Następne

„Nalot” - kryminał

6,00 zł

Szczegóły

Oprawa:
Miękka

Rodzaj:
Literatura popularnonaukowa

Tytuł:
?Nalot? - kryminał


Opis

DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 100 ZŁ.

Witam, do sprzedania posiadam książkę z prywatnej kolekcji

„Nalot” - kryminał


AUTOR: Len Deighton
TŁUMACZYŁ: Władysław Nycz
TYTUŁ ORYGINALNY: Bomber (1970) (wyd. polskie - Nalot)
GATUNEK: Kryminał, thiller
ISBN: 83-03-02734-4
JĘZYK ORYGINALNY: Angielski
WYDAWCA: Krajowa Agencja Wydawnicza Poznań
ROK WYDANIA: 1989
WYDANIE: Pierwsze
NAKŁAD: 100 000 + 350
ILOŚĆ STRON: 383
WYMIARY: 235x165 mm
OKŁADKA: Miękka
WAGA: g.
KARTKI: Stan bardzo dobry, kartki białe, czyste.
STAN OGÓLNY: Bardzo dobry, okładka posiada niewielkie zagięcia na rogach, przetarcia na grzbiecie, niewielkie przybrudzenia i odbarwienia. Zdjęcia przedstawiają stan faktyczny.

Źródło opisu - internet: Gdyby tylko w roku 1943 był 31 czerwca i gdyby w Niemczech istniało miasto Altgarten książka ta byłaby wiernym dokumentem o nalocie na Krefeld, który na skutek tragicznej pomyłki zakończył się nad Altgarten. Nie jest to jednak książka historyczna, tylko powieść. Powieść nietypowa, gdyż bardzo bogata w nieskończoną ilość starannie przemyślanych i sprawdzonych szczegółów. O genezie tej powieści Len Deighton pisze tak: "Po zakończeniu książki, kusi aby spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie moment jej narodzin. To spojrzenie wraca do pewnego popołudnia 1944 roku, kiedy to mój przyjaciel z lat chłopięcych, mechanik pokładowy Colin Smith, świeżo po powrocie ze swojego pierwszego lotu bombowego, opowiedział mi, jak załogi podczas odprawy ucieszyły się na wiadomość, że będą im towarzyszyć bombowce Stirling, bardziej narażone na ataki." LD starał się napisać tę książkę jak najdokładniej i dzięki zebraniu tysięcy szczegółów z książek, zdjęć, rozmów a nawet osobistych lotów różnymi samolotami udało mu się to znakomicie. Dokładne przygotowanie się L.D. do pisania Nalotu obejmowało nie tylko lektury regulaminów RAF, mapy zasięgów niemieckich stacji radiolokacyjnych, czy studiowanie organizacji straży pożarnej ale również zajęcia typowe bardziej dla historyka, niż pisarza, takie, jak opracowanie, wspólnie z planistą nadmorskiego Brighton, szczegółowych planów nieszczęsnego Altgarten - w tym takich detali jak sieć gazowa, wodna, elektryczna czy też dynamika przewracania się budynków. Pomimo tego LD nie stracił najważniejszej perspektywy - perspektywy na człowieka - zarówno lotnika jak i ofiarę bombardowania. Postacie są żywe i prawdziwe, LD motywuje psychologicznie swoich bohaterów i nie wprowadza "papierowych postaci"."Nalot" był pierwszą taką książką w dorobku LD, książką, która zapewniła mu trwałe miejsce w historii literatury angielskiej. Spotkała się także z uznaniem profesjonalistów. "Najlepsza książka o działaniach lotnictwa podczas II wojny światowej jaką czytałem" - to opinia Denisa Crowley-Millinga; marszałka RAF. Jeżeli będziecie czytać polskie wydanie - oprócz wspaniałej książki LD poznacie też doskonały przekład Władysława Nycza.’ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE KSIĄŻEK

Kupując większe ilości książek za przesyłkę płacisz raz. Nie mam zamiaru zarabiać na przesyłce, więc koszt takiej przesyłki będzie ustalany indywidualnie w zależności od wagi przesyłki.


Zadaj pytanie

Pamiętaj! Dla własnego bezpieczeństwa nie wysyłaj pieniędzy przelewem lecz przekazuj je osobiście dopiero po sprawdzeniu przedmiotu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl

Następne ogłoszenie

Zobacz również

 „Lato leśnych ludzi”
10,00 zł

Zalesie Śląskie
(ogłoszenia opolskie)

Sprawdź także

Przeglądaj oferty w okolicy

Następne