Następne

„Stachu jego kobiety i jego dzieci” - biografia

19,00 zł

Szczegóły

Oprawa:
Miękka

Rodzaj:
Biografie

Szerokość:
12.5 cm

Tytuł:
?Stachu jego kobiety i jego dzieci? - biografia

Autor:
Krystyna Kolińska

W języku obcym:
Nie

Ilość ilustracji:
32

Ilość stron:
314

Wysokość:
19.5 cm

Rok wydania:
1978

Wydanie/edycja:
I


Opis

DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 100 ZŁ.

Witam, do sprzedania posiadam książkę z prywatnej kolekcji

„Stachu jego kobiety i jego dzieci” - biografia


AUTOR: Krystyna Kolińska
KATEGORIA: Biografia
ISBN: Brak
JĘZYK: POLSKI
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie Kraków
ROK WYDANIA: 1978
WYDANIE: Pierwsze
NAKŁAD: 20 000 + 283
ILOŚĆ STRON: 314 + 32 stron ilustracji
WYMIARY: 125x195 mm
OKŁADKA: Miękka
WAGA: 305 g.
KARTKI: Stan dobry, kartki czyste, niepozaginane.
STAN OGÓLNY: Dobry, okładka lekko przybrudzona i przetarta, kartki czyste niepozaginane, jakby książka nigdy nie była czytana, jedynie na 5 początkowych stronach są jakieś plamy widoczne na zdjęciach. Zdjęcia przedstawiają stan faktyczny, książka posiada normalne ślady „leżakowania”.

Źródło opisu - internet:
„Ja, jako geniusz, mam ten głęboki, moralny obowiązek poprawić rasę ludzką... Oczywiście przez to, że spłodzę możliwie dużo dzieci z możliwie dużo kobietami.” (S.Przybyszewski, Homo sapiens, t. III, W Malstromie)
Arcyłotr czy ofiara dziedziczności o „gołębim sercu”? O Stanisławie Przybyszewskim - „smutnym szatanie”, który fascynował przez lata całe rzesze ludzi (głównie kobiet) napisano sporo (głównym biografem był S. Helsztyński).
Polecana dzisiaj książka - bezlitośnie go demaskująca - jest wyjątkowa, ponieważ dotyczy głównie jego kobiet i losów jego dzieci.
Krystyna Kolińska w „Stachu, jego kobiety i jego dzieci” raz na zawsze pozbawia nas złudzeń co do poczynań S. Przybyszewskiego.
On - poeta, pisarz, dramaturg, skandalista, za życia okrzyknięty legendą, propagator haseł: „sztuka dla sztuki” i „naga dusza”, a także autor manifestu Confiteor. One - każda inna - Róża Foerder, Marta Foerder, Prakseda Żmudzińska, Helena Sztyler. Paulina Pajzderska, Dagny Juel Przybyszewska, Jadwiga Kasprowiczowa Przybyszewska, Aniela Pająkówna. I najważniejsi- dzieci- Bolesław, Mieczysława -Marta i Janina (z Martą , 4 zginęło nienarodzone podczas udanej próby samobójczej matki), Zenon i Iwa ( z Dagny) oraz Stanisława (z Anielą). Praktycznie żadnego z nich nie wychowywał, nie wspierał finansowo i całymi latami nie interesował się ich losem. Kojące jest to, że mimo wszystko dzieci ułożyły sobie życie i nie chowały głębszej nienawiści do ojca (Mieczysława-Marta wyrzekła się ojca, zmieniła nawet imię).
Ta bardzo wciągająca książka jest efektem wielu podróży, spotkań z potomkami S.P., kilkuletniej wymiany korespondencji. Jest wnikliwym studium nad charakterem człowieka przekonanego o swej wyższości i w tym jeszcze utwierdzanego przez sobie współczesnych, jego nieobliczalnym zachowaniem i zdumiewającymi decyzjami.
Polecam wszystkim tę fascynującą lekturę! Przeczytaj i poczuj zgubny powiew przybyszewszczyzny! [JM]


ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE KSIĄŻEK

Przy zakupie większej ilości książek za przesyłkę płacisz raz. Nie mam zamiaru zarabiać na przesyłce, więc koszt takiej przesyłki będzie ustalany indywidualnie w zależności od wagi przesyłki.


Zadaj pytanie

Pamiętaj! Dla własnego bezpieczeństwa nie wysyłaj pieniędzy przelewem lecz przekazuj je osobiście dopiero po sprawdzeniu przedmiotu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl

Następne ogłoszenie

Sprawdź także

Przeglądaj oferty w okolicy

Następne