Następne

„Oko w oko z przyrodą”

11,00 zł

Szczegóły

Oprawa:
Miękka

Rodzaj:
Podróżnicze

Tytuł:
?Oko w oko z przyrodą?


Opis

DARMOWA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 100 ZŁ.

Witam, do sprzedania posiadam książkę z prywatnej kolekcji

„Oko w oko z przyrodą”


AUTOR: Jan Dołęga
KATEGORIA: literatura faktu / podróże, myślistwo
SERIA: Naokoło Świata
ISBN:
JĘZYK: POLSKI
WYDAWCA: Państwowe Wydawnictwo „ISKRY” Warszawa
ROK WYDANIA: 1973
WYDANIE: drugie
NAKŁAD: 30 000 + 275
ILOŚĆ STRON: 286
WYMIARY: 120x195 mm
OKŁADKA: Miękka z obwolutą
WAGA: 250 g.
KARTKI: Stan bardzo dobry, kartki czyste, niepozaginane.
STAN OGÓLNY: Bardzo dobry, okładka lekko przybrudzona, kartki niepozaginane, jakby książka nigdy nie była czytana. Zdjęcia przedstawiają stan faktyczny, książka czysta, niepopisana, posiada normalne ślady „leżakowania”. Wewnątrz pieczątka „zbiór prywatny”.

Źródło opisu - internet: Autor Jan Dołęga opisuje lata swej młodości spędzone w okolicach Uralu . Jako nadleśniczy sprawuje nadzór nad bezkresną puszczą lasów uralskich . Ciekawa opowieść o swych przygodach które w głównej mierze są relacją z polowań. Poznajemy plemię Wogułów żyjących na terenach Rosji carskiej Akcja książki dzieje się w latach 1910-1918 . Dzięku książce dowiedziałem się jak przetrwać długą mroźną noc w uralskich lasach A oto krótki opis , który być może przyda się amatorom snu pod gołym niebem . Nodia-ognisko syberyjskie -Istnieje wiele typów ognisk,ale to jest szczególne. Odpowiednio zrobione, potrafi dać ciepło,nawet w czasie silnych mrozów. Nodia,to typ ogniska,który wykonuje się z grubych kłód drewna. Można je wykonać zarówno z dwóch bali,jak i z kilku,nałożonych na siebie sztuk.Jeśli kłoda jest wystarczajaco gruba,można ją rozłupać wzdłuż i zrobić nodię z dwóch połówek. 
Nodia dwuczęściowa, jest doskonałym źródłem ciepła,które potrafi oddawać nawet przez kilkanaście godzin,żarząc się powoli. Do jej wykonania potrzebna jest siekiera. Jeśli użyjemy w tym celu również piły,praca nie będzie trwała tak długo. W nodii dwuczęściowej,powinno się używać drewna suchego


ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE KSIĄŻEK

Kupując większe ilości książek za przesyłkę płacisz raz. Nie mam zamiaru zarabiać na przesyłce, więc koszt takiej przesyłki będzie ustalany indywidualnie w zależności od wagi przesyłki.


Zadaj pytanie

Pamiętaj! Dla własnego bezpieczeństwa nie wysyłaj pieniędzy przelewem lecz przekazuj je osobiście dopiero po sprawdzeniu przedmiotu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl

Następne ogłoszenie

Sprawdź także

Przeglądaj oferty w okolicy

Następne