauki języka angielskiego. Pozwala oszczędzić czas (dojazdy, korki), a także jest tańsza niż lekcje face-to-face. Jeśli chcecie kontynuować naukę angielskiego w czasie pandemii koronawirusa, z pomocą przychodzi kurs angielskiego online. A nikomu chyba nie trzeba przypominać, że systematyczność odgrywa kluczową rolę w nauce języków obcych. 

Do nauki angielskiego online wykorzystywane są popularne komunikatory np. Skype, WhatsApp, Messenger lub Google Hangouts/Meets. Siadacie więc z otwartym laptopem/tabletem lub telefonem komórkowym w Twoim ulubionym fotelu i rozmawiacie po angielsku, tak po prostu. Kursy angielskiego online zwykle skupiają się na jednym z najważniejszych aspektów nauki - mówieniu po angielsku. Dlatego też jeśli mieliście barierę przed konwersacjami w tym języku, kurs online na pewno pomoże ją przełamać. Dużym benefitem zajęć online jest również ich elastyczność. W kursie online praktycznie wszystko może być personalizowane: od godzin zajęć dopasowanych do Waszego planu dnia, po tematy omawiane w czasie nauki (gramatyka, słownictwo, ćwiczenie akcentu). 

O czym pamiętać, żeby nauka angielskiego online była bardziej skuteczna

Wiemy już jakie są zalety kursu online. Żeby nauka była efektywna i szybko przyniosła porządane rezultaty, przygotowałam zestaw 10 rad i wskazówek, które pomogą Wam w trakcie nauki online.

Oto one:

  1. Znajdź wygodne miejsce i zapewnij odpowiednie oświetlenie. Słuchawki z mikrofonem sprawią, że jakość dźwięku będzie o wiele lepsza. Zawsze sprawdź swój sprzęt przed lekcją, aby uniknąć problemów w czasie zajęć.
  2. Wybierz odpowiedni dla Ciebie czas i pozbądź się rozpraszaczy.
  3. Przygotuj się do zajęć wcześniej, szczególnie przy tematach gramatycznych. Przejrzyj wcześniej przesłane materiały. Przygotuj coś do pisania i zanotowania.
  4. Nie bój się pytać i prosić o powtórzenie. Wykorzystaj najlepiej lekcję, aby w pełni móc doskonalić swoje umiejętności językowe.
  5. Kurs z native speakerem gwarantuje szybsze efekty, pozwoli przełamać barierę w mówieniu, rozwinie słownictwo i gramatykę i poprawi Twój akcent.
  6. Nie stresuj się wpadkami. Nie bój się śmiać i żartować ze swoich pomyłek. Każdy popełnia błędy, szczególnie na początku.
  7. Nie bój się zgłaszać swoich obaw, uwag i sugestii. Angielski online to kurs personalizowany i dopasowany do Twoich potrzeb.
  8. Jeśli ilość przekazywanej wiedzy jest za duża lub poziom trudności jest za wysoki, powiedz o tym lektorowi. Dotyczy to również zadań domowych. 
  9. Nie wymagaj i nie oczekuj od siebie perfekcji. Bądź cierpliwy, ale systematyczny i konsekwentny.
  10. Przyswajaj wiedzę także poza zajęciam, gdyż jest na to wiele sposobów: filmy i seriale staraj oglądać się bez lektora, czytaj po angielsku, słuchaj podcastów i konferencji. Ja uwielbiam np. TED Talks. 

Czy nauka języka angielskiego online ma sens?

Wiem, że czasami trudno jest zastąpić tradycyjny sposób nauki angielskiego i bezpośredni kontakt z nauczycielem, gdzie nie ma problemów technicznych i komunikacja jest sprawniejsza. Natomiast warto to powiedzieć jasno: nauka angielskiego online może być równie skuteczna i jest to świetny sposób na przyswajanie języka.

W obecnych czasach rozwój technologii bardzo tę naukę ułatwia: szybszy internet, lepszej jakości kamery internetowe, specjalne słuchawki z mikrofonami. 

Nawet jeśli nie jesteście do tej metody przekonani, to wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Pamiętajcie, że nauka angielskiego online może przynieść identyczne efekty, gdyż to nie forma nauki jest istotna, ale chęć nauki, motywacja, zaangażowanie i dobrze dobrany lektor :) 


Autor: Leah Morawiec, Amerykanka mieszkająca w Polsce od 11 lat, doświadczony native speaker i właścicielka szkoły językowej TalkBack

Data publikacji: 2020-05-19, ostatnia zmiana: 2020-05-19

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pracownik administracji samorządowej - kurs online z certyfikatem. Cała Polska
220,00 zł
Suwałki
(woj. podlaskie)
Kurs „Specjalista ds. księgowości”
189,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kurs - Kasjer Walutowo-Złotówkowy - 7 Walut
299,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Wykład online rozwój osobisty
33,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Szkolenia on-line Zostań Liderem
800,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Szkolenia on-line Zarządzanie Zespołem
800,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Rozpoznawanie autentyczności ukraińskiej hrywny
69,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Szkolenie on-line Potrzeby psychologiczne w motywowaniu i informacja zwrotna
800,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
ABC Przedsiebiorczości - szkolenie online
150,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Specjalista ds. zarzadzania personelem
200,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Kurs - Kasjer Walutowy
209,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Automatyzacja sprzedaży produktów w WooCommerce (Wideoszkole
500,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Co ile trzeba robić szkolenia okresowe kierowcy zawodowego? Co grozi za ich brak?
Praca kierowców zawodowych, czyli osób kierujących ciężarówkami lub autobusami, to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Tymczasem obowiązujące ich przepisy dość często się zmieniają. Stąd też konieczne są s...
Data publikacji: 2021-12-27
Podręczniki do szkoły podstawowej - o czym pamiętać przed zakupem?
Od kilku lat uczniowie szkół podstawowych mogą korzystać z darmowych podręczników do nauki. Szkoła wypożycza uczniom na rok książki niezbędne do lekcji, a po upływie tego czasu należy je zwrócić. Rodz...
Data publikacji: 2021-07-14
Pięć błędów, bez których Twoje teksty będą lepsze
Każdy, kto pisze, popełnia błędy. Niektóre są jednak szczególnie rozpowszechnione. Oto pięć z nich.
Data publikacji: 2021-02-18
Kursy zawodowe - na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Kursy zawodowe to doskonały sposób na poszerzenie swoich kompetencji i zdobycie nowych umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Przydają się zarówno na początku drogi zawodowej, jak i w jej trakcie, k...
Data publikacji: 2020-10-11

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij