Jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka?

Jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka?

Rynek zabawek dla dzieci jest niezwykle barwny i bogaty. Każda zabawka jest przeznaczona dla dziecka w innym wieku. Obdarowanie malucha prezentem dedykowanym starszym dzieciom może być dla niego stresujące, ponieważ zabawka będzie niezrozumiała lub za trudna, ale też może okazać się niebezpieczne. Jaka zabawka będzie odpowiednia dla roczniaka?

Idealna zabawka dla rocznego dziecka 

Codzienne doświadczenia dziecka mają wpływ na jego dorastanie i całe dorosłe życie. Bardzo ważne jest zapewnienie roczniakowi odpowiedniej ilości bodźców, ciekawych wyzwań dopasowanych do wieku oraz danie mu możliwości rozwoju i samodzielnego odkrywania świata.

Odpowiednio dobrane zabawki ułatwiają rozwój podstawowych modalności zmysłowych, takich jak dotyk, wzrok i słuch. W tym celu zabawki powinny mieć różnorodne faktury, ale jednocześnie być łatwe do złapania przez roczniaka. Wiele radości sprawiają dzieciom zabawki, które grają lub wydają dźwięki, dlatego popularnością cieszą się interaktywne misie lub lalki. Najważniejszym aspektem przy zabawkach dla rocznego dziecka, jest walor edukacyjny produktu i wykonanie go z przyjemnych, bezpiecznych materiałów. 

Zabawka - jaka nie powinna być?

Zabawki dla dzieci powinny być projektowane z myślą o potrzebach najmłodszych oraz mając na uwadze zagrożenia związane z użytkowaniem zabawki. Niestety, nie zawsze tak jest. Na jakie zabawki lepiej się nie decydować?

  • Zawierające małe, ruchome elementy - zabawka z małymi, łatwymi do połknięcia elementami może być bardzo niebezpieczna! Lepiej nie kupować także bardzo delikatnych zabawek, których elementy można łatwo oderwać. Małe dzieci lubią poznawać otoczenie badając je nie tylko rączkami, ale też wkładając napotkane rzeczy do buzi. W przypadku drobnych elementów łatwo o zachłyśnięcie lub udławienie.
  • Pochodzące z niepewnego źródła - zabawka bez metek, o nieprzyjemnym zapachu lub niepewnym pochodzeniu, na pewno nie będzie idealnym prezentem dla roczniaka. Skóra dzieci jest bardzo delikatna, dlatego nie powinna mieć styczności z potencjalnie alergennymi materiałami. Zabawki dla dzieci muszą być atestowane i wykonane z bezpiecznego tworzywa.
  • Zawierające ostrzeżenie odnośnie wieku dziecka, dla którego jest przeznaczone - każda zabawka wyprodukowana w Unii Europejskiej podlega dyrektywie zabawkowej, która określa normy i wymagania bezpieczeństwa. Jednym z nich jest umieszczane na zabawce ostrzeżenie, które mówi o tym dla jakiego dziecka (w jakim wieku) przeznaczona jest zabawka. Przekreślona główka dziecka z cyframi 0-3 oznacza, że zabawka jest nieodpowiednia dla dzieci do 3. roku życia. Wybierając zabawkę dla rocznego dziecka, trzeba zwrócić uwagę na informacje dotyczące wieku.  

Wybranie odpowiedniej zabawki to duże wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie mają dzieci i nie są zorientowane w różnorodnym rynku zabawek. W przypadku wątpliwości, dobrym pomysłem jest spytanie rodziców dziecka lub obsługi sklepu, która zabawka będzie odpowiednia.

Propozycje zabawek 

Jeżeli wiemy już jaka powinna być idealna zabawka oraz, co ważniejsze, jak na pewno nie powinna wyglądać, wybór odpowiedniego produktu wydaje się prosty! 

Interaktywnymi, ciekawymi zabawkami są m.in duże kostki edukacyjne, słoń ruszający uszami Akuku lub Figo mądry labrador, który wykonuje polecenia. Zabawki posiadające walory edukacyjne to np. tańczący i wibrujący krab albo Lwi Pociąg z klockami do układania. Wszystkie wymienione zabawki ucieszą roczne dziecko i pozwolą mu na bezpieczne odkrywanie świata. Możecie znaleźć je w internetowym sklepie z zabawkami zakupowo.sklep.pl.

Data publikacji: 2020-01-31, ostatnia zmiana: 2020-01-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Interaktywny grzybek zestaw muzyczny + mikrofon
45,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Baby mix 3163c mata eduk.2 króliczki
84,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Plus-plus, mini basic zoo 2 760 szt.
159,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Zawieszka sensoryczna benbat - sowa
49,00 zł
Knurów
(woj. śląskie)
Baby banana, szczoteczka treningowa
49,00 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
Przytulanka meri meri - mały kot
103,00 zł
Radomsko
(woj. łódzkie)
Zestaw Literek, Cyferek i Figur do Tablicy Magnetycznej
28,00 zł
Zalesie Śląskie
(woj. opolskie)
Pozytywka done by deer słonik
95,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Przytulanka done by deer - szary mrówkojad
65,00 zł
Borzestowo
(woj. pomorskie)
Drewniane cymbałki kids concept - różowe
75,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Edukacyjny telefonik dla malucha + klocuszki
72,00 zł
Kartuzy
(woj. pomorskie)
Kuchnia drewniana xxl z oświetleniem led, fartuszkiem i akcesoriami
349,00 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28
Jak dobrać odpowiedni smoczek?
Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają so...
Data publikacji: 2020-09-10
Alimenty na dziecko
W jaki sposób ustalana jest wysokość alimentów na dziecko i jakie czynniki mają wpływ na ostateczną kwotę? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!
Data publikacji: 2020-05-08

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij