Szukaj

Kategorie

Kasy fiskalne 2020

Kasy fiskalne 2020

Nadchodzący rok 2020 przynosi sporo zmian, dla osób ewidencjonujących sprzedaż towarów i usług za pomocą kas fiskalnych.

Od nowego roku bowiem wszystkie osoby prowadzące sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, a także rolników ryczałtowych, będą zobowiązani do stosowania tak zwanych kas online. Zasady ich użytkowania określa znowelizowana ustawa o podatku od towarów i usług.

Czy trzeba będzie wymieniać kasy na nowe

Kasy starego typu będą jeszcze funkcjonowały w wielu miejscach przez jakiś czas po dacie 1 stycznia 2020 roku. Jednak istnieje grupa użytków, którzy pomimo tego, że posiadają sprawne kasy fiskalne, będą mieli obowiązek zakupić nowe kasy lub zainstalować w nich odpowiednie oprogramowanie. W taki przypadku większość podatników znów będzie mogła skorzystać z ulgi na zakup kasy.

Kto i od kiedy jest zobowiązany do stosowania kas online od 1 stycznia 2020 roku

Przyszły rok, jest rokiem, kiedy wszystkie zmiany zaczną dopiero stopniowo wchodzić w życie, jednak od 1 stycznia 2020 roku, korzystać z nich będą musieli już mechanicy samochodowi, a także osoby prowadzące sprzedaż benzyny i olejów napędowych.

Od 1 lipca 2020 obowiązkiem zostaną objęte wszelkiego rodzaju lokale gastronomiczne, a także hotele i pensjonaty, a także placówki gwarantujące krótkotrwałe zakwaterowanie.

Natomiast od 1 stycznia 2021 roku do stosowania kas online będą obligatoryjnie zobowiązani wszyscy Ci przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi w zakresie, usług fryzjerskich i związanych z pielęgnacją włosów. Usługi kosmetyczne, upiększające oraz kosmetologiczne, czyli wszelkiego rodzaju salony urody i medycyny estetycznej. Usługi budowlane w tym także remontowe i wykończeniowe. Usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów w gabinetach prywatnych. Wszelkiego rodzaju usług prawniczych, a także doradczych, jak także związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej, czyli wszelkiego rodzaju kluby fitness i siłownie.

Data publikacji: 2019-10-03, ostatnia zmiana: 2019-10-03


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Niszczarka Fallowes PS70
80,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
 Czytnik skaner kodów usb platforma yhd-9800
269,00 zł
Czeladź
(woj. śląskie)
 Kserokopiarka monochromatyczna Ricoh MP 301SP Urządzenie MFP typu 3 w 1 mono A4 laser RADF + duplex
1 968,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
 Czytnik skaner kodów usb platforma yhd-9100
449,00 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)
 Czytnik skaner kodów kreskowych bezprzewodowy yhd-5300
399,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
 Automatyczny czytnik skaner kodów kreskowych usb yhd-8100g
119,00 zł
Bytom
(woj. śląskie)
 Bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych skaner wif
119,00 zł
Bytom
(woj. śląskie)
 Czytnik, skaner kodów 1d / 2d yhd-6100 czarny usb
449,00 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
 Czytnik kodów kreskowych, skaner yhd 1100 usb czarny
84,99 zł
Gierałcice
(woj. opolskie)
 Niszczarka Fallowes B-152C
200,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
 Uchwyt na czytnik kodów kreskowych
29,99 zł
Skierniewice
(woj. łódzkie)
 Czytnik, skaner kodów kreskowych yhd 5200 black wifi
192,49 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Niszczenie Dokumentów - Ochrona Poufnych Danych
Obowiązek przetrzymywania dokumentacji oraz ochrony zawartych w nich danych dotyczy wszystkich przedsiębiorstw oraz instytucji państwowych. Zwykła umowa handlowa, dane kandydatów do pracy czy też kadrowa lista płac zawierają poufne informacje, które nie powinny wyjść poza struktury przedsiębiorstwa.

Data publikacji: 2018-03-06

Urządzanie biura od A do Z - poradnik doboru mebli biurowych
Jako, że w pracy spędzamy bardzo dużo czasu, warto zadbać o to, żeby biuro było dobrze zaprojektowanie i dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Wszystko to przekłada się na komfort w pracy oraz na wydajność pracowników...

Data publikacji: 2018-02-11

Podnajem - czyli jak zarabiać na nieruchomościach bez kapitału?
Każdy wie, że inwestowanie w nieruchomości się opłaca. Mniej czy więcej, ale da się na tym rynku zarobić. Dlaczego zatem nie wszyscy tu inwestują? Często barierą jest brak kapitału lub zdolności kredytowej. Miałem ten sam problem, dlatego moja przygoda z inwestowaniem zaczęła się od nieruchomości trochę z innej strony. Nie był to klasyczny wynajem, bo postawiłem na podnajem nieruchomości. I dziś nie żałuję, bo robiąc mądrze podnajem i to praktycznie bez kapitału można żyć na dobrym poziomie. Podnajem mieszkania różni się od wynajmu tym, że przy wynajmie są dwie strony umowy najmu, a przy podnajmie trzy.

Data publikacji: 2019-10-15

Aranżacja małej łazienki z prysznicem
Łazienka o niewielkim metrażu wymaga przemyślanego rozplanowania i zastosowania pomysłowych rozwiązań, dzięki którym wyglądać będzie ona na większą niż w rzeczywistości. W niewielkich pomieszczeniach, znacznie lepiej niż wanna sprawdzi się kabina prysznicowa. Czym kierować się przy jej wyborze? Jak zaaranżować taką przestrzeń? Podpowiadamy!

Data publikacji: 2019-10-11