Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz.

Nowe mieszkanie, nowy dom, czy też nowa przestrzeń biurowa lub użytkowa, to doskonała okazja do spróbowania czegoś nowego w kontekście sztuki. Nowe dekoracje ścienne w postaci obrazów olejnych nie tylko uatrakcyjnią pomieszczenia, ale także nadadzą mu swoistego klimatu. Wydobędą z niego to, co najistotniejsze, a także wprowadzą element świeżości i nowości. Skupiając się na wyborze dekoracji ściennej, warto zwrócić szczególną uwagę na nowoczesne malarstwo olejne.

Co daje malarstwo nowoczesne?

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz.

Malarstwo nowoczesne to próba wyrażenia nowoczesnych trendów przez artystów reprezentujących sztukę odbiegającą od dawnych kanonów. To również niepowtarzalna gra świateł, kolorów i form. Połączenie znanych elementów, z tymi nieznanymi, jak również wprowadzenie obiektów całkowicie nieznanych i niepołączonych ze sobą.

Obrazy nowoczesne w dekoracji wnętrz są wyrażeniem osobowości właściciela. Podkreślają otwartość na nowości, abstrakcyjny nierzadko umysł, jak również ciekawość świata i poznawania sztuki. To także doskonały sposób na uatrakcyjnienie wnętrz i minimalistycznej formie i wyposażeniu. Proste kształty mebli, minimalizm w każdej postaci, począwszy od ilości posiadanych sprzętów, poprzez ich zwężoną paletę barw i kolorystykę, idealnie zostanie dopełniony nowoczesnym obrazem o niepowtarzalnej strukturze i motywie. Jednym słowem, wprowadzenie malarstwa nowoczesnego do swoich pomieszczeń, pomoże w subtelnym podkreśleniu charakteru modernistycznego wnętrza, jak również przedstawi otwartość na nowości lokatorów.

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Nowoczesne dzieła sztuki nie tylko znajda zastosowanie w dekoracjach pomieszczeń urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami designerskimi. Mieszkania, apartamenty, czy też domy w tradycyjnym stylu, również dobrze będą się komponować z malarstwem nowoczesnym, o ile zostaną odpowiednio dopasowane. Pomieszczenia urządzone klasycznie najlepiej uatrakcyjnione zostaną dziełami nawiązującymi do twórczości prekursorów malarstwa nowoczesnego. Połączenie ekstrawaganckich przedstawień z drugiej połowy XX wieku, z klasycznymi meblami pozwoli na uzyskanie swoistego stylu, tak charakterystycznego dla ówczesnych czasów.

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Ponadto malarstwo nowoczesne wkomponuje się idealnie w proste projekty aranżacyjne z obecnych trendów. Gładkie powierzchnie, prostota formy minimalizm kolorystyczny i kształtów, to idealne otoczenie dla sztuki nowoczesnej. Duże niezagospodarowane przestrzenie, puste początkowe ściany, jak również ujednolicenie kolorystyczne wnętrz, pozwoli na niemalże nieograniczony wybór dzieł. Wielkoformatowe realizacje, obrazy monochromatyczne, jak również i te z feerią barw, a ponadto trójwymiarowe nakładanie farby, wprowadzi ciekawy element założenia projektowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Decydując się na nowoczesny obraz olejny warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim, co ważne jest dla kolekcjonerów dzieł sztuki, na samego artystę. Warto zapoznać się z jego dotychczasową twórczością, realizacjami, wernisażami, jak i biografią. Elementy takie jak posiadane wystawy, udziały w konkursach, czy też wernisażach, niejednokrotnie świadczą o samej twórczości oraz o jakości wykonywanych prac. Rzeczą jest oczywistą, iż obrazy te będą znacząco droższe, niemniej jednak można przypuszczać, iż użyte narzędzia i materiały będą znacznie wyższej jakości. Prócz czynnika renomy nazwiska, cena jest wielokrotnie odzwierciedleniem jakości farb olejnych, płótna, jak i werniksu. Kupując obraz z galerii sztuki, mamy też większą pewność iż jakość obraz spełni nasze oczekiwania, a potencjalny zwrot będzie łatwiejszy.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Niemniej jednak, nie należy skupić się jedynie na najbardziej znanych i cenionych artystach. Wielu obecnych twórców prezentuje swoje dzieła w galeriach internetowych oraz na prywatnych stronach, dzięki czemu dotarcie do nowych nabywców jest ułatwione. Niższa cena, ciekawe i niekonwencjonalne podejście do przestawianych tematów, to tylko nieliczne z korzyści, jakie płyną z zainwestowania w nowoczesne malarstwo mniej znanych artystów.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Prócz powyższych punktów dotyczących tylko i wyłącznie artysty, warto przemyśleć również wielkość dzieła. Nowoczesne malarstwo olejne, stanowczo najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach. Pamiętajmy jednak, iż takie realizacje wymagają również dużych przestrzeni, tak by mogły zostać jak najlepiej wyeksponowane. Umieszczenie ich w niewielkich wnętrzach spowoduje uczucie przytłoczenia i przygniecenia dziełem.

Kolejną ważną rzeczą jest, wspomniana wcześniej, jakość obrazu. Zwróćmy uwagę na użyte materiały. Jeśli sami nie znamy się na tym, skorzystajmy z doradztwa ekspertów. Dobra jakość farb, płótna, podobrazia, czy też werniksu, zagwarantują długotrwałą żywotność dzieła sztuki. Kolorystyka zostanie zachowana, płótno nie zacznie się marszczyć, a werniks nie spłynie pod wpływem wysokich temperatur. Werniks, choć często pomijanym jest bardzo istotnym elementem. Dzięki niemu obraz na długo zachowa swoją kolorystykę, barwy, a także będzie łatwy do utrzymania w czystości, czy też renowacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Nie strońmy zatem od malarstwa nowoczesnego, które z pewnością z każdym rokiem nabiera coraz to większej wartości. Dzieła powstające obecnie, za kilka lub kilkanaście lat, nie tylko będą świetnie zdobić nasze wnętrze, ale także pozwolą na alternatywne ulokowanie gotówki.

Data publikacji: 2019-07-11, ostatnia zmiana: 2021-04-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Poduszka Mimoides 40 x 40 cm beżowa
322,00 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
Poduszka dekoracyjna Bloomingville Mini 40 x 40 cm czerwona
216,00 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
Poduszka dekoracyjna Grand w paski niebieska
272,00 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
rita świecznik śr.8,5xh:10cm
17,00 zł
Kutno
(woj. łódzkie)
Poduszka dekoracyjna Check 50 x 50 cm szara
161,00 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Poduszka na krzesło Form karmelowa skórzana
460,00 zł
Starogard Gdański
(woj. pomorskie)
Poduszka dekoracyjna Way czarno-biała
456,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Poduszka dekoracyjna Diagonal 40 x 60 cm popielata
207,00 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Poduszka Shay 50 x 50 cm cynamonowa
364,00 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
Poduszka Rivar 30 x 50 cm złota z bawełny organicznej
207,00 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
Poduszka dekoracyjna Largo 35 x 48 cm czerwona
560,00 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)
Biały anioł z sercem - figurka dekoracyjna
59,25 zł
Lębork
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy?
Stolik kawowy to niezbędny element w każdym salonie. Powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny – tak, aby dopełniał całą aranżację tego pomieszczenia oraz by pasował do stylu pokoju dz...
Data publikacji: 2022-05-18
Kanapa bez ciepłego koca to nie kanapa! Wybierz swoje ulubione okrycie
Koce zapewniają ciepło i komfort wszystkim domownikom. Są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Niektórzy traktują ją jako dekoracje do swoich wnętrz, podczas gdy inni używają ich jako pościeli...
Data publikacji: 2022-05-13
Meble w zestawie czy pojedynczo? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań
Remont mieszkania skończony, brakuje już tylko mebli. Wybór różnych rozwiązań w sklepach jest tak duży, że może nas przytłoczyć. Różne modele przyciągają swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. W zależn...
Data publikacji: 2022-05-13
Zakładanie i pielęgnacja łąki kwietnej
Łąka kwietna jest jednym z najciekawszych hitów ogrodniczych ostatnich sezonów. Kojarzona jest z wolnym krajobrazem, przez co wynosi do ogrodu wiejski charakter. Zdecydowanie wyróżnia się na tle trawn...
Data publikacji: 2022-05-13

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij