Jak dobrać odpowiedni smoczek?

Jak dobrać odpowiedni smoczek?

Warto mieć świadomość, że zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i eksperci żywieniowi rekomendują karmienie tylko i wyłącznie piersią aż do 6 miesiąca życia dziecka. Młode matki doskonale zdają sobie sprawę, że nie zawsze będzie możliwe karmienie wspomnianą piersią i trzeba zastosować butelkę. Nie wszystkie kobiety wiedzą jednak, jakimi zasadami powinno się kierować przy wyborze najbardziej właściwego smoczka.

Czy jest na rynku dostępny idealny smoczek?

Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów znaczków. Wybór odpowiedniego produktu jest zatem zdecydowanie trudniejszy, niż mogłoby się wydawać.

Zalecane jest przede wszystkim wybranie najbardziej właściwego rozmiaru. Godny uwagi jest fakt, że smoczki dla wcześniaków dostępne w trzech rozmiarach. Wszystko uzależnione jest od tego, w którym tygodniu dokładnie doszło do porodu. Każdy z produktów cechuje się bowiem tym, że jest znacznie lżejszy w porównaniu do smoczka przeznaczonego dla noworodka donoszonego. Nie tylko nie zawiera w swoim składzie lateksu, ale również BPA.

Bardzo często wymienianym atutem smoczków dla wcześniaków dostępnych na rynku jest fakt, że doskonale nadają się do sterylizacji.

Warto również wiedzieć, że smoczki dla noworodków donoszonych powinno się wybierać z kategorii od 0 do 3 miesięcy. Młoda matka powinna przede wszystkim uwzględnić kształt produktu. Ssanie smoczka nie może bowiem w żaden sposób zaburzać ssania piersi czy powodować jakichkolwiek problemów ze zbyt płytkim chwytaniem brodawki.

Ponadto smoczki dla małych dzieci i niemowląt także trzeba dobierać przy uwzględnieniu rozmiaru. Kobiety muszą mieć świadomość, że zbyt duży produkt może przyczynić się do odruchu wymiotnego, z kolei zbyt mały może doprowadzić do zniekształcenia zgryzu dziecka.

Z czego obecnie produkowane są smoczki?

Należy mieć świadomość, że obecnie można wyróżnią trzy rodzaje materiałów, z których są produkowane smoczki.

Smoczki kauczukowe (lateksowe) są nie tylko niezwykle plastyczne, ale również bardzo łatwo mogą dostosować się do buzi dziecka. Ponadto należy zaznaczyć, że produkty są lekkie i delikatne. W ten sposób bez żadnego problemu mogą odwzorować matczyną pierś.

Nie można jednak zapomnieć, że smoczki wspomnianego rodzaju stosunkowo łatwo będą ulegały odgnieceniom. Będzie to miało oczywiście istotne znaczenie na kształtowanie się podniebienia czy zgryzu. Młode matki muszą także zdawać sobie sprawę, że miękkość produktu może być również zagrożeniem dla starszych dzieci. Istnieje bowiem ryzyko odgryzienia kawałka czy zakrztuszenia się. Smoczki kauczukowe mogą także pochłaniać zapachy z otoczenia.

Drugim rodzajem są smoczki silikonowe. Produkty są przede wszystkim trwalsze w użytkowaniu w porównaniu do lateksowych. Atutem smoczków jest fakt, że nie ulegają deformacji. Jak wiadomo, ma to bardzo duże znaczenie dla rozwoju aparatu mowy.

Łatwiejsza jest także higiena. Produkt nie będzie zmieniał konsystencji czy barwy w wyniku oddziaływania wrzątku. Ponadto smoczki nie zmieniają zapachu otaczających go woni.


Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z philips.pl

Data publikacji: 2020-09-10, ostatnia zmiana: 2020-09-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Dr browns smoczek ortodontyczny 6-12 prevent
23,00 zł
Orpiszew
(woj. wielkopolskie)
Zawieszka do smoczka dla niemowlęcia - sandy stripe, elodie details
49,00 zł
Białogard
(woj. zachodniopomorskie)
Lovi dynamiczny smoczek uspokajający night day 3-6m 2szt.
19,00 zł
Krzeszów
(woj. małopolskie)
Lovi smoczek uspok. 6-18m folky
22,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Elodie details - smoczek - joy to the world
19,00 zł
Oława
(woj. dolnośląskie)
Elodie details - smoczek uspokajający 0 m+, humble hugo
29,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Smoczek - sweet date flower, elodie details
29,00 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Nuk 735100/735101 smoczek sil.gr.2 summertime
10,00 zł
Malbork
(woj. pomorskie)
Tommee tippee fun style smoczek 0-6m
18,00 zł
Bezrzecze
(woj. zachodniopomorskie)
Zawieszka do smoczka dla niemowlaka - sweet date, elodie details
44,00 zł
Krapkowice
(woj. opolskie)
Zawieszka do smoczka dla niemowląt - wild paris, elodie details
44,00 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Zawieszka do smoczka dla niemowląt - kindness cat, elodie details
44,00 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?
Zima w przedszkolu to taki czas, w którym ubranie naszego dziecka, zajmuje więcej czasu, aniżeli sam czas spędzony na zewnątrz. To także nierzadko frustracja dla rodzica, kiedy nie wie jak ubrać dziec...
Data publikacji: 2020-12-08
Wybieramy meble dla dziewczynki
Gdy mówimy o meblach dla dziewczynki, zwykle mamy przed oczyma klasyczne rozwiązania. Choć jednak cieszą się one dużą popularnością, trudno nie zgodzić się z tym, że nie są jedynymi, które powinny nas...
Data publikacji: 2020-09-28
Alimenty na dziecko
W jaki sposób ustalana jest wysokość alimentów na dziecko i jakie czynniki mają wpływ na ostateczną kwotę? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!
Data publikacji: 2020-05-08
Tematyczne dekoracje urodzinowe - trendy 2020
Dzieci kochają urodziny. W tym wieku nikt nie myśli bowiem jeszcze o upływającym czasie, a wręcz przeciwnie - cieszy się tym dniem, który jest przepełniony radością, zabawą, świętowaniem. Maluchy uwie...
Data publikacji: 2020-03-21

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij