Następne

„Klasztor” - powieść

2,00 zł

Szczegóły

Oprawa:
Miękka

Rodzaj:
Poezja

Tytuł:
?Klasztor?


Opis

DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 100 ZŁ.

Witam, do sprzedania posiadam książkę z prywatnej kolekcji

„Klasztor”


AUTOR: Józef Ignacy Krasicki
GATUNEK: powieść historyczna
SBN: 83-205-3722-3
JĘZYK: POLSKI
WYDAWCA: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
ROK WYDANIA: 1986
WYDANIE: Pierwsze
NAKŁAD: 200 000
ILOŚĆ STRON: 141
WYMIARY: 145x206 mm
OKŁADKA: Miękka
WAGA: 170 g.
KARTKI: Stan IDEALNY, kartki białe, czyste
STAN OGÓLNY: BARDZO DOBRY, kartki niepozaginane jakby książka nigdy nie była czytana. Zdjęcia przedstawiają stan faktyczny, książka czysta, niepopisana.

Źródło opisu - internet: „Klasztor” ukazał się pierwszy raz w „Tygodniku Ilustrowanym” w 1883 roku. Informacja na stronie tytułowej wydania z 1986 roku brzmi „opowiadanie”, jednak traktowany jest on zwykle jako jedna z powieści historycznych autora[1].

Fabuła „Klasztoru” nie jest zbyt skomplikowana, chociaż bardzo interesująca. Do starego klasztoru „w ...icach, na pograniczu Korony i Litwy”[2] przywieziono Stanisława Bużeńskiego - ciężko rannego porucznika[3], który prawdopodobnie został napadnięty. Bużeński przebywa jakiś czas w klasztorze, korzystając z opieki zakonników. Są oni tolerancyjni wobec poglądów gościa, mimo przykrych uwag ozdrowieńca na temat życia zakonnego; próbują zdobyć na jego temat jakieś informacje, aby powiadomić rodzinę. Osobę porucznika i przykre zajście z jego udziałem okrywa jednak mgła tajemnicy. Po pewnym czasie okazuje się, że w spokojnej dotąd okolicy zdarzył się jeszcze jeden podobny wypadek. Czy te wydarzenia mają ze sobą związek? W jaki sposób główny bohater utworu skorzysta z danej mu szansy na „drugie życie”?

Akcja utworu toczy się w czasach Stanisława Augusta, ale wydaje się, że w gruncie rzeczy nie o przedstawienie losów bohaterów na tle realiów historycznych epoki tu chodzi. Umieszczenie Stanisława Bużeńskiego po dramatycznych zajściach w miejscu odosobnionym jest zabiegiem literackim pozwalającym przyjrzeć się osobowości bohatera. Upływ czasu, ograniczony wpływ porucznika na przebieg leczenia, brak kontaktu z innymi ludźmi, stała obecność braci zakonnych - to czynniki, które mogą mieć znaczenie dla wzbudzenia refleksji Stanisława na temat własnego życia. W tej sytuacji nie będzie zapewne nadużyciem, jeśli wskażemy na filozoficzne aspekty utworu


ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE KSIĄŻEK

Przy zakupie większej ilości książek za przesyłkę płacisz raz. Nie mam zamiaru zarabiać na przesyłce, więc koszt takiej przesyłki będzie ustalany indywidualnie w zależności od wagi przesyłki.


Zadaj pytanie

Pamiętaj! Dla własnego bezpieczeństwa nie wysyłaj pieniędzy przelewem lecz przekazuj je osobiście dopiero po sprawdzeniu przedmiotu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl

Następne ogłoszenie

Zobacz również

 „Milczący rejs ”
1,00 zł

Zalesie Śląskie
(ogłoszenia opolskie)

Sprawdź także

Przeglądaj oferty w okolicy

Następne