Następne

„Kształt miłości” - biografia Chopinowska

30,00 zł

Szczegóły

Oprawa:
Twarda

Rodzaj:
Biografie

Tytuł:
?Kształt miłości? - biografia Chopinowska


Opis

DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 100 ZŁ.

Witam, do sprzedania posiadam książkę z prywatnej kolekcji

„Kształt miłości” - biografia Chopinowska


AUTOR: Jerzy Broszkiewicz
GATUNEK: biografia Chopinowska
ISBN: 83-08-00583-7
JĘZYK: POLSKI
WYDAWCA: Wydawnictwo Literackie Kraków
ROK WYDANIA: 1982
WYDANIE: XI
NAKŁAD: 30 000
ILOŚĆ STRON: 407
WYMIARY: 132x202 mm
OKŁADKA: Twarda
KARTKI: Stan bardzo dobry, czyste, pożółknięte.
STAN OGÓLNY: IDEALNY, okładka czysta, jedynie rogi lekko zagięte ale nie zniszczone. Kartki czyste, niepopisane. Zdjęcia przedstawiają stan faktyczny.

Źródło opisu - internet:
Fascynująca opowieść o Fryderyku Chopinie i rewolucyjnej Europie pierwszej połowy XIX w. Historia miłości do kobiet, do kraju i tej najważniejszej - do muzyki.
Każdy wie, że Chopin to najwybitniejszy polski kompozytor. Ale jakim człowiekiem był prywatnie? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć jego zbeletryzowana biografia pióra Jerzego Broszkiewicza.
Wszystko zaczyna się w Żelazowej Woli. Potem jest Pałac Saski w Warszawie i wielkie odkrycie profesora Żywnego - mały Frycek przejawia ponadprzeciętne zdolności muzyczne! Kilka lat później młodzieniec Fryderyk koncertuje podczas podróży po Europie. Podoba się publiczności i w Wiedniu, i w Dreźnie, i w Pradze. Rodzice wysyłają go więc do Paryża, bo gdzie jak nie tam może rozwinąć talent i zdobyć sławę?
We francuskiej stolicy spotyka się nie tylko europejska śmietanka towarzyska. Przebywają tu Mickiewicz, Słowacki, Lelewel. W salonowych wnętrzach kwitną romanse i knute są intrygi, rozpoczynają się i kończą wielkie kariery - w tym świecie pozorów artysta tym bardziej odczuwa swoją samotność i postępującą chorobę. Któregoś dnia spotyka na swojej drodze pisarkę George Sand - zupełnie niepodobną do innych kobiet, które kochał do tej pory…
Opowieść o burzliwej epoce i niemniej dramatycznych losach Fryderyka Chopina usłyszymy w interpretacji znanej aktorki Joanny Lissner.ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE KSIĄŻEK

Przy zakupie większej ilości książek za przesyłkę płacisz raz. Nie mam zamiaru zarabiać na przesyłce, więc koszt takiej przesyłki będzie ustalany indywidualnie w zależności od wagi przesyłki.


Zadaj pytanie

Pamiętaj! Dla własnego bezpieczeństwa nie wysyłaj pieniędzy przelewem lecz przekazuj je osobiście dopiero po sprawdzeniu przedmiotu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl

Następne ogłoszenie

Zobacz również

 „Wyspa”  - powieść
12,00 zł

Zalesie Śląskie
(ogłoszenia opolskie)

Sprawdź także

Przeglądaj oferty w okolicy

Następne