„Droga bez powrotu ”

4,00 zł

„Droga bez powrotu ” - Książki - Zalesie Śląskie
„Droga bez powrotu ” - Książki - Zalesie Śląskie - zdjęcie 1„Droga bez powrotu ” - Książki - Zalesie Śląskie - zdjęcie 2„Droga bez powrotu ” - Książki - Zalesie Śląskie - zdjęcie 3„Droga bez powrotu ” - Książki - Zalesie Śląskie - zdjęcie 4„Droga bez powrotu ” - Książki - Zalesie Śląskie - zdjęcie 5„Droga bez powrotu ” - Książki - Zalesie Śląskie - zdjęcie 6„Droga bez powrotu ” - Książki - Zalesie Śląskie - zdjęcie 7
Obserwuj
Napisz

Zobacz na mapie:
Zalesie Śląskie
woj. opolskie
pow. strzelecki
gm. Leśnica

Stan:
Używany
Wystawiający:
Osoba prywatna

Szczegóły

Oprawa:
Miękka

Rodzaj:
Thriller, horror

Tytuł:
?Droga bez powrotu ?

Rok wydania:
1985


Opis

DARMOWA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI DLA ZAKUPÓW POWYŻEJ 100 ZŁ.

Witam, do sprzedania posiadam książkę z prywatnej kolekcji

„Droga bez powrotu ”


AUTOR: Albert Wojt
KATEGORIA: zdrowie, medycyna
GATUNEK: kryminał, thiller, sensacja
ISBN: 83-11-07201-9
JĘZYK: POLSKI
WYDAWCA: Wydawnictwo Ministerswa Obrony Narodowej
ROK WYDANIA: 1985
WYDANIE: pierwsze
NAKŁAD: 200 000
ILOŚĆ STRON: 304
WYMIARY: 100x137 mm
OKŁADKA: Miękka
KARTKI: czyste, niepozaginane.
STAN OGÓLNY: dobry, okładka lekko przybrudzona i przetara, kartki niepozaginane, jakby książka nigdy nie była czytana. Zdjęcia przedstawiają stan faktyczny, posiada normalne ślady „leżakowania”.

Źródło opisu - internet: W Zakładach Elektronicznych w Warszawie działa grupa przestępców w białych kołnierzykach składająca się z kierownictwa zakładu. Kradną oni złoto o srebro wykorzystywane w produkcji fałszując księgowość magazynową. D magazynów tegoż zakładu dokonują włamania trzej recydywiści, którzy rok wcześniej zbiegli z Zakładu Karnego w czasie buntu więźniów. W trakcie włamania napadają na strażnika i kradną mu broń palną. Podczas polowania ginie prokurator Mikulski, który miał związki z dyrekcją Zakładów Elektronicznych i który wsadził za kratki jednego z włamywaczy co kieruje podejrzenia milicjantów na tegoż własnie przestępcę. Z Francji wraca były działacz związkowy Adam Trychner pracujący wcześniej w Zakładach Elektronicznych i on również zostaje znaleziony zastrzelony w lesie, w którym zginął prokurator Mikulski. Komu przeszkadzali obaj zabici???

Trzy wątki kryminalne :
- włamanie do Zakładów Elektronicznych w Warszawie,
- szwindle materiałowe w tychże Zakładach i
- zachodnia agentura wspierająca podziemną "Solidarność" (!),
całkiem zgrabnie splatają się w tym milicyjno-bezpieczniackim kryminale.
To kolejna już powieść Wojta, gdzie piętnowana jest zgnilizna moralna partyjnej zakładowej nomenklatury, kradnącej mienie publiczne i trwoniącej czas na bezustannych polowaniach. Jako nowy element pojawiają się silne wątki polityczne - w powieści mamy do czynienia z dwoma byłymi działaczami "Solidarności", jednym po więzieniu, drugim wracającym z emigracji. Obaj odmalowani są dość sympatycznie, ale wyraźnie jako żołnierze przegranej sprawy, ostatecznie godzący się na socjalistyczną rzeczywistość.
Wrogi wywiad jest okrutny i zły, dlatego też w powieści padają dwa trupy - aczkolwiek motywacja zbrodniarza (jak i ostatecznie ujawnienie zakładowej sitwy) są mało przekonujące.
Powieść łączy dwa nurty Wojtowskiego kryminału - milicyjny (por. Mazurek) i bezpieczniacki (kpt. Jodecki i Grzelak).

ZAPRASZAM NA INNE AUKCJE KSIĄŻEK

Kupując większe ilości książek za przesyłkę płacisz raz. Nie mam zamiaru zarabiać na przesyłce, więc koszt takiej przesyłki będzie ustalany indywidualnie w zależności od wagi przesyłki.Zadaj pytanie

Pamiętaj! Dla własnego bezpieczeństwa nie wysyłaj pieniędzy przelewem lecz przekazuj je osobiście dopiero po sprawdzeniu przedmiotu.

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl
Zadaj pytanie
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Zalesie Śląskie
woj. opolskie
pow. strzelecki
gm. Leśnica

Stan:
Używany
Wystawiający:
Osoba prywatna

Dane wystawiającego:
Arkadiusz

Inne ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Książki
(w dziale: Hobby, sztuka, książki)

Rodzaj transakcji: Sprzedam
Ilość wyświetleń: 5
Data dodania: 2020-01-31

Zgłoś naruszenie

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Arkadiusz

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ