Meble metalowe – najlepsze do przechowywania dokumentacji

Meble metalowe – najlepsze do przechowywania dokumentacji

Przedsiębiorcy mają obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia posiadanej dokumentacji. W tym celu świetnie sprawdzą się meble metalowe!

Faktury, umowy, raporty, sprawozdania finansowe, księgi, dokumenty zamówień czy projekty – te firmowe dokumenty wymagają odpowiedniego oznakowania oraz zarchiwizowania. W tym celu wykorzystać można różnego rodzaju wyposażenie. W tej roli doskonale sprawdzą się także meble metalowe. Dlaczego warto je wybrać?

Zalety mebli metalowych

Meble metalowe to meble, do których produkcji wykorzystuje się metal, najczęściej w postaci blachy stalowej, która jest odpowiednio zabezpieczana przez ocynkowanie oraz malowanie proszkowe.

Tego typu umeblowanie może posiadać różne formy – szafy metalowe, regały metalowe, stoły czy też meble warsztatowe – asortyment mebli metalowych jest bardzo szeroki i można dopasować je do praktycznie potrzeb każdego zakładu pracy. 

Wśród najważniejszych zalet mebli metalowych znajdują się:

 • doskonała ochrona przed licznymi czynnikami zewnętrznymi – wilgocią, kurzem, a nawet pożarem w przypadku mebli przeciwpożarowych
 • wysoka trwałość i wytrzymałość – odporność na uszkodzenia mechaniczne
 • zabezpieczenie przed niepowołanymi osobami – przez zastosowanie systemów ochrony, na przykład w postaci zamków na kluczyki
 • przystępne ceny – meble metalowe cechują się atrakcyjnymi cenami
 • szeroka funkcjonalność – meble te mogą być używane na różnych stanowiskach pracy
 • estetyczne wykończenie – możliwe malowanie na różne kolory z palety RAL


Jak widać, meble metalowe posiadają wiele zalet i z tego też powodu są one obecnie stosowane w wielu różnych zakładach pracy – także w celu przechowywania firmowych dokumentów.

Meble metalowe do archiwizacji dokumentów

Meble metalowe bardzo dobrze sprawdzają się jako meble do przechowywania dokumentacji – umożliwiają one archiwizowanie ich w różnych postaciach, na przykład w segregatorach, teczkach kartotekowych, a także luzem.

Producenci tego typu wyposażenia posiadają w swojej ofercie wiele typów mebli metalowych do przechowywania dokumentów, na przykład mogą być to zamykane szafy aktowe z półkami dopasowanymi swoją wysokością do wymiarów popularnych segregatorów czy też szafy kartotekowe przeznaczone do przechowywania teczek kartotekowych – zawieszkowych.

Powyższe meble metalowe producent może dostarczyć w różnych wymiarach – jako pojedyncze, podwójne, potrójne, dzięki czemu można dostosować je indywidualnie do ilości przechowywanej w firmie dokumentacji.

Meble metalowe na dokumentację – zalety ich zakupu:

 • dopasowane do wymiarów przechowywanej dokumentacji, na przykład do teczek zawieszkowych, segregatorów
 • zabezpieczające dokumentację przed dostępem przez niepowołane osoby – przez zastosowanie zamków ryglujących
 • chroniące przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi – wpływem wilgoci, promieniowania UV, kurzu, uszkodzeniami mechanicznymi
 • mogą dodatkowo posiadać funkcję ochrony przed pożarem – chronią znajdującą się wewnątrz dokumentację przez ogniem na określony czas
 • estetyczny wygląd – pełna gama wariantów szaf oraz ich kolorów pozwala na ich dopasowanie do aranżacji wnętrza, w których mają być one umieszczone

Te wszystkie zalety powodują, że meble metalowe doskonale sprawdzają się do przechowywania różnych dokumentów – także tych wymagających najwyższej ochrony.

Gdzie można zamówić meble metalowe do przechowywania dokumentów?

Obecnie meble metalowe przeznaczone do przechowywania dokumentacji są oferowane przez wielu dostawców, w tym także przez firmy specjalizujące się w produkcji mebli metalowych dla zakładów pracy i innych obiektów.

Z dostępnym wyposażeniem można zapoznać się obecnie także on-line – na stronach internetowych producentów mebli metalowych można sprawdzić dostępne warianty wyposażenia, a następnie dopasować je do swoich indywidualnych wymagań.

Podsumowując, meble metalowe to sprawdzony wybór do przechowywania dokumentacji – stanowią skuteczne zabezpieczenie dokumentów i pomagają w ich uporządkowaniu!


Artykuł powstał we współpracy z firmą Poliński Meble.

Data publikacji: 2019-12-19, ostatnia zmiana: 2019-12-19

ZOBACZ OGŁOSZENIA

papier wizytówkowy a4 220 a20 iceland złoty
13,15 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
notes samoprzylepny 102x152 kratka 100 kartek post-it
28,02 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
koperta c4 biała z paskiem samoprzylepna hk a250
62,10 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
segregator na dokumenty a4 75mm fck okuty kolor vaupe 061
8,35 zł
Orzesze
(woj. śląskie)
teczka kopertowa duża a3 na guzik elba mix
7,17 zł
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
segregator na dokumenty a5 75mm vaupe fck oklejany kolor 054
10,56 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
segregator na dokumenty a3 70mm poziomy biurfol
46,29 zł
Bytom
(woj. śląskie)
Pudełko tekturowe karton 15x9x10cm
0,80 zł
Tomaszów Mazowiecki
(woj. łódzkie)
teczka kopertowa na zatrzask a4
3,50 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
Papier Xero Igepa Premium Navigator Universal 8247A80 (A4; 80g/m2; 500 szt.)
20,99 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)
teczka kopertowa elba na zatrzask a6 mix 400101948
15,39 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)
papier wizytówkowy a4 120 a50 płótno krem
27,90 zł
Skierniewice
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy warto inwestować w odzież firmową z nadrukiem?
Przedsiębiorcy, którzy chcą odnieść na rynku sukces, muszą inwestować w reklamę. Obecnie jako przekaz reklamowy mogą zostać wykorzystane bardzo różne nośniki. Mnóstwo firm decyduje się na zainwestowan...
Data publikacji: 2022-05-04
Przegrody biurowe - skupienie i prywatność nawet w zatłoczonym biurze!
W przestrzeni biurowej ciężko jest stworzyć miejsce, w którym każdy będzie czuł się komfortowo i będzie mógł skupić się na swojej pracy – szczególnie jeśli planuje się open space, a firma zatrudnia wi...
Data publikacji: 2022-03-31
Wynajem mebli coraz popularniejszy
Jak w szybki i łatwy sposób zaoszczędzić pieniądze? Przestać kupować. Niemożliwe? Zamiast inwestować w kolejne nowe przedmioty, warto skorzystać z opcji wynajmowania. Mieszkania, samochody i inne rzec...
Data publikacji: 2021-12-29
Jak oznaczać dokumenty i inne przedmioty?
Nie szukaj swoich dokumentów czy innych ważnych rzeczy – podpisz pojemniki, w których je przechowujesz. Dzięki temu o wiele łatwiej znajdziesz potrzebne w danej chwili dokumenty i przedmioty.
Data publikacji: 2021-12-01

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij