Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz.

Nowe mieszkanie, nowy dom, czy też nowa przestrzeń biurowa lub użytkowa, to doskonała okazja do spróbowania czegoś nowego w kontekście sztuki. Nowe dekoracje ścienne w postaci obrazów olejnych nie tylko uatrakcyjnią pomieszczenia, ale także nadadzą mu swoistego klimatu. Wydobędą z niego to, co najistotniejsze, a także wprowadzą element świeżości i nowości. Skupiając się na wyborze dekoracji ściennej, warto zwrócić szczególną uwagę na nowoczesne malarstwo olejne.

Co daje malarstwo nowoczesne?

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz.

Malarstwo nowoczesne to próba wyrażenia nowoczesnych trendów przez artystów reprezentujących sztukę odbiegającą od dawnych kanonów. To również niepowtarzalna gra świateł, kolorów i form. Połączenie znanych elementów, z tymi nieznanymi, jak również wprowadzenie obiektów całkowicie nieznanych i niepołączonych ze sobą.

Obrazy nowoczesne w dekoracji wnętrz są wyrażeniem osobowości właściciela. Podkreślają otwartość na nowości, abstrakcyjny nierzadko umysł, jak również ciekawość świata i poznawania sztuki. To także doskonały sposób na uatrakcyjnienie wnętrz i minimalistycznej formie i wyposażeniu. Proste kształty mebli, minimalizm w każdej postaci, począwszy od ilości posiadanych sprzętów, poprzez ich zwężoną paletę barw i kolorystykę, idealnie zostanie dopełniony nowoczesnym obrazem o niepowtarzalnej strukturze i motywie. Jednym słowem, wprowadzenie malarstwa nowoczesnego do swoich pomieszczeń, pomoże w subtelnym podkreśleniu charakteru modernistycznego wnętrza, jak również przedstawi otwartość na nowości lokatorów.

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Nowoczesne dzieła sztuki nie tylko znajda zastosowanie w dekoracjach pomieszczeń urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami designerskimi. Mieszkania, apartamenty, czy też domy w tradycyjnym stylu, również dobrze będą się komponować z malarstwem nowoczesnym, o ile zostaną odpowiednio dopasowane. Pomieszczenia urządzone klasycznie najlepiej uatrakcyjnione zostaną dziełami nawiązującymi do twórczości prekursorów malarstwa nowoczesnego. Połączenie ekstrawaganckich przedstawień z drugiej połowy XX wieku, z klasycznymi meblami pozwoli na uzyskanie swoistego stylu, tak charakterystycznego dla ówczesnych czasów.

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Ponadto malarstwo nowoczesne wkomponuje się idealnie w proste projekty aranżacyjne z obecnych trendów. Gładkie powierzchnie, prostota formy minimalizm kolorystyczny i kształtów, to idealne otoczenie dla sztuki nowoczesnej. Duże niezagospodarowane przestrzenie, puste początkowe ściany, jak również ujednolicenie kolorystyczne wnętrz, pozwoli na niemalże nieograniczony wybór dzieł. Wielkoformatowe realizacje, obrazy monochromatyczne, jak również i te z feerią barw, a ponadto trójwymiarowe nakładanie farby, wprowadzi ciekawy element założenia projektowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Decydując się na nowoczesny obraz olejny warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim, co ważne jest dla kolekcjonerów dzieł sztuki, na samego artystę. Warto zapoznać się z jego dotychczasową twórczością, realizacjami, wernisażami, jak i biografią. Elementy takie jak posiadane wystawy, udziały w konkursach, czy też wernisażach, niejednokrotnie świadczą o samej twórczości oraz o jakości wykonywanych prac. Rzeczą jest oczywistą, iż obrazy te będą znacząco droższe, niemniej jednak można przypuszczać, iż użyte narzędzia i materiały będą znacznie wyższej jakości. Prócz czynnika renomy nazwiska, cena jest wielokrotnie odzwierciedleniem jakości farb olejnych, płótna, jak i werniksu. Kupując obraz z galerii sztuki, mamy też większą pewność iż jakość obraz spełni nasze oczekiwania, a potencjalny zwrot będzie łatwiejszy.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Niemniej jednak, nie należy skupić się jedynie na najbardziej znanych i cenionych artystach. Wielu obecnych twórców prezentuje swoje dzieła w galeriach internetowych oraz na prywatnych stronach, dzięki czemu dotarcie do nowych nabywców jest ułatwione. Niższa cena, ciekawe i niekonwencjonalne podejście do przestawianych tematów, to tylko nieliczne z korzyści, jakie płyną z zainwestowania w nowoczesne malarstwo mniej znanych artystów.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Prócz powyższych punktów dotyczących tylko i wyłącznie artysty, warto przemyśleć również wielkość dzieła. Nowoczesne malarstwo olejne, stanowczo najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach. Pamiętajmy jednak, iż takie realizacje wymagają również dużych przestrzeni, tak by mogły zostać jak najlepiej wyeksponowane. Umieszczenie ich w niewielkich wnętrzach spowoduje uczucie przytłoczenia i przygniecenia dziełem.

Kolejną ważną rzeczą jest, wspomniana wcześniej, jakość obrazu. Zwróćmy uwagę na użyte materiały. Jeśli sami nie znamy się na tym, skorzystajmy z doradztwa ekspertów. Dobra jakość farb, płótna, podobrazia, czy też werniksu, zagwarantują długotrwałą żywotność dzieła sztuki. Kolorystyka zostanie zachowana, płótno nie zacznie się marszczyć, a werniks nie spłynie pod wpływem wysokich temperatur. Werniks, choć często pomijanym jest bardzo istotnym elementem. Dzięki niemu obraz na długo zachowa swoją kolorystykę, barwy, a także będzie łatwy do utrzymania w czystości, czy też renowacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Nie strońmy zatem od malarstwa nowoczesnego, które z pewnością z każdym rokiem nabiera coraz to większej wartości. Dzieła powstające obecnie, za kilka lub kilkanaście lat, nie tylko będą świetnie zdobić nasze wnętrze, ale także pozwolą na alternatywne ulokowanie gotówki.

Data publikacji: 2019-07-11, ostatnia zmiana: 2021-04-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

odette silver świecznik śr.10xh:12,5cm
28,00 zł
Drawsko
(woj. wielkopolskie)
Obraz olejny M. Wyszkowski - marina.
2 800,00 zł
Nowe Miasto nad Pilicą
(woj. mazowieckie)
Hkliving rama artystyczna autorstwa marcello velho awd8907
399,00 zł
Jawor
(woj. dolnośląskie)
kula wodna 80mm anioł 2 rodzaje
46,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
świecznik na 5 świec metalowy czarny matowy podstawka pod świecę na świeczki loft
59,79 zł
Chocianowice
(woj. opolskie)
Obraz 100x120cm
873,75 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
wianek 35cm 3 rodzaje
72,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Serwetnik Apetito
139,00 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
Obraz 100x150cm Trzy Flamingi
948,75 zł
Siedlce
(woj. mazowieckie)
świeca zapachowa w szkle 10cm
45,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Obraz szklany 120x80 Coral reef
298,00 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
Misa dekoracyjna DUKA CIRKLE 22x23 cm turkusowa stal
79,99 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Projektowanie ogrodów. Główne zasady poprawnego projektowania zieleni
Projektowanie zieleni to proces planowania, projektowania i wdrażania elementów zieleni w przestrzeni publicznej i prywatnej. Celem projektowania zieleni jest tworzenie funkcjonalnej i estetycznej prz...
Data publikacji: 2023-03-29
Co to są zintegrowane Dachy Solarne - Fotowoltaiczne 2w1 ?
Rosnące ceny energii oraz kurczące się w zastraszającym tempie zasoby węgla, ropy i gazu zmuszają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł ciepła i prądu. Nie ma więc nic dziwnego, że coraz większą p...
Data publikacji: 2023-03-17
Szklarnie - wszystko co powinieneś wiedzieć, zanim ją kupisz
Szklarnie to świetne rozwiązanie dla miłośników ogrodnictwa, którzy chcą przedłużyć sezon wegetacyjny swoich roślin lub uprawiać rośliny, które nie są dostosowane do warunków panujących na zewnątrz. J...
Data publikacji: 2023-02-22
Wyrzynarki włosowe i ich przeznaczenie. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?
W zakładach stolarskich wykorzystuje się rozmaite maszyny, które znacząco ułatwiają pracę z elementami drewnianymi. Do popularnych urządzeń należą piły i wyrzynarki włosowe. Czym są i do czego służą t...
Data publikacji: 2023-02-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij