Biuro w domu - jak je urządzić?

Biuro w domu - jak je urządzić?

Praca w domowym zaciszu wydaje się mieć same plusy - pozwala oszczędzić na dojazdach, uniknąć stania w korkach i zatłoczonych środków komunikacji miejskiej. Do tego sami możemy zdecydować o swojej przestrzeni biurowej, więcej czasu spędzamy z rodziną, a domowa, pozbawiona stresu atmosfera, sprawia, że możemy być bardziej produktywni. Urządzenie biura w domu nie musi być trudne i kosztowne. Od czego zacząć?

Własny kąt w domu

Wygospodarowanie własnej przestrzeni do pracy w domu jest ogromnie ważne. Pomieszczenie takie powinno zapewniać spokój i prywatność. Najlepiej aby posiadało drzwi, które można zamknąć - ma to szczególne znaczenie, gdy nasza praca wiąże się z przeprowadzaniem częstych rozmów telefonicznych. Jeżeli natomiast planujemy spotkania z klientami, wybierzmy pomieszczenie położone możliwie najbliżej drzwi wejściowych, aby wizyty te nie stały się uciążliwe dla reszty domowników. W przypadku gdy zajęcie całego pokoju nie jest możliwe ze względu na mały metraż, rozważmy wydzielenie dla siebie jego części, na przykład przy pomocy kompozytowych płyt. Taki boks stworzy nam warunki do pracy, a jednocześnie umożliwi maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni.

Ergonomiczne stanowisko pracy

Nieodłącznym towarzyszem w pracy większości z nas jest komputer stacjonarny lub laptop. Urządzając domowe biuro, zadbajmy o wygodne stanowisko, gdzie będziemy mogli spędzić kilka godzin bez bólu kręgosłupa. Biurko powinno być dopasowane do naszego wzrostu i wyposażone w odpowiednio duży blat, który pomieści oprócz sprzętu również inne niezbędne akcesoria. Ponieważ komfort w pracy w dużej mierze zależy od wygodnego krzesła, wybierzmy model, który to zagwarantuje. Powinno ono być wykonane z wytrzymałego tworzywa oraz mieć regulowaną wysokość siedziska i podłokietników.

Planując aranżację pomieszczenia, weźmy pod uwagę oświetlenie. Przede wszystkim pracujmy przy świetle naturalnym tak długo jak to możliwe - jest ono sprzymierzeńcem naszego wzroku i portfela, ponieważ jego maksymalne wykorzystanie oznacza niższe rachunki za prąd. Pamiętajmy tylko, że ustawić monitor w ten sposób, żeby promienie słońca nie odbijały się od jego powierzchni. Wieczorem korzystajmy z lampki, żeby zniwelować zmęczenie wzroku.

Umiejętne przechowywanie 

Prowadzenie biura oznacza zazwyczaj mniejszą lub większą liczbę dokumentów oraz akcesoriów zapasowych. Możemy do tych celów wykorzystać przenośne szafki i kontenerki, które zmieszczą się pod biurkiem. Pozwoli nam to oszczędzić miejsce, które w małych mieszkaniach jest na wagę złota. Planując rozmieszczenie szafek, pamiętajmy o tym, aby rzeczy, których często używamy, trzymać w zasięgu ręki - w ten sposób unikniemy bałaganu i będziemy mieć szybki dostęp do ważnych dokumentów.

Wyraźnie określone godziny pracy

Ogromną zaletą, a zarazem pułapką, w którą łatwo wpaść w domowym biurze, jest praca w godzinach, które sobie wybierzemy. W rezultacie łatwo jest spędzić “w pracy” cały dzień. Postarajmy się zatem planować codzienne obowiązki, wraz z czasem potrzebnym na ich wykonanie. To pozwoli nam się skupić i zachować równowagę pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Jeżeli mamy problem z kontrolowaniem czasu spędzonego za biurkiem, powieśmy w biurze zegar z ulubionym motywem - jego widok poprawi nam nastrój i jednocześnie będzie przypominał o zasadzie work- life balance.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu Rynek Pierwotny

Data publikacji: 2020-04-26, ostatnia zmiana: 2020-04-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Krzesło biurowe Vipper
379,00 zł
Paczkowo
(woj. wielkopolskie)
Fotel Blossom Skid
949,00 zł
Ostrów Wielkopolski
(woj. wielkopolskie)
Fotel konferencyjny miglin - czarny
438,00 zł
Puławy
(woj. lubelskie)
Krzesło Iso
99,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Krzesło k67
149,00 zł
Pilchowo
(woj. zachodniopomorskie)
Fotel Bravo
399,00 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)
Fotel Navigator
1 499,00 zł
Piła
(woj. wielkopolskie)
Krzesło biurowe Black on Black
369,00 zł
Orzesze
(woj. śląskie)
Fotel obrotowy z regulacją wysokości - cayman
869,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Nowoczesny fotel na płozach apollo skid
739,00 zł
Tomaszów Mazowiecki
(woj. łódzkie)
JYSK Krzesło biurowe SKODSBORG czarne
434,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Fotel obrotowy z regulacją wysokości - sidney
869,00 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Sklep internetowy (sklep online) to już fundament także dla sprzedaży off-line
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na otwarcie sklepu internetowego. Czy to dobry pomysł? Jakie niesie to za sobą korzyści? I czy sklep online naprawdę musi oznaczać różne skomplikowane, techni...
Data publikacji: 2021-02-04
Jak sprzedawać na WordPress i WooCommerce?
Darmowy i popularny system CMS WordPress już od kilkunastu lat używany jest przez miliony użytkowników, blogerów, czy przedsiębiorców na całym świecie. Powstał w 2003 roku i na początku był znany jedy...
Data publikacji: 2020-12-30
Sprzedaż w Internecie z każdym rokiem w górę
Jak wyglądał pierwszy handel internetowy? Co się zmieniło na przestrzeni czasu i jakie są najnowsze trendy i możliwości sprzedaży w internecie? Przedstawiamy zarys historii e-commerce, podpowiadamy, w...
Data publikacji: 2020-10-02
Sprzedaż w internecie w liczbach, kiedyś a dzisiaj, jak zmieniała się sprzedaż przez ostatnie 20 lat?
Liczne badania pokazują, że 80% decyzji zakupowych podejmujemy właśnie w internecie. Jesteśmy bardziej świadomi swoich potrzeb i oczekujemy jedynie doradztwa w kwestii wyboru produktów czy usług. A ja...
Data publikacji: 2020-09-27

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij