Ogłoszenie jest nieaktualne

Ekologiczna Oliwa z Oliwek Extra Virgen BALDONA, świeża, kwasowość 0,18.

24,00 zł

Szczegóły

Waga:
250 gr

Produkt polski:
Nie


Opis

Ekologiczna Oliwa z Oliwek Extra Virgen BALDONA, butelka 0,25l, świeża, kwasowość 0,18%.

Oliwa z oliwek najwyższej jakości otrzymana bezpośrednio z soku wyciskanych oliwek, przy czym oliwki pochodzą wyłącznie z upraw ekologicznych, tłoczona na zimno !!! za pomocą środków mechanicznych, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.
Podstawowym celem rolnictwa ekologicznego jest produkcja żywności w zgodzie z ekosystemem, dlatego też oliwki wykorzystywane do produkcji oliwy z oliwek BALDONA uprawiane są bez pestycydów lub nawozów sztucznych, przy użyciu wyłącznie naturalnych produktów.
Oliwa z oliwek BALDONA jest produktem Premium Bio Organic wytwórni San Cristobal, jest uważana za oliwę z oliwek Extra Virgin „par excellence” czyli „w całym tego słowa znaczeniu” i może stanowić wzorzec kultury kulinarnej basenu morza Śródziemnego.

Według pracowników gospodarstwa San Cristobal, spożywanie produktów rolnictwa ekologicznego jest nie tylko wyrazem zwracania uwagi na własne zdrowie, ale również silnego zaangażowania w obronie rolnictwa o charakterze nieagresywnym dla naturalnego środowiska, szanującego to, co daje nam ziemia.
Oliwa ta wyróżnia się świeżym smakiem zielonych owoców, niezwykle intensywnym aromatem, przy dłuższej degustacji z wyczuwalną nutą dojrzałych owoców i liści drzewa oliwnego. W jej skład wchodzą trzy rodzaje oliwek. Oliwkami, które dominują w kupażu, są oliwki Rojal de Cañada, odmiana charakteryzująca się bardzo aromatycznym i lekko gorzkawym smakiem świeżych zielonych owoców. Prócz tego, w kupażu oliwy BALDONA wykorzystano odmiany Picual y Arbequina, które dopełniają smak i aromat tej oliwy. Jako oliwa klasy Premium jest szczególnie polecana do spożycia na surowo, np. na grzance chleba i jako dodatek do sałat, kremów, tapasów i innych delikatnych potraw. Wydobywa i podkreśla cały ich wyrafinowany smak. Jej lekko gorzkawy, aczkolwiek harmonijny smak, poza tym, że jest cechą charakterystyczną prawdziwej oliwy z oliwek, jest również gwarancją jej zdrowotnych właściwości i dowodem działania tej oliwy jako przeciwutleniacza i naturalnego środka przeciwzapalnego. Oliwa z oliwek extra virgen BALDONA może się pochwalić nagrodą specjalną w konkursie miasta Utiel na najlepszą oliwę ekologiczną bio organic Regionu Walencja w latach 2007 i 2009.
Oliwa ta wyróżnia się bardzo niską kwasowością poniżej 0,18%, K270 < 0,11, K232


Warszawa - Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Ogłoszenia Piaseczno i okolica (pow. piaseczyński w mazowieckim), Ogłoszenia Pruszków i okolica (pow. pruszkowski w mazowieckim), Ogłoszenia Legionowo i okolica (pow. legionowski w mazowieckim), Ogłoszenia Nowy Dwór Mazowiecki i okolica (pow. nowodworski w mazowieckim), Ogłoszenia Żyrardów i okolica (pow. żyrardowski w mazowieckim), Ogłoszenia Otwock i okolica (pow. otwocki w mazowieckim), Ogłoszenia Grodzisk Mazowiecki i okolica (pow. grodziski w mazowieckim)

Zobacz wszystkie ogłoszenia w Warszawie lub w całym województwie mazowieckim.