Sklep internetowy (sklep online) to już fundament także dla sprzedaży off-line

Sklep internetowy (sklep online) to już fundament także dla sprzedaży off-line

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na otwarcie sklepu internetowego. Czy to dobry pomysł? Jakie niesie to za sobą korzyści? I czy sklep online naprawdę musi oznaczać różne skomplikowane, techniczne obowiązki? Odpowiadamy na te pytania.

Czy warto założyć sklep internetowy?

Sklep internetowy to podstawa dla wielu firm, nie tylko tych, które swój biznes prowadzą tylko w sieci, ale też dla przedsiębiorców, którzy działają stacjonarnie. Dlaczego? Ponieważ sklep online to kolejny, potężny kanał sprzedaży, dzięki któremu można dotrzeć do zupełnie nowych odbiorców. To, że swój biznes warto przenieść do internetu, zweryfikowała pandemia koronawirusa. Działalność wielu sklepów jest ograniczona lub całkowicie zamknięta. Z jednej strony to oczywiście duże straty dla właścicieli firm, ale z drugiej też utrudnienie dla klientów, którzy ciągle poszukują wybranych ofert i coraz częściej przekonują się do zakupów w internecie. Nie jesteś pewien? Sprawdź, dlaczego warto otworzyć e-sklep w 2021 roku i jak to można zrobić.

5 zalet sklepu internetowego

Jako największą zaletę prowadzenia sklepu internetowego uważa się niskie koszty. To wymaga od ciebie jedynie opłacenia domeny i hostingu, choć nie zawsze (możesz skorzystać z jednej z platform to tworzenia e-sklepu). Gdy dopiero zaczynasz, nie musisz wynajmować magazynu, lecz produkty trzymać w domu/piwnicy/garażu, na początku możesz też działać sam, a dopiero gdy firma zacznie się rozrastać, pomyśleć o biurze i nowym pracowniku.

Wydaje ci się, że bez umiejętności komputerowych nie założysz sklepu online? W praktyce jest to bardzo proste – wystarczy skorzystać z platform, serwisów, które udostępniają gotowy „silnik” e-sklepu, dzięki któremu możesz od razu zacząć działać. Jest to więc stosunkowo tanie i szybkie, co jeszcze?

Dzięki różnorodności kanałów sprzedaży możesz dotrzeć do wielu nowych klientów. Przy czym nie musisz poprzestawać na „klasycznym” sklepie internetowym, w ostatnim czasie rośnie popularność „mini” sklepów w social mediach, na Instagramie, czy Facebooku.

Łatwiej też promować swoją ofertę, możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Najszybsze efekty daje reklama w SM lub w ramach systemu Google Ads, aczkolwiek, jeśli decydujesz się na jedną z platform e-commerce, trzeba też pomyśleć o pozycjonowaniu.

I na końcu, jest to stosunkowo małe ryzyko. Twoją główną inwestycją będzie sam towar. Nie musisz podpisywać umowy najmu lokalu, remontować go, kupować mebli itp. Masz już biznes stacjonarny? Tym bardziej pomyśl o tym, żeby w ten sposób zwiększyć ilość kanałów sprzedaży.

3 sposoby, jak szybko otworzyć sklep online

Pisaliśmy, że sklep online możesz otworzyć szybko i bez zaawansowanej wiedzy. Jak? Są 3 sposoby. Najpopularniejszy to skorzystanie z jednej z wielu platform e-commerce. Dzieli się je na płatne (np. Shopify, Shoplo) lub darmowe, open-source (WooCommerce, Presta Shop). Ich konfiguracja jest najbardziej czasochłonna, choć i tak proces ten jest szybki.

Druga z możliwości, to rozpoczęcie sprzedaży na Allegro.pl. Bardzo często korzystają z tego firmy posiadające stacjonarne punkty (np. X-Kom). Ciekawy jest tu przykład sklepu Flying Tiger, który w 2020 roku, w wyniku pandemii, często był zamykany. W tym czasie przenosił się na Allegro.pl, co zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez klientów, zwłaszcza tych, którzy w swoim mieście nigdy nie mieli stacjonarnego punktu. Minusem Allegro jest konieczność płacenia prowizji od sprzedaży.

Natomiast trzecią opcją jest założenie sklepu internetowego w serwisie ogłoszeniowym, jak Sprzedajemy.pl. W tym konkretnym przypadku płacisz niewielki, miesięczny abonament i żadnych dodatkowych opłat (chyba że chcesz promować swoje produkty). Plusem jest możliwość rozpoczęcia sprzedaży od razu, a także to, że nie martwisz się o sprawy techniczne, czy pozycjonowanie sklepu internetowego.

Data publikacji: 2021-02-04, ostatnia zmiana: 2021-02-04

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Wykonam Fotografię Produktową
15,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Ulotki dwustronne w 24H - wydruk 1000 szt. Papier: kreda 130g - KOLOR
124,99 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Dzielnicowy Portal Informacyjny Warszawy - City Media
123,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Akcje Górnicze kupie
1,00 zł
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
Bramy balonowe balony z helem wypuszczanie balonów z pudła
4,00 zł
Zgierz
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak urządzić biuro w dobrym stylu?
Prowadząc własną działalność, której praca opiera się na wielogodzinnym przesiadywaniu przed komputerem, dobrze urządzone biuro to podstawa. Funkcjonalne na tyle, by wszystko potrzebne do pracy znajdo...
Data publikacji: 2021-09-08
Fotel gamingowy - jak wybrać fotel dla gracza?
Każdy wielbiciel gier komputerowych z pewnością marzy o odpowiednim sprzęcie. Komputer, słuchawki, myszka, joystick, i oczywiście fotel. Wielcy graczy, osoby spędzające dużo czasu na grach przed kompu...
Data publikacji: 2021-08-15
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotela biurowego?
Dostosowany fotel biurowy to absolutna podstawa higienicznej pracy przed komputerem. Jeśli zaniedbamy ten aspekt, szybko możemy nabawić się bólu kręgosłupa, a także mieć trudności z koncentracją czy w...
Data publikacji: 2021-07-09
Jak sprzedawać na WordPress i WooCommerce?
Darmowy i popularny system CMS WordPress już od kilkunastu lat używany jest przez miliony użytkowników, blogerów, czy przedsiębiorców na całym świecie. Powstał w 2003 roku i na początku był znany jedy...
Data publikacji: 2020-12-30

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij