Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz.

Nowe mieszkanie, nowy dom, czy też nowa przestrzeń biurowa lub użytkowa, to doskonała okazja do spróbowania czegoś nowego w kontekście sztuki. Nowe dekoracje ścienne w postaci obrazów olejnych nie tylko uatrakcyjnią pomieszczenia, ale także nadadzą mu swoistego klimatu. Wydobędą z niego to, co najistotniejsze, a także wprowadzą element świeżości i nowości. Skupiając się na wyborze dekoracji ściennej, warto zwrócić szczególną uwagę na nowoczesne malarstwo olejne.

Co daje malarstwo nowoczesne?

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz.

Malarstwo nowoczesne to próba wyrażenia nowoczesnych trendów przez artystów reprezentujących sztukę odbiegającą od dawnych kanonów. To również niepowtarzalna gra świateł, kolorów i form. Połączenie znanych elementów, z tymi nieznanymi, jak również wprowadzenie obiektów całkowicie nieznanych i niepołączonych ze sobą.

Obrazy nowoczesne w dekoracji wnętrz są wyrażeniem osobowości właściciela. Podkreślają otwartość na nowości, abstrakcyjny nierzadko umysł, jak również ciekawość świata i poznawania sztuki. To także doskonały sposób na uatrakcyjnienie wnętrz i minimalistycznej formie i wyposażeniu. Proste kształty mebli, minimalizm w każdej postaci, począwszy od ilości posiadanych sprzętów, poprzez ich zwężoną paletę barw i kolorystykę, idealnie zostanie dopełniony nowoczesnym obrazem o niepowtarzalnej strukturze i motywie. Jednym słowem, wprowadzenie malarstwa nowoczesnego do swoich pomieszczeń, pomoże w subtelnym podkreśleniu charakteru modernistycznego wnętrza, jak również przedstawi otwartość na nowości lokatorów.

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Nowoczesne dzieła sztuki nie tylko znajda zastosowanie w dekoracjach pomieszczeń urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami designerskimi. Mieszkania, apartamenty, czy też domy w tradycyjnym stylu, również dobrze będą się komponować z malarstwem nowoczesnym, o ile zostaną odpowiednio dopasowane. Pomieszczenia urządzone klasycznie najlepiej uatrakcyjnione zostaną dziełami nawiązującymi do twórczości prekursorów malarstwa nowoczesnego. Połączenie ekstrawaganckich przedstawień z drugiej połowy XX wieku, z klasycznymi meblami pozwoli na uzyskanie swoistego stylu, tak charakterystycznego dla ówczesnych czasów.

Do jakich wnętrz pasuje malarstwo nowoczesne?

Ponadto malarstwo nowoczesne wkomponuje się idealnie w proste projekty aranżacyjne z obecnych trendów. Gładkie powierzchnie, prostota formy minimalizm kolorystyczny i kształtów, to idealne otoczenie dla sztuki nowoczesnej. Duże niezagospodarowane przestrzenie, puste początkowe ściany, jak również ujednolicenie kolorystyczne wnętrz, pozwoli na niemalże nieograniczony wybór dzieł. Wielkoformatowe realizacje, obrazy monochromatyczne, jak również i te z feerią barw, a ponadto trójwymiarowe nakładanie farby, wprowadzi ciekawy element założenia projektowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Decydując się na nowoczesny obraz olejny warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim, co ważne jest dla kolekcjonerów dzieł sztuki, na samego artystę. Warto zapoznać się z jego dotychczasową twórczością, realizacjami, wernisażami, jak i biografią. Elementy takie jak posiadane wystawy, udziały w konkursach, czy też wernisażach, niejednokrotnie świadczą o samej twórczości oraz o jakości wykonywanych prac. Rzeczą jest oczywistą, iż obrazy te będą znacząco droższe, niemniej jednak można przypuszczać, iż użyte narzędzia i materiały będą znacznie wyższej jakości. Prócz czynnika renomy nazwiska, cena jest wielokrotnie odzwierciedleniem jakości farb olejnych, płótna, jak i werniksu. Kupując obraz z galerii sztuki, mamy też większą pewność iż jakość obraz spełni nasze oczekiwania, a potencjalny zwrot będzie łatwiejszy.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Niemniej jednak, nie należy skupić się jedynie na najbardziej znanych i cenionych artystach. Wielu obecnych twórców prezentuje swoje dzieła w galeriach internetowych oraz na prywatnych stronach, dzięki czemu dotarcie do nowych nabywców jest ułatwione. Niższa cena, ciekawe i niekonwencjonalne podejście do przestawianych tematów, to tylko nieliczne z korzyści, jakie płyną z zainwestowania w nowoczesne malarstwo mniej znanych artystów.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Prócz powyższych punktów dotyczących tylko i wyłącznie artysty, warto przemyśleć również wielkość dzieła. Nowoczesne malarstwo olejne, stanowczo najlepiej prezentuje się na dużych powierzchniach. Pamiętajmy jednak, iż takie realizacje wymagają również dużych przestrzeni, tak by mogły zostać jak najlepiej wyeksponowane. Umieszczenie ich w niewielkich wnętrzach spowoduje uczucie przytłoczenia i przygniecenia dziełem.

Kolejną ważną rzeczą jest, wspomniana wcześniej, jakość obrazu. Zwróćmy uwagę na użyte materiały. Jeśli sami nie znamy się na tym, skorzystajmy z doradztwa ekspertów. Dobra jakość farb, płótna, podobrazia, czy też werniksu, zagwarantują długotrwałą żywotność dzieła sztuki. Kolorystyka zostanie zachowana, płótno nie zacznie się marszczyć, a werniks nie spłynie pod wpływem wysokich temperatur. Werniks, choć często pomijanym jest bardzo istotnym elementem. Dzięki niemu obraz na długo zachowa swoją kolorystykę, barwy, a także będzie łatwy do utrzymania w czystości, czy też renowacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesne obrazy olejne?

Nie strońmy zatem od malarstwa nowoczesnego, które z pewnością z każdym rokiem nabiera coraz to większej wartości. Dzieła powstające obecnie, za kilka lub kilkanaście lat, nie tylko będą świetnie zdobić nasze wnętrze, ale także pozwolą na alternatywne ulokowanie gotówki.

Data publikacji: 2019-07-11, ostatnia zmiana: 2019-07-08

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Grafika WITKACY - "Kobieta Demon"
50,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Sprzedam obraz olejny o tematyce erotycznej
850,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Rękodzieło pastele olejne 60 x60
90,00 zł
Jarantowice
(woj. kujawsko-pomorskie)
Antyczna postać kobiety z cherubinami - przestrzenna dekoracja ścienna
19,00 zł
Malbork
(woj. pomorskie)
Panorama Ściena
100,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Weganin - sprzedam obraz olejny
1 400,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Obraz olejny - "Letni pejzaż" - Oryginał sygnowany.
300,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Obraz - abstrakcja 1
250,00 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
Dziewczynka w stroju Krakowskim
550,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Sprzedam obraz olejny na płótnie
1 400,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Kwiaty - "LILIOWCE" - Obraz olejny ręcznie malowany.
150,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Obraz - abstrakcja 2
250,00 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

W czym piec i zapiekać? Przegląd naczyń do piekarnika
Jakie naczynie sprawdzi się najlepiej do upieczenia kurczaka w całości? A jakie do wieloskładnikowych zapiekanek, jabłek z dodatkiem cynamonu i zupy cebulowej? Naczynia przeznaczone do przygotowywania...
Data publikacji: 2020-02-24
Na co zwrócić uwagę kupując krany ogrodowe?
Posiadając ogród, bardzo istotne jest, aby wyposażyć się w kran do czerpania wody użytkowej, który będzie usytuowany na zewnątrz budynku lub w garażu, czy wiacie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie...
Data publikacji: 2020-02-23
Izolacje cieplne
Skuteczna izolacja cieplna to podstawa utrzymania odpowiedniej temperatury w budynku. Zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczeń i zapobiega jego utracie na zewnątrz. Izolacja cieplna latem zapobiega nadm...
Data publikacji: 2020-02-21
Typy gleby, a wymagania roślin
Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek uprawy roślin, należy uzyskać wiedzę o warunkach gleby, jaka znajduje się w naszym ogrodzie. Jest to niezwykle ważne, gdyż to od nich zależy rozwój czy odpowiedni wzro...
Data publikacji: 2020-02-20