Gdzie szukać zajęć kształcących i uczące samodzielności dla dzieci w Warszawie?

Gdzie szukać zajęć kształcących i uczące samodzielności dla dzieci w Warszawie?

W dzisiejszych czasach rodzice dbają o to, aby dzieci od pierwszych lat życia miały jak największe możliwości rozwoju. Dlatego zorganizowane zajęcia kształcące i uczące samodzielności cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w dużych miastach. Wiele przedszkoli włącza zajęcia rozwijające samodzielność u dzieci do swojego stałego programu. Przed rozpoczęciem nauki, warto zorientować się, jakie są założenia zajęć rozwijających i uczących dzieci samodzielności.

Samodzielność przede wszystkim

Kształtowanie samodzielności u dziecka to jedno z głównych założeń nauki przedszkolnej. Jednak poza kształtowaniem umiejętności higienicznych i samoobsługowych warto zwrócić uwagę na to, że zwykle ogranicza się to jedynie do podstawowych czynności. W poszukiwaniu zajęć dla dzieci w Warszawie warto przejrzeć ofertę przedszkoli i Domów Malucha, które wprowadzają w życie metodę Friedricha Froebla. Koncepcja ta opiera się na założeniu, że dzieciństwo jest przede wszystkim okresem zdobywania doświadczeń i uczenia się poprzez zabawę i wykonywanie różnych praktycznych czynności. 

W domu dzieci często nie mają szansy partycypowania przy różnych czynnościach domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie. Dlatego warto poszukać przedszkola, w którym odbywa się wiele zajęć praktycznych. Ważne, aby nie tylko program zajęć, ale także sala były odpowiednio zaadaptowane do zdobywania samodzielności i umiejętności praktycznych.

Zajęcia dla dzieci w Warszawie - co najbardziej rozwija samodzielność przedszkolaków?

Zajęcia rozwijające samodzielność, w których uczestniczą przedszkolaki polegają najczęściej na uczeniu ich samodzielnego wykonywania zadań bez nakładania niepotrzebnej presji. Zamiast tego nauczyciele zapoznają podopiecznych z określonymi zadaniami, a następnie zachęcają je do poszukiwania własnych sposób na ich rozwiązanie. Sprzyja to nie tylko rozwojowi samodzielnego myślenia, ale także kreatywności, która jest bardzo istotną umiejętnością społeczną. Pracując w niewielkich grupach dzieci samodzielnie ustalają plan poszukiwania i uczą się przewidywać konsekwencje swoich działań. 

Podążając za koncepcją Friedricha Froebla organizatorzy zajęć dbają o to, aby dzieciaki miały możliwość samodzielnych działań na terenie ośrodków. Mogą pomagać w gotowaniu i pieczeniu, w prostych pracach przy sprzątaniu, w podlewaniu kwiatów. Wszystko odbywa się w sympatycznej atmosferze dobrej zabawy. Nauka poprzez zabawę i praktykę to najlepszy sposób do rozwijaniu kreatywności w małych umysłach. 

Jeżeli poszukujemy zajęć dla dzieci w Warszawie, skupmy się na tym, aby odbywały się one w miejscach odpowiednio zaadaptowanych i prowadzonych przez świadome osoby. Nauka samodzielności przez zabawę i praktykę to oferta coraz większej ilości prywatnych przedszkoli oraz domów malucha, dlatego warszawscy rodzice mają z czego wybierać. Samodzielne i kreatywne dzieci mają o wiele większą łatwość we wchodzeniu w dorosłość, a zdobyte na tym etapie życia umiejętności na pewno zaowocują na przyszłych etapach rozwoju. 


Artykuł powstał we współpracy z Kidos.pl

Data publikacji: 2019-11-18, ostatnia zmiana: 2019-11-18

ZOBACZ OGŁOSZENIA

 mała pętla motoryczna goki
14,43 zł
Police
(woj. zachodniopomorskie)
 zestaw super slime plus tuban
47,63 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
 go glam zestaw manicure wyjątkowe studio paznokci spin master
152,08 zł
Piła
(woj. wielkopolskie)
 helikopter strażacki 456239 mega creative
29,19 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
art and play piankolina 8 kolorów lśniąca
31,76 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
 zigamazoos różowa biedronka cobi
39,03 zł
Siedlce
(woj. mazowieckie)
 lalka 12 cm evi rower górski simba 105733273
23,28 zł
Bytom
(woj. śląskie)
 promo lalka masza superbohaterka z ciuchcią simba
48,71 zł
Koło
(woj. wielkopolskie)
 grzechotka gryzak króliczka piszczek hencz
28,12 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
 puzzle 6 kostki play for future super przyjaciele 44008
18,44 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
lego duplo wizyta u lekarza 10968
67,99 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
 przewlekanki big alex alexander
21,90 zł
Świętochłowice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać fotel do karmienia? Poznaj najważniejsze zasady
Krzesełko do karmienia to must have każdego rodzica, którego pociecha właśnie kończy 6. miesiąc życia! Dzięki niemu dziecko będzie mogło towarzyszyć całej rodzinie w trakcie posiłków i ułatwi opiekę n...
Data publikacji: 2022-03-14
Najczęstsze choroby wirusowe małych przedszkolaków
Dziecko, które uczęszcza do przedszkola, narażone jest na wiele chorób, od wirusowych po bakteryjne. Jest to całkiem normalne zjawisko, dziecko bowiem nabywa w ten sposób odporność. Wypuszczone ze „st...
Data publikacji: 2021-04-26
Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij