Gdzie szukać zajęć kształcących i uczące samodzielności dla dzieci w Warszawie?

Gdzie szukać zajęć kształcących i uczące samodzielności dla dzieci w Warszawie?

W dzisiejszych czasach rodzice dbają o to, aby dzieci od pierwszych lat życia miały jak największe możliwości rozwoju. Dlatego zorganizowane zajęcia kształcące i uczące samodzielności cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w dużych miastach. Wiele przedszkoli włącza zajęcia rozwijające samodzielność u dzieci do swojego stałego programu. Przed rozpoczęciem nauki, warto zorientować się, jakie są założenia zajęć rozwijających i uczących dzieci samodzielności.

Samodzielność przede wszystkim

Kształtowanie samodzielności u dziecka to jedno z głównych założeń nauki przedszkolnej. Jednak poza kształtowaniem umiejętności higienicznych i samoobsługowych warto zwrócić uwagę na to, że zwykle ogranicza się to jedynie do podstawowych czynności. W poszukiwaniu zajęć dla dzieci w Warszawie warto przejrzeć ofertę przedszkoli i Domów Malucha, które wprowadzają w życie metodę Friedricha Froebla. Koncepcja ta opiera się na założeniu, że dzieciństwo jest przede wszystkim okresem zdobywania doświadczeń i uczenia się poprzez zabawę i wykonywanie różnych praktycznych czynności. 

W domu dzieci często nie mają szansy partycypowania przy różnych czynnościach domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie. Dlatego warto poszukać przedszkola, w którym odbywa się wiele zajęć praktycznych. Ważne, aby nie tylko program zajęć, ale także sala były odpowiednio zaadaptowane do zdobywania samodzielności i umiejętności praktycznych.

Zajęcia dla dzieci w Warszawie - co najbardziej rozwija samodzielność przedszkolaków?

Zajęcia rozwijające samodzielność, w których uczestniczą przedszkolaki polegają najczęściej na uczeniu ich samodzielnego wykonywania zadań bez nakładania niepotrzebnej presji. Zamiast tego nauczyciele zapoznają podopiecznych z określonymi zadaniami, a następnie zachęcają je do poszukiwania własnych sposób na ich rozwiązanie. Sprzyja to nie tylko rozwojowi samodzielnego myślenia, ale także kreatywności, która jest bardzo istotną umiejętnością społeczną. Pracując w niewielkich grupach dzieci samodzielnie ustalają plan poszukiwania i uczą się przewidywać konsekwencje swoich działań. 

Podążając za koncepcją Friedricha Froebla organizatorzy zajęć dbają o to, aby dzieciaki miały możliwość samodzielnych działań na terenie ośrodków. Mogą pomagać w gotowaniu i pieczeniu, w prostych pracach przy sprzątaniu, w podlewaniu kwiatów. Wszystko odbywa się w sympatycznej atmosferze dobrej zabawy. Nauka poprzez zabawę i praktykę to najlepszy sposób do rozwijaniu kreatywności w małych umysłach. 

Jeżeli poszukujemy zajęć dla dzieci w Warszawie, skupmy się na tym, aby odbywały się one w miejscach odpowiednio zaadaptowanych i prowadzonych przez świadome osoby. Nauka samodzielności przez zabawę i praktykę to oferta coraz większej ilości prywatnych przedszkoli oraz domów malucha, dlatego warszawscy rodzice mają z czego wybierać. Samodzielne i kreatywne dzieci mają o wiele większą łatwość we wchodzeniu w dorosłość, a zdobyte na tym etapie życia umiejętności na pewno zaowocują na przyszłych etapach rozwoju. 


Artykuł powstał we współpracy z Kidos.pl

Data publikacji: 2019-11-18, ostatnia zmiana: 2019-11-18

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Janod, piramida wyścig 10 kostek
72,00 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Zdalnie sterowany helikopter r/c
73,00 zł
Siemianowice Śląskie
(woj. śląskie)
Scratch, piramida edukacyjna farma 2 (10 el.)
70,00 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)
Magnetyczne Geomag Panels Pink 22 el. GEO-340
35,90 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Przytulanka done by deer - niebieski słonik
65,00 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Klocki konstrukcyjne Laser Pegs 12in1 Race Car, Klocki 84 el. G870B
86,90 zł
Krapkowice
(woj. opolskie)
Mata edukacyjna miś
108,00 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
Klocki konstrukcyjne Lego City Police Helicopter Transport
179,90 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Kojec + mata interaktywna do zabawy 5w1 z piłeczkami - moby-system baby mat active gym 0+
119,00 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Mufka ocieplana rękawica wózek sanki gruba czarna
44,99 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Przytulanka meri meri - narwal
202,00 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Gra magnetyczna (8+) - backgammon (tryktrak)
29,00 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28
Jak dobrać odpowiedni smoczek?
Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają so...
Data publikacji: 2020-09-10
Alimenty na dziecko
W jaki sposób ustalana jest wysokość alimentów na dziecko i jakie czynniki mają wpływ na ostateczną kwotę? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!
Data publikacji: 2020-05-08

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij