Gdzie szukać zajęć kształcących i uczące samodzielności dla dzieci w Warszawie?

Gdzie szukać zajęć kształcących i uczące samodzielności dla dzieci w Warszawie?

W dzisiejszych czasach rodzice dbają o to, aby dzieci od pierwszych lat życia miały jak największe możliwości rozwoju. Dlatego zorganizowane zajęcia kształcące i uczące samodzielności cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w dużych miastach. Wiele przedszkoli włącza zajęcia rozwijające samodzielność u dzieci do swojego stałego programu. Przed rozpoczęciem nauki, warto zorientować się, jakie są założenia zajęć rozwijających i uczących dzieci samodzielności.

Samodzielność przede wszystkim

Kształtowanie samodzielności u dziecka to jedno z głównych założeń nauki przedszkolnej. Jednak poza kształtowaniem umiejętności higienicznych i samoobsługowych warto zwrócić uwagę na to, że zwykle ogranicza się to jedynie do podstawowych czynności. W poszukiwaniu zajęć dla dzieci w Warszawie warto przejrzeć ofertę przedszkoli i Domów Malucha, które wprowadzają w życie metodę Friedricha Froebla. Koncepcja ta opiera się na założeniu, że dzieciństwo jest przede wszystkim okresem zdobywania doświadczeń i uczenia się poprzez zabawę i wykonywanie różnych praktycznych czynności. 

W domu dzieci często nie mają szansy partycypowania przy różnych czynnościach domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie. Dlatego warto poszukać przedszkola, w którym odbywa się wiele zajęć praktycznych. Ważne, aby nie tylko program zajęć, ale także sala były odpowiednio zaadaptowane do zdobywania samodzielności i umiejętności praktycznych.

Zajęcia dla dzieci w Warszawie - co najbardziej rozwija samodzielność przedszkolaków?

Zajęcia rozwijające samodzielność, w których uczestniczą przedszkolaki polegają najczęściej na uczeniu ich samodzielnego wykonywania zadań bez nakładania niepotrzebnej presji. Zamiast tego nauczyciele zapoznają podopiecznych z określonymi zadaniami, a następnie zachęcają je do poszukiwania własnych sposób na ich rozwiązanie. Sprzyja to nie tylko rozwojowi samodzielnego myślenia, ale także kreatywności, która jest bardzo istotną umiejętnością społeczną. Pracując w niewielkich grupach dzieci samodzielnie ustalają plan poszukiwania i uczą się przewidywać konsekwencje swoich działań. 

Podążając za koncepcją Friedricha Froebla organizatorzy zajęć dbają o to, aby dzieciaki miały możliwość samodzielnych działań na terenie ośrodków. Mogą pomagać w gotowaniu i pieczeniu, w prostych pracach przy sprzątaniu, w podlewaniu kwiatów. Wszystko odbywa się w sympatycznej atmosferze dobrej zabawy. Nauka poprzez zabawę i praktykę to najlepszy sposób do rozwijaniu kreatywności w małych umysłach. 

Jeżeli poszukujemy zajęć dla dzieci w Warszawie, skupmy się na tym, aby odbywały się one w miejscach odpowiednio zaadaptowanych i prowadzonych przez świadome osoby. Nauka samodzielności przez zabawę i praktykę to oferta coraz większej ilości prywatnych przedszkoli oraz domów malucha, dlatego warszawscy rodzice mają z czego wybierać. Samodzielne i kreatywne dzieci mają o wiele większą łatwość we wchodzeniu w dorosłość, a zdobyte na tym etapie życia umiejętności na pewno zaowocują na przyszłych etapach rozwoju. 


Artykuł powstał we współpracy z Kidos.pl

Data publikacji: 2019-11-18, ostatnia zmiana: 2019-11-18

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Baby mix 3091   mata edukacyjna biedronka
91,00 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Ooly, gumki do ścierania pachnące lody w wafelku 6 szt.
13,00 zł
Kraśnik
(woj. lubelskie)
Mini market straganik
109,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Cymbałki drewniane 5 tonów confetti
55,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Pierwsze lusterko yookidoo - krowa
39,00 zł
Rąty
(woj. pomorskie)
Lalka sunshine, która zmienia kolor włosów
45,00 zł
Otwock
(woj. mazowieckie)
Piramida - kostki do układania petit collage  - farma
79,00 zł
Gowidlino
(woj. pomorskie)
Drewniany bębenek kids concept - szary
95,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Baby mix 3163c mata eduk.2 króliczki
84,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Dzwonek do roweru wishbone - orangutan
59,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Dwustronna mata składana 200x180x1 cm - radosne żyrafy
119,00 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
Interaktywna hula kula do raczkowania
99,00 zł
Nysa
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28
Jak dobrać odpowiedni smoczek?
Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają so...
Data publikacji: 2020-09-10
Alimenty na dziecko
W jaki sposób ustalana jest wysokość alimentów na dziecko i jakie czynniki mają wpływ na ostateczną kwotę? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!
Data publikacji: 2020-05-08
Tematyczne dekoracje urodzinowe - trendy 2020
Dzieci kochają urodziny. W tym wieku nikt nie myśli bowiem jeszcze o upływającym czasie, a wręcz przeciwnie - cieszy się tym dniem, który jest przepełniony radością, zabawą, świętowaniem. Maluchy uwie...
Data publikacji: 2020-03-21