Szukaj

Kategorie

Jak pozbyć się starego samochodu i na tym skorzystać?

Jak pozbyć się starego samochodu i na tym skorzystać?

Sprzedaż auta może wydawać się dzisiaj zadaniem dość trudnym, a wszystko to przez nasycenie rynku ogromną ilością różnych modeli. Scenariusz jest więc przewidywalny: mijają miesiące i dalej czekamy na kupca z gotówką. Jak uniknąć tych kłopotów? Co zrobić, by szybko sprzedać auto? A może są inne sposoby?

O czym szczególnie pamiętać? Co jest warte uwagi?

Niezależnie od tego, w jakim stanie jest nasz pojazd, ile ma lat i przejechanych kilometrów, zawsze powinien mieć wszystkie dokumenty, począwszy od dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, kończąc na rachunkach z warsztatów. Kupujący ma w tej sytuacji pewność, że nie nabywa przysłowiowego kota w worku. Bardzo ważne, aby ewentualne faktury miały pokrycie w rzeczywistości. Jeśli to możliwe postarajmy się o raport z ASO, który poświadczy oryginalny przebieg. W natłoku ofert powinniśmy jak najbardziej wyróżnić własną, podkreślając np. pochodzenie samochodu (najlepiej jak z polskiego salonu), bezwypadkowość czy małą liczbę poprzednich właścicieli. Jeśli dodamy do tego to, o czym wcześniej wspominaliśmy, czyli udokumentowany przebieg i historię serwisową, zwiększamy szanse na znalezienie kupca. Oczywiście, wszystkie te informacje muszą być prawdziwe!

Skup aut i problem rozwiązany! Jak to działa?

Nie ulega wątpliwości, że powyższe rady nie dotyczą wszystkich aut, co wobec tego zrobić w innych sytuacjach? Jeśli czujemy, że nie mamy szans, aby pozyskać nabywcę, co nam pozostaje? Idealnym rozwiązaniem jest skup aut, w którym szybko i bez zbędnych formalności pozostawimy swój wysłużony samochodów. W większości miejsc w Polsce są takie punkty, a w największych aglomeracjach nawet w wielu dzielnicach, czego przykładem skup aut Warszawa Mokotów oraz skup aut Warszawa Wawer.To doskonała opcja dla każdej osoby, która od dłuższego czasu nie może znaleźć osoby chętnej do skorzystania z naszej oferty. Podejmuje bezskuteczne próby, wystawiając ogłoszenia na licznych portalach internetowych, lecz nie ma odzewu. Z drugiej strony, okoliczne komisy samochodowe nie zapewniają zbyt atrakcyjnej oferty transakcyjnej. Wybranie odpowiedniego skupu aut to koniec tych problemów, ponieważ fachowi rzeczoznawcy sprawnie i uczciwie oceniają warunki samochodu, dzięki czemu gotówkę możemy dostać od ręki. Zamiast więc tracić czasu na szukanie kupca, frustrując się brakiem odzewu, lepiej odwiedzić skup aut, by błyskawicznie dokonać transakcji!

Dodatkowe zalety - o jakich mowa?

Co więcej, internet sprawił, że dzisiaj zdecydowanie łatwiej niż dawniej uzyskać odpowiedź, co do możliwości skupu naszego pojazdu, zarówno gdy mowa o terminie transakcji, jak i spodziewanej kwocie, jaką w związku z tym uzyskamy. Ponadto, zwiększamy swoje szanse, odwiedzając grupy facebookowe, gdzie można sprzedać, kupić bądź zamienić samochód, i to niezależnie od marki, stanu pojazdu czy jego rocznika.

Przykładowo na profilu facebookowym Autokomis Warszawa - sprzedaż, kupno i zamiana znajdziemy szereg różnego rodzaju propozycji nie tylko dotyczących Warszawy, ale i Piaseczna, Pruszkowa, Legionowa, Ożarowa, Żyrardowa i wielu innych okolicznych - większych i mniejszych - miejscowości.Zdecydowanie warto korzystać z możliwości, jakie oferują skupy aut, bo to nie tylko pewność uczciwej transakcji, ale też gwarancja szybkiego pozbycia się starego samochodu. W innych sytuacjach, na przykład, gdy planujemy sprzedać wysłużony pojazd, to przecież nie takie oczywiste.


Data publikacji: 2019-06-07, ostatnia zmiana: 2019-06-07


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Opel Corsa, 1.23 (80 KM) Benzyna, 2006
14 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Ford Fiesta, 1.3 (69 KM) Benzyna, 2003
5 000,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Ford Focus, 1.76 (100 KM) Diesel, 2004
5 500,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Opel Zafira, 1.69 (125 KM) Diesel, 2011
20 000 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Peugeot Partner Tepee II 1.6 HDI 92 KM
31 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Skoda Fabia, 1.43 (80 KM) Benzyna, 2008
12 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Opel Corsa, 1.4 (101 KM) Benzyna LPG, 2013
20 568 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Mitsubishi Outlander, 2.0 (150 KM) Benzyna, 2013
60 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Renault Megane, 1.2 (100 KM) Benzyna, 2016
44 714 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Saab 9-3, 1.91 (150 KM) Diesel, 2007
19 000 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Opel Insignia, 1.96 (160 KM) Diesel, 2011
34 200 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Sprzedam ciągnik siodłowy Renault Premium DXI
28 000 zł
Płock
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jaki samochód do 10 tysięcy? Zobacz nasze propozycje!
10 tysięcy złotych to już dość sympatyczna kwota, za którą można kupić całkiem niezłe auto. Różnorodność ofert w tym przedziale cenowym nie ogranicza dziś kupującego do jednego modelu. Warto jednak przed zakupem przyjrzeć się swoim potrzebom.

Data publikacji: 2019-06-17

Co zrobić po sprzedaży samochodu? Obowiązki sprzedającego.
Znalezienie nabywcy, spisanie umowy kupna-sprzedaży i oddanie kluczyków nowemu właścicielowi, to dopiero połowa drogi do sprzedaży samochodu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Następnie sprzedawcę czeka załatwienie formalności – co i gdzie należy zgłosić? Czy czekają nas dodatkowe opłaty? Aktualne przepisy obowiązujące w 2019 roku objaśniamy w artykule.

Data publikacji: 2019-06-07

Giełda samochodowa w Ełku - gdzie, kiedy i ile kosztuje?
W każdą niedzielę od wczesnych godzin porannych rozpoczyna się auto giełda w Ełku. Można na niej znaleźć samochody osobowe, ciężarowe a także motocykle, quady oraz różnego rodzaju przyczepy. Zwykle wystawianych jest tutaj ok 200 pojazdów dzięki czemu jest w czym wybierać. Poniżej prezentujemy aktualne informacje, które uzyskaliśmy bezpośrednio od Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ełku, które zarządza giełdą.

Data publikacji: 2019-06-06

Giełda samochodowa Wrocław (Targowisko Młyn)
W każdą niedzielę przed południem odbywa się dolnośląska auto giełda we Wrocławiu. Niedawno zmieniła się lokalizacja giełdy. Została ona przeniesiona z ulicy Gnieźnieńskiej na teren Targowiska Młyn tj. w okolice skrzyżowania ul. Bolesława Krzywoustego i Alei Poprzecznej (blisko stacji kolejowej Wrocław Sołtysowice).

Data publikacji: 2019-06-04