Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz.

Nowe mieszkanie, nowy dom, czy też nowa przestrzeń biurowa lub użytkowa, to doskonała okazja do spróbowania czegoś nowego w kontekście sztuki. Nowe dekoracje ścienne w postaci obrazów olejnych nie tylko uatrakcyjnią pomieszczenia, ale także nadadzą mu swoistego klimatu. Wydobędą z niego to, co najistotniejsze, a także wprowadzą element świeżości i nowości. Skupiając się na wyborze dekoracji ściennej, warto zwrócić szczególną uwagę na nowoczesne malarstwo olejne.

Co daje malarstwo nowoczesne?

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz.

Malarstwo nowoczesne to próba wyrażenia nowoczesnych trendów przez artystów reprezentujących sztukę odbiegającą od dawnych kanonów. To również niepowtarzalna gra świateł, kolorów i form. Połączenie znanych elementów, z tymi nieznanymi, jak również wprowadzenie obiektów całkowicie nieznanych i niepołączonych ze sobą.

Obrazy nowoczesne w dekoracji wnętrz są wyrażeniem osobowości właściciela. Podkreślają otwartość na nowości, abstrakcyjny nierzadko umysł, jak również ciekawość świata i poznawania sztuki. To także doskonały sposób na uatrakcyjnienie wnętrz i minimalistycznej formie i wyposażeniu. Proste kształty mebli, minimalizm w każdej postaci, począwszy od ilości posiadanych sprzętów, poprzez ich zwężoną paletę barw i kolorystykę, idealnie zostanie dopełniony nowoczesnym obrazem o niepowtarzalnej strukturze i motywie. Jednym słowem, wprowadzenie malarstwa nowoczesnego do swoich pomieszczeń, pomoże w subtelnym podkreśleniu charakteru modernistycznego wnętrza, jak również przedstawi otwartość na nowości lokatorów.

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Nowoczesne dzieła sztuki nie tylko znajda zastosowanie w dekoracjach pomieszczeń urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami designerskimi. Mieszkania, apartamenty, czy też domy w tradycyjnym stylu, również dobrze będą się komponować z malarstwem nowoczesnym, o ile zostaną odpowiednio dopasowane. Pomieszczenia urządzone klasycznie najlepiej uatrakcyjnione zostaną dziełami nawiązującymi do twórczości prekursorów malarstwa nowoczesnego. Połączenie ekstrawaganckich przedstawień z drugiej połowy XX wieku, z klasycznymi meblami pozwoli na uzyskanie swoistego stylu, tak charakterystycznego dla ówczesnych czasów.

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Ponadto malarstwo nowoczesne wkomponuje się idealnie w proste projekty aranżacyjne z obecnych trendów. Gładkie powierzchnie, prostota formy minimalizm kolorystyczny i kształtów, to idealne otoczenie dla sztuki nowoczesnej. Duże niezagospodarowane przestrzenie, puste początkowe ściany, jak również ujednolicenie kolorystyczne wnętrz, pozwoli na niemalże nieograniczony wybór dzieł. Wielkoformatowe realizacje, obrazy monochromatyczne, jak również i te z feerią barw, a ponadto trójwymiarowe nakładanie farby, wprowadzi ciekawy element założenia projektowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Decydując się na nowoczesny obraz olejny warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim, co ważne jest dla kolekcjonerów dzieł sztuki, na samego artystę. Warto zapoznać się z jego dotychczasową twórczością, realizacjami, wernisażami, jak i biografią. Elementy takie jak posiadane wystawy, udziały w konkursach, czy też wernisażach, niejednokrotnie świadczą o samej twórczości oraz o jakości wykonywanych prac. Rzeczą jest oczywistą, iż obrazy te będą znacząco droższe, niemniej jednak można przypuszczać, iż użyte narzędzia i materiały będą znacznie wyższej jakości. Prócz czynnika renomy nazwiska, cena jest wielokrotnie odzwierciedleniem jakości farb olejnych, płótna, jak i werniksu. Kupując obraz z galerii sztuki, mamy też większą pewność iż jakość obraz spełni nasze oczekiwania, a potencjalny zwrot będzie łatwiejszy.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Niemniej jednak, nie należy skupić się jedynie na najbardziej znanych i cenionych artystach. Wielu obecnych twórców prezentuje swoje dzieła w galeriach internetowych oraz na prywatnych stronach, dzięki czemu dotarcie do nowych nabywców jest ułatwione. Niższa cena, ciekawe i niekonwencjonalne podejście do przestawianych tematów, to tylko nieliczne z korzyści, jakie płyną z zainwestowania w nowoczesne malarstwo mniej znanych artystów.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Prócz powyższych punktów dotyczących tylko i wyłącznie artysty, warto przemyśleć również wielkość dzieła. Nowoczesne malarstwo olejne, stanowczo najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach. Pamiętajmy jednak, iż takie realizacje wymagają również dużych przestrzeni, tak by mogły zostać jak najlepiej wyeksponowane. Umieszczenie ich w niewielkich wnętrzach spowoduje uczucie przytłoczenia i przygniecenia dziełem.

Kolejną ważną rzeczą jest, wspomniana wcześniej, jakość obrazu. Zwróćmy uwagę na użyte materiały. Jeśli sami nie znamy się na tym, skorzystajmy z doradztwa ekspertów. Dobra jakość farb, płótna, podobrazia, czy też werniksu, zagwarantują długotrwałą żywotność dzieła sztuki. Kolorystyka zostanie zachowana, płótno nie zacznie się marszczyć, a werniks nie spłynie pod wpływem wysokich temperatur. Werniks, choć często pomijanym jest bardzo istotnym elementem. Dzięki niemu obraz na długo zachowa swoją kolorystykę, barwy, a także będzie łatwy do utrzymania w czystości, czy też renowacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Nie strońmy zatem od malarstwa nowoczesnego, które z pewnością z każdym rokiem nabiera coraz to większej wartości. Dzieła powstające obecnie, za kilka lub kilkanaście lat, nie tylko będą świetnie zdobić nasze wnętrze, ale także pozwolą na alternatywne ulokowanie gotówki.

Data publikacji: 2019-07-11, ostatnia zmiana: 2019-07-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

BRW - poduszka dekoracyjna Minnesota
29,99 zł
Ostrołęka
(woj. mazowieckie)
BRW - poduszka dekoracyjna Ludlow
19,99 zł
Bolesławiec
(woj. dolnośląskie)
Papierowe jajo du�e naturalne oohh
20,00 zł
Nowy Dwór Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
Obraz dekoracyjny leaf 98x77,5cm
499,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Lampion LUMIERE-RUGGE 12x12 cm
39,99 zł
Grabówka
(woj. podlaskie)
Poduszka colour jam 45x45
48,00 zł
Łomża
(woj. podlaskie)
Poduszka intesi dafi be�owa
39,00 zł
Borsk
(woj. pomorskie)
Figurka królik siedzący DUKA GODIS 11 cm różowa żywica
29,99 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Hkliving rama artystyczna autorstwa benjamin ewing awd8905
1 299,00 zł
Domaszowice
(woj. świętokrzyskie)
Kwiat w puszce ananas
19,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Papierowe jajo du�e czarne oohh
20,00 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
Figurka wielkanocna baranek DUKA HERBARIUM szara drewno wełna
89,99 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij