Jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka?

Jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka?

Rynek zabawek dla dzieci jest niezwykle barwny i bogaty. Każda zabawka jest przeznaczona dla dziecka w innym wieku. Obdarowanie malucha prezentem dedykowanym starszym dzieciom może być dla niego stresujące, ponieważ zabawka będzie niezrozumiała lub za trudna, ale też może okazać się niebezpieczne. Jaka zabawka będzie odpowiednia dla roczniaka?

Idealna zabawka dla rocznego dziecka 

Codzienne doświadczenia dziecka mają wpływ na jego dorastanie i całe dorosłe życie. Bardzo ważne jest zapewnienie roczniakowi odpowiedniej ilości bodźców, ciekawych wyzwań dopasowanych do wieku oraz danie mu możliwości rozwoju i samodzielnego odkrywania świata.

Odpowiednio dobrane zabawki ułatwiają rozwój podstawowych modalności zmysłowych, takich jak dotyk, wzrok i słuch. W tym celu zabawki powinny mieć różnorodne faktury, ale jednocześnie być łatwe do złapania przez roczniaka. Wiele radości sprawiają dzieciom zabawki, które grają lub wydają dźwięki, dlatego popularnością cieszą się interaktywne misie lub lalki. Najważniejszym aspektem przy zabawkach dla rocznego dziecka, jest walor edukacyjny produktu i wykonanie go z przyjemnych, bezpiecznych materiałów. 

Zabawka - jaka nie powinna być?

Zabawki dla dzieci powinny być projektowane z myślą o potrzebach najmłodszych oraz mając na uwadze zagrożenia związane z użytkowaniem zabawki. Niestety, nie zawsze tak jest. Na jakie zabawki lepiej się nie decydować?

  • Zawierające małe, ruchome elementy - zabawka z małymi, łatwymi do połknięcia elementami może być bardzo niebezpieczna! Lepiej nie kupować także bardzo delikatnych zabawek, których elementy można łatwo oderwać. Małe dzieci lubią poznawać otoczenie badając je nie tylko rączkami, ale też wkładając napotkane rzeczy do buzi. W przypadku drobnych elementów łatwo o zachłyśnięcie lub udławienie.
  • Pochodzące z niepewnego źródła - zabawka bez metek, o nieprzyjemnym zapachu lub niepewnym pochodzeniu, na pewno nie będzie idealnym prezentem dla roczniaka. Skóra dzieci jest bardzo delikatna, dlatego nie powinna mieć styczności z potencjalnie alergennymi materiałami. Zabawki dla dzieci muszą być atestowane i wykonane z bezpiecznego tworzywa.
  • Zawierające ostrzeżenie odnośnie wieku dziecka, dla którego jest przeznaczone - każda zabawka wyprodukowana w Unii Europejskiej podlega dyrektywie zabawkowej, która określa normy i wymagania bezpieczeństwa. Jednym z nich jest umieszczane na zabawce ostrzeżenie, które mówi o tym dla jakiego dziecka (w jakim wieku) przeznaczona jest zabawka. Przekreślona główka dziecka z cyframi 0-3 oznacza, że zabawka jest nieodpowiednia dla dzieci do 3. roku życia. Wybierając zabawkę dla rocznego dziecka, trzeba zwrócić uwagę na informacje dotyczące wieku.  

Wybranie odpowiedniej zabawki to duże wyzwanie, szczególnie dla osób, które nie mają dzieci i nie są zorientowane w różnorodnym rynku zabawek. W przypadku wątpliwości, dobrym pomysłem jest spytanie rodziców dziecka lub obsługi sklepu, która zabawka będzie odpowiednia.

Propozycje zabawek 

Jeżeli wiemy już jaka powinna być idealna zabawka oraz, co ważniejsze, jak na pewno nie powinna wyglądać, wybór odpowiedniego produktu wydaje się prosty! 

Interaktywnymi, ciekawymi zabawkami są m.in duże kostki edukacyjne, słoń ruszający uszami Akuku lub Figo mądry labrador, który wykonuje polecenia. Zabawki posiadające walory edukacyjne to np. tańczący i wibrujący krab albo Lwi Pociąg z klockami do układania. Wszystkie wymienione zabawki ucieszą roczne dziecko i pozwolą mu na bezpieczne odkrywanie świata. Możecie znaleźć je w internetowym sklepie z zabawkami zakupowo.sklep.pl.

Data publikacji: 2020-01-31, ostatnia zmiana: 2020-01-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

 tablica magnetyczna dwustronna premium quercetti
139,60 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
 puzzle 1000 el. jaś i małgosia 169504 ravensburger
43,13 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
lego duplo spider-man i przyjaciele w wesołym miasteczku 10963
188,59 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
symag malowanie po numerach. paint it! bs26136 sowa 40x50 cm
65,73 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
auto klocki 161-el r/c
45,99 zł
Opole
(woj. opolskie)
symag malowanie po numerach. paint it! bs25275 drzewo wiśni w pełni 40x50 cm
65,73 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
 hw monster trucks. zestaw podwójna demolka mattel
112,35 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
lego harry potter komnata dumbledore'a w hogwarcie 76402
311,59 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
 brb mała lalka lalka 4 fioletowy kaptur blond kucyki hgp66 mattel
76,49 zł
Bytom
(woj. śląskie)
 klocki konstrukcyjne. kulki
17,44 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
 crazy science. laboratorium doktora zombie lisciani
84,87 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
 peek a roo interaktywna panda z maleństwem spin master
153,45 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać fotel do karmienia? Poznaj najważniejsze zasady
Krzesełko do karmienia to must have każdego rodzica, którego pociecha właśnie kończy 6. miesiąc życia! Dzięki niemu dziecko będzie mogło towarzyszyć całej rodzinie w trakcie posiłków i ułatwi opiekę n...
Data publikacji: 2022-03-14
Najczęstsze choroby wirusowe małych przedszkolaków
Dziecko, które uczęszcza do przedszkola, narażone jest na wiele chorób, od wirusowych po bakteryjne. Jest to całkiem normalne zjawisko, dziecko bowiem nabywa w ten sposób odporność. Wypuszczone ze „st...
Data publikacji: 2021-04-26
Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij