Następne

„Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek”

4,00 zł

Szczegóły

Oprawa:
Miękka

Rodzaj:
Dla młodzieży

Tytuł:
?Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek?


Opis

DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 100 ZŁ.

Witam, do sprzedania posiadam książkę z prywatnej kolekcji

„Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek”


AUTOR: Hanna Ożogowska
KATEGORIA: powieść dla młodzieży
ISBN:
JĘZYK: POLSKI
WYDAWCA: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
ROK WYDANIA: 1978
WYDANIE: VIII
NAKŁAD: 99 749 + 251
ILOŚĆ STRON: 284 + 22 strony ilustracji
WYMIARY: 100x185 mm
OKŁADKA: Miękka
WAGA: 215 g.
KARTKI: Stan dobry, kartki czyste, niepozaginane.
STAN OGÓLNY: Dobry, okładka poprzecierana, przybrudzona, zdjęcia przedstawiają stan faktyczny, książka czysta, niepopisana.

Źródło opisu - internet: Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek. Hanna Ożogowska zdobyła dzięki niej nagrodę "Naszej Księgarni" w 1960 roku.
Bohaterami naszej opowieści są 12 letnia Tośka i jej starszy o rok brat - Tomek. Poznajemy ich w czasie, kiedy Tosia po długim pobycie w szpitalu powraca do domu i wygląda zupełnie jak brat ponieważ: dogoniła go wzrostem, schudła i wyszły jej włosy. Tosia Jastrzębska to dziewcznynka bardzo grzeczna, zdolna i uczynna - jedynym minusem - wielka lękliwość. Tomek Jastrzębski to typowy łobuziak, którego wszędzie pełno, bardzo honorowy i tenże honor ładuje go zazwyczaj w duże kłopoty. Oboje bardzo kochają, ale i boją się głowy domu - ojca architekta, który bardzo łatwo wpada złość. Mama to typowa pani domu, ustępująca tacie we wszystkim i ze wszechmiar starająca się chronić dzieci przed gniewem męża.
Cała historia swój początek bierze w kategorycznym zakazie opuszczania domu, jaki od taty otrzymał Tomek po kolejnej awanturze. Chłopiec, umówiwszy się wcześniej na honorową bójkę, wychodzi z domu wbrew zakazowi i... wtedy się zaczyna. Pan Jastrzębski bowiem postanawia szybciej wysłać Tomka na wakacje do swojego brata leśniczego - akurat trafia się okazja, że znajomi z pracy jadą w tamtą stronę samochodem. Tosia - kochając brata i nie chcąc denerwowac taty - przebiera się za Tomka, bierze jego rzeczy i jedzie na miesiąc do gajówki... Na odchodnym pisze bratu wymowny liścik. Tomek wracając - nie może oczom uwierzyć czytając wiadomość. Chcąc, nie chcąc, wkłada obrzydliwą dla niego spódniczkę i wyjeżdża pociągiem do ciosi Isi.
Tosia odnajduje się doskonale w zacisznej leśniczówce, choć starszy kuzyn Jurek i młodszy Heniek nie ułatwiają jej zadania. Przy nich wygląda na "szczypiorka", chłopca zniewieściałego i tchórzliwego. Jednakże miesiąc przebywania z leśnymi ludźmi robi swoje - Tosia nabiera sił, rumieńców, tenżyzny i wprawy w różnych "męskich" zadaniach.
Tomek trafia w środowisko żeńskie - trzy młodsze kuzynki, Ela, Cela, Adela oraz sześcioletni kuzyn Józio to dla niego niezbyt pożądane towarzystwo.

Jako starsza światowa kuzynka, Tomek w mig obejmuje przywódctwo i prowadzi psychologiczno-podwórkową wojnę z sąsiadami - samymy chłopakami. Efektem jego działań będzie - wielka bitwa pod Grunwaldem...
Tosia dzielnie udawała Tomka przez prawie cały pobyt a zdemaskowała się na kilka dni przed wyjazdem, kiedy wujek uparł się, aby ściąć jej włosy, tak jak swoim synom, na "zero"...
Tomek nie ujawnił się aż do samego końca i opuścił całe towarzystwo żegnany jako Tosia.
Jak nastąpiło powitanie w domu? Czy ojciec wpadł w furię? Co zrobiła mama? Na te pytania sami poszukajcie odpowiedzi.ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE KSIĄŻEK

Przy zakupie większej ilości książek za przesyłkę płacisz raz. Nie mam zamiaru zarabiać na przesyłce, więc koszt takiej przesyłki będzie ustalany indywidualnie w zależności od wagi przesyłki.


Zadaj pytanie

Pamiętaj! Dla własnego bezpieczeństwa nie wysyłaj pieniędzy przelewem lecz przekazuj je osobiście dopiero po sprawdzeniu przedmiotu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl

Następne ogłoszenie

Zobacz również

 Ostatni rejs „Narwika”
7,00 zł

Zalesie Śląskie
(ogłoszenia opolskie)

 „Morituri” Tom II
7,00 zł

Zalesie Śląskie
(ogłoszenia opolskie)

Sprawdź także

Przeglądaj oferty w okolicy

Następne