Jaki biokominek wybrać?

Jaki biokominek wybrać?

Czym jest biokominek i jakie ma zalety?

Biokominek to nic innego jak specjalny rodzaj kominka, który zasilany jest biopaliwem. Na rynku dostępne są biokominki o różnych wielkościach i różnych konstrukcjach. W zależności od wyboru konkretnego modelu biokominek może pełnić również różne funkcje. Mniejsze modele są przede wszystkim elementem dekoracyjnym. Te większe mogą już stanowić element systemu grzewczego w domu. W takim przypadku biokominki często wykorzystuje się w celu dogrzania domu w okresie jesiennym i zimowym. Istotne jest także to, że jeśli biokominek zamontowany zostanie w odpowiednim miejscu to możne stanowić także źródło światła, które tworzyć może miłą i przytulną atmosferę w salonie. Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne rodzaje biokominków. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki biokominek wybrać.

Rodzaje biokominków

Przeglądając ofertę producenta biokominków INFIRE Biokominki, wyróżnić można przynajmniej kilka ich rodzajów. Pierwszym z nich są biokominki dekoracyjne. Charakteryzują się ozdobnymi paleniskami, które wykonywane są zwykle z pięknie prezentujących się materiałów wykończeniowych. Cechuje je także niewielki rozmiar. Drugim rodzajem biokominków są biokominki do zabudowy. Te z kolei cechują się już dość dużymi rozmiarami. Bez problemu zastąpić mogą tradycyjne piecyki na drewno. Kolejnym rodzajem biokominków są biokominki z szybą. Oczywiście szklana część może być zamontowana także w innych rodzajach biokominków, np. tych do zabudowy. Jej zadaniem jest ochrona płomienia. Dzięki szybie nie jest możliwe zdmuchnięcie ognia. To także dobre zabezpieczenie w przypadku dzieci. Poza tym szybka pełni rolę dekoracyjną. Wspomnieć można jeszcze o biokominkach wiszących. Są to biokominki, które najczęściej montuje się na ścianach.

Dostępne są jednak i takie modele, które podwiesić można pod sufitem. Oczywiście nie zbyt wysoko, gdyż uzupełnianie paliwa byłoby wówczas niezbyt wygodne. Jest to model przeznaczony przede wszystkim dla osób, które cenią sobie designerskie rozwiązania.

Wybór biokominka

Zatem jaki biokominek kupić? Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim istotna jest jakość wykonania biokominka. W tym ważne są materiały, z których biokominek wykonano. Powinny być to materiały wysokiej jakości. Mowa tu choćby o takich materiałach jak stal nierdzewna, szkło i MDF oraz kamień. Cena nie powinna być w tym przypadku kryterium wyboru konkretnego modelu. Pamiętać trzeba również o tym, aby biokominek pasował do aranżacji wnętrza. W związku z tym, że jednym z jego kluczowych zadań jest dodawanie uroku pomieszczeniom, to musi on wpasować się we wnętrze. Tak, aby całość aranżacji była spójna. Jeśli chce się, aby biokominek pełnił również istotną rolę grzewczą, to postawić należy na model dość duży. Typowe biokominki dekoracyjne nie spełnią tego zadania. Zdecydowanie lepszym wyborem będą biokominki do zabudowy. Zadanie to spełnić może również biokominek wiszący. Zastanawiając się zatem jaki biokominek będzie najbardziej optymalny, odpowiedzieć trzeba sobie na pytanie, jakie zadania spełniać ma przede wszystkim.

Biokominek a bezpieczeństwo

Warto podkreślić, że biokominki są całkowicie bezpieczne, zarówno dla środowiska, jak i zdrowia. Jak bowiem wspomniano, biokominki zasilane są specjalnym biopaliwem. Jest to paliwo bezwonne, bezdymne i co ważne, bezpieczne dla środowiska. Pomieszczenie, w którym zamontowany jest biokominek nie wymaga dodatkowego systemu wentylacyjnego. Pamiętać jednak trzeba o systematycznym wietrzeniu pomieszczeń. Choć biokominek nie emituje żadnych substancji szkodliwych, to jednak uwalnia parę wodą z dwutlenkiem węgla.

Data publikacji: 2021-02-15, ostatnia zmiana: 2021-02-15

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Stojak na drewno do kominka GRAB 2
299,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Stojak na drewno do kominka GRAB 1
249,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Pompa ciepła Panasonic Aquarea 9 kW monoblok t-cap z montażem
22 028 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Idzie lato - który klimatyzator ochłodzi najlepiej?
Letnie upały potrafią być ciężkie do zniesienia. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła, np. szybko nagrzewające się poddasza czy mieszkania z ekspozycją na zachód czy południe....
Data publikacji: 2021-03-31
Zastosowanie piły ukośnicy
Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwyk...
Data publikacji: 2021-03-29
Róże pnące - uprawa i pielęgnacja krzewów różanych
Długie pędy ozdobnie pnące się po ogrodowych podporach. Liczne, wielokolorowe i pachnące kwiaty pokrywające pergole i ściany altanek. Pnące róże są marzeniem każdego posiadacza przydomowego ogródka i...
Data publikacji: 2021-03-10
Stoły ogrodowe 3w1 - domowe centrum rozrywki
Nowoczesny stół bilardowy do ogrodu to coś więcej niż tradycyjny mebel, który możesz ustawić na świeżym powietrzu. To rozwiązanie, dzięki któremu przemienisz każdą imprezę w niesamowitą, emocjonującą...
Data publikacji: 2021-03-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij