Biuro w domu - jak je urządzić?

Biuro w domu - jak je urządzić?

Praca w domowym zaciszu wydaje się mieć same plusy - pozwala oszczędzić na dojazdach, uniknąć stania w korkach i zatłoczonych środków komunikacji miejskiej. Do tego sami możemy zdecydować o swojej przestrzeni biurowej, więcej czasu spędzamy z rodziną, a domowa, pozbawiona stresu atmosfera, sprawia, że możemy być bardziej produktywni. Urządzenie biura w domu nie musi być trudne i kosztowne. Od czego zacząć?

Własny kąt w domu

Wygospodarowanie własnej przestrzeni do pracy w domu jest ogromnie ważne. Pomieszczenie takie powinno zapewniać spokój i prywatność. Najlepiej aby posiadało drzwi, które można zamknąć - ma to szczególne znaczenie, gdy nasza praca wiąże się z przeprowadzaniem częstych rozmów telefonicznych. Jeżeli natomiast planujemy spotkania z klientami, wybierzmy pomieszczenie położone możliwie najbliżej drzwi wejściowych, aby wizyty te nie stały się uciążliwe dla reszty domowników. W przypadku gdy zajęcie całego pokoju nie jest możliwe ze względu na mały metraż, rozważmy wydzielenie dla siebie jego części, na przykład przy pomocy kompozytowych płyt. Taki boks stworzy nam warunki do pracy, a jednocześnie umożliwi maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni.

Ergonomiczne stanowisko pracy

Nieodłącznym towarzyszem w pracy większości z nas jest komputer stacjonarny lub laptop. Urządzając domowe biuro, zadbajmy o wygodne stanowisko, gdzie będziemy mogli spędzić kilka godzin bez bólu kręgosłupa. Biurko powinno być dopasowane do naszego wzrostu i wyposażone w odpowiednio duży blat, który pomieści oprócz sprzętu również inne niezbędne akcesoria. Ponieważ komfort w pracy w dużej mierze zależy od wygodnego krzesła, wybierzmy model, który to zagwarantuje. Powinno ono być wykonane z wytrzymałego tworzywa oraz mieć regulowaną wysokość siedziska i podłokietników.

Planując aranżację pomieszczenia, weźmy pod uwagę oświetlenie. Przede wszystkim pracujmy przy świetle naturalnym tak długo jak to możliwe - jest ono sprzymierzeńcem naszego wzroku i portfela, ponieważ jego maksymalne wykorzystanie oznacza niższe rachunki za prąd. Pamiętajmy tylko, że ustawić monitor w ten sposób, żeby promienie słońca nie odbijały się od jego powierzchni. Wieczorem korzystajmy z lampki, żeby zniwelować zmęczenie wzroku.

Umiejętne przechowywanie 

Prowadzenie biura oznacza zazwyczaj mniejszą lub większą liczbę dokumentów oraz akcesoriów zapasowych. Możemy do tych celów wykorzystać przenośne szafki i kontenerki, które zmieszczą się pod biurkiem. Pozwoli nam to oszczędzić miejsce, które w małych mieszkaniach jest na wagę złota. Planując rozmieszczenie szafek, pamiętajmy o tym, aby rzeczy, których często używamy, trzymać w zasięgu ręki - w ten sposób unikniemy bałaganu i będziemy mieć szybki dostęp do ważnych dokumentów.

Wyraźnie określone godziny pracy

Ogromną zaletą, a zarazem pułapką, w którą łatwo wpaść w domowym biurze, jest praca w godzinach, które sobie wybierzemy. W rezultacie łatwo jest spędzić “w pracy” cały dzień. Postarajmy się zatem planować codzienne obowiązki, wraz z czasem potrzebnym na ich wykonanie. To pozwoli nam się skupić i zachować równowagę pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Jeżeli mamy problem z kontrolowaniem czasu spędzonego za biurkiem, powieśmy w biurze zegar z ulubionym motywem - jego widok poprawi nam nastrój i jednocześnie będzie przypominał o zasadzie work- life balance.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu Rynek Pierwotny

Data publikacji: 2020-04-26, ostatnia zmiana: 2020-04-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Krzesło tapicerowane Colin ze złotymi nogami niebieskie
389,00 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Krzesło Tapicerowane Westa w kolorze czarnym
829,00 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Krzesło Tapicerowane Viktor w kolorze szarym
769,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Welurowe krzesło w kolorze niebieskim na metalowych nogach
719,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Krzesło tapicerowane Milano w kolorze czarnym na złotych nogach
499,00 zł
Tarnobrzeg
(woj. podkarpackie)
Krzesło tapicerowane Colin ze złotymi nogami szare
389,00 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
Fotel obrotowy do biura Cody - popiel
828,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Krzesło Tapicerowane Velvet w kolorze czarnym
749,00 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
czarny fotel biurowy z regulowanym zagłówkiem shell
1 189,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Krzesło Tapicerowane Westa w kolorze miodowym
829,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Krzesło tapicerowane Colin z metalowymi nogami szare welur
319,00 zł
Oleśnica
(woj. dolnośląskie)
Krzesło tapicerowane Colin w kolorze granatowym
389,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy warto inwestować w odzież firmową z nadrukiem?
Przedsiębiorcy, którzy chcą odnieść na rynku sukces, muszą inwestować w reklamę. Obecnie jako przekaz reklamowy mogą zostać wykorzystane bardzo różne nośniki. Mnóstwo firm decyduje się na zainwestowan...
Data publikacji: 2022-05-04
Przegrody biurowe - skupienie i prywatność nawet w zatłoczonym biurze!
W przestrzeni biurowej ciężko jest stworzyć miejsce, w którym każdy będzie czuł się komfortowo i będzie mógł skupić się na swojej pracy – szczególnie jeśli planuje się open space, a firma zatrudnia wi...
Data publikacji: 2022-03-31
Wynajem mebli coraz popularniejszy
Jak w szybki i łatwy sposób zaoszczędzić pieniądze? Przestać kupować. Niemożliwe? Zamiast inwestować w kolejne nowe przedmioty, warto skorzystać z opcji wynajmowania. Mieszkania, samochody i inne rzec...
Data publikacji: 2021-12-29
Jak oznaczać dokumenty i inne przedmioty?
Nie szukaj swoich dokumentów czy innych ważnych rzeczy – podpisz pojemniki, w których je przechowujesz. Dzięki temu o wiele łatwiej znajdziesz potrzebne w danej chwili dokumenty i przedmioty.
Data publikacji: 2021-12-01

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij