GŁÓWNA KSIĘGOWA (Zarobki: od 7 370 PLN) - Świnoujście, Oferta pracy

Szczegóły

Rodzaj umowy:
Umowa o pracę

Oferta pracy
GŁÓWNA KSIĘGOWA

Zakres obowiązków
1. Prowadzenie rachunkowości MOPR zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości oraz zgodnie z art. 54 ust. ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, w szczególności:
a) prowadzenie na podstawie dowodów księgowych ksiąg rachunkowych ujmujących zapisy zdarzeń w porządku chronologicznym i systematycznym,
b) okresowe ustalania lub sprawdzanie w drodze inwentaryzacji rzeczywistego stanu aktywów i pasywów oraz ystalanie wyniku finansowego,
c) sporządzanie sprawozdań budżetowych i finansowych,
d) gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji w sposób zabezpieczający ją przed dostępem osób nieuprawnionych , zaginięciem lub zniszczeniem,
e) sporządzenie analiz i lanowanie budżetu MOPR,
2. wykonywanie dospozycji środkami pieniężnymi z rachunków bankowych jednostki obsługiwanej, zgodnie z udzielonym upoważnieniem do tych czynności,
3. nazdór nad prawidłowym i terminowym obiegiem dokumentów księgowych,
4. dokonywanie kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym MOPR,
5. zapewnienie prawidłowego obiegu, ewidencji i przechowywania dokumentów,
6. inicjowanie i opracowywanie projektów jako bezpośredni przełożony,
7. opracowywanie procedur i podnoszenie jakości usług świadczonych przez MOPR,
8. nadzór nad pracą pracowników jako bezpośredni przełożony,
9. przygotowaniem sporządzanie i rozliczannie dokuemntacji inwentaryzacyjnej MOPR,
10. prowadzenie teczek zgodnie z obowiązującym jednolitym rzeczowym wykazem akt,
11. nadzó nad oproacowywaniem projektówplanów finansowych, dochodów i wydatków MOPR, dostosowywanie w/w planów do zmian w budżecie miasta,
12. w uzgodnieniu z kierownikami działów opracowywanie projeków uchwał i zarządzeń dotyczących zmian w planach finansowych.
3. nadzór nad sporządzaniem list wynagrodzeń.
14. analiza kosztów funkcjowania MOPR,
15. sporządzanie rocznhych planów kontroli wewnętrznej.

Głównym księgowym może być osoba, która:
1. ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finasów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego;
2. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
3.nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwsko działaności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodoności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
4. posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego;
Kierunek/specjalność:
1. ukończył(a) ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmnieej 3 -letnią praktykę w księgowości.
2. ukończył(a) średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6- letnią praktykę w księgowości,
3. jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
4. posiada certyfikat księgowy uprawnijący do usługowegoo prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świdectwo kwalifikacyjne uprawnijące do usługowego prowadzaenia ksiąg rachunkowych.
Doświadczenie zawodowe: wymagane
Umiejętności - uprawnienia: wymagane
Praca w godzinach: 7:30 - 15:30

Wymagane wykształcenie: pomaturalne/policealne, kierunek: Ekonomiczny, średnie zawodowe, kierunek: Ekonomiczny, wyższe (w tym licencjat), kierunek: Ekonomiczny
Dodatkowe wykształcenie:
Wymagane uprawnienia:

Umowa o pracę na czas określony
Wynagrodzenie od 7 370 PLN
- dodatek za wysługę lat od 5% do 20%
- dodatek funkcyjny

Aplikuj bezpośrednio do pracodawcy, preferowane formy kontaktu: osobiście:
Mie.

Zobacz na mapie:
Świnoujście
woj. zachodniopomorskie

Kategoria: Księgowość
(w dziale: Praca)

Ilość wyświetleń: 2
Data dodania: 2024-09-26

Zobacz nasze serwisy tematyczne

nieruchomosci.sprzedawacz.pl
moto.sprzedawacz.pl