Jak dobrać odpowiedni smoczek?

Jak dobrać odpowiedni smoczek?

Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają sobie sprawę, że nie zawsze będzie możliwe karmienie wspomnianą piersią i trzeba zastosować butelkę. Nie wszystkie kobiety wiedzą jednak, jakimi zasadami powinno się kierować przy wyborze najbardziej właściwego smoczka.

Czy jest na rynku dostępny idealny smoczek?

Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów znaczków. Wybór odpowiedniego produktu jest zatem zdecydowanie trudniejszy, niż mogłoby się wydawać.

Zalecane jest przede wszystkim wybranie najbardziej właściwego rozmiaru. Godny uwagi jest fakt, że smoczki dla wcześniaków dostępne w trzech rozmiarach. Wszystko uzależnione jest od tego, w którym tygodniu dokładnie doszło do porodu. Każdy z produktów cechuje się bowiem tym, że jest znacznie lżejszy w porównaniu do smoczka przeznaczonego dla noworodka donoszonego. Nie tylko nie zawiera w swoim składzie lateksu, ale również BPA.

Bardzo często wymienianym atutem smoczków dla wcześniaków dostępnych na rynku jest fakt, że doskonale nadają się do sterylizacji.

Warto również wiedzieć, że smoczki dla noworodków donoszonych powinno się wybierać z kategorii od 0 do 3 miesięcy. Młoda matka powinna przede wszystkim uwzględnić kształt produktu. Ssanie smoczka nie może bowiem w żaden sposób zaburzać ssania piersi czy powodować jakichkolwiek problemów ze zbyt płytkim chwytaniem brodawki.

Ponadto smoczki dla małych dzieci i niemowląt także trzeba dobierać przy uwzględnieniu rozmiaru. Kobiety muszą mieć świadomość, że zbyt duży produkt może przyczynić się do odruchu wymiotnego, z kolei zbyt mały może doprowadzić do zniekształcenia zgryzu dziecka.

Z czego obecnie produkowane są smoczki?

Należy mieć świadomość, że obecnie można wyróżnią trzy rodzaje materiałów, z których są produkowane smoczki.

Smoczki kauczukowe (lateksowe) są nie tylko niezwykle plastyczne, ale również bardzo łatwo mogą dostosować się do buzi dziecka. Ponadto należy zaznaczyć, że produkty są lekkie i delikatne. W ten sposób bez żadnego problemu mogą odwzorować matczyną pierś.

Nie można jednak zapomnieć, że smoczki wspomnianego rodzaju stosunkowo łatwo będą ulegały odgnieceniom. Będzie to miało oczywiście istotne znaczenie na kształtowanie się podniebienia czy zgryzu. Młode matki muszą także zdawać sobie sprawę, że miękkość produktu może być również zagrożeniem dla starszych dzieci. Istnieje bowiem ryzyko odgryzienia kawałka czy zakrztuszenia się. Smoczki kauczukowe mogą także pochłaniać zapachy z otoczenia.

Drugim rodzajem są smoczki silikonowe. Produkty są przede wszystkim trwalsze w użytkowaniu w porównaniu do lateksowych. Atutem smoczków jest fakt, że nie ulegają deformacji. Jak wiadomo, ma to bardzo duże znaczenie dla rozwoju aparatu mowy.

Łatwiejsza jest także higiena. Produkt nie będzie zmieniał konsystencji czy barwy w wyniku oddziaływania wrzątku. Ponadto smoczki nie zmieniają zapachu otaczających go woni.


Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z philips.pl

Data publikacji: 2020-09-10, ostatnia zmiana: 2020-09-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

elodie details - zawieszka do smoczka - white tiger
45,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
elodie details - smoczek uspokajający 0 m+, sweet date
29,97 zł
Grabówka
(woj. podlaskie)
elodie details - smoczek - change the world
29,97 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Smoczek dynamiczny do karmienia dziecko średni 2sz
39,00 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
zawieszka do smoczka dla niemowląt - kindness cat, elodie details
29,00 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
735162/735161 nuk smoczek 6-18m baby rose/blue
10,00 zł
Busko-Zdrój
(woj. świętokrzyskie)
elodie details - smoczek - kindly konrad
29,97 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)
Smoczek szeroka szyjka poziom 4 do butelki 2szt.
49,00 zł
Siedlce
(woj. małopolskie)
philips avent fashion 6-18m
23,53 zł
Jasło
(woj. podkarpackie)
Smoczek dynamiczny do karmienia dziecko mini 2sz
39,00 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
elodie details - smoczek -  white tiger walter
29,97 zł
Świecie
(woj. kujawsko-pomorskie)
smoczek silikonowy okrągły - 2-4m - fusion - indian różowy
19,00 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać fotel do karmienia? Poznaj najważniejsze zasady
Krzesełko do karmienia to must have każdego rodzica, którego pociecha właśnie kończy 6. miesiąc życia! Dzięki niemu dziecko będzie mogło towarzyszyć całej rodzinie w trakcie posiłków i ułatwi opiekę n...
Data publikacji: 2022-03-14
Najczęstsze choroby wirusowe małych przedszkolaków
Dziecko, które uczęszcza do przedszkola, narażone jest na wiele chorób, od wirusowych po bakteryjne. Jest to całkiem normalne zjawisko, dziecko bowiem nabywa w ten sposób odporność. Wypuszczone ze „st...
Data publikacji: 2021-04-26
Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij