Por 'de carentan 2' - późny - kiepenkerl

6,99 zł

Por 'de carentan 2' - późny - kiepenkerl - Nasiona, cebulki - Tarnów

Opis

Por 'De Carentan 2' (Allium porrum) jest odmianą późną, bardzo plenną, która może być przeznaczona do zbiorów jesiennych, ale doskonale również zimuje w gruncie, jest bowiem całkowicie mrozoodporna. Nasiona wysiewa się pod osłonami od połowy marca do połowy kwietnia. Kiełkuje w temperaturze 3-4oC a najlepsza temperatura do rozwoju to 15-20oC. Na miejsce docelowe wysadza się maju. Odmiana 'De Carentan 2' ma wyniesioną, średniej długości łodygę, a jej liście są mięsiste i bardzo aromatyczne, barwy zielononiebieskiej. Warzywo niskokaloryczne, doskonałe do sałatek, zapiekanek, zup, sosów i mnóstwa innych potraw. Por to bogactwo witamin, soli mineralnych, białka, olejków eterycznych oraz kwasu nikotynowego, dlatego warto go systematycznie spożywać. Biała część jest nieco łagodniejsza, zielona ostrzejsza.  Por 'De Carentan 2' ma duże wymagania zarówno wodne jak i cieplne, dlatego do uprawy trzeba wybrać stanowisko nasłonecznione i ciepłe a w razie braku opadów systematycznie rośliny nawadniać. Najlepiej rośnie w glebie głęboko uprawionej, przepuszczalnej i żyznej, ale bez problemu radzi sobie na glebach przeciętnej jakości. Warzywo to uprawia się z rozsady. Wysiew: wprost do gruntu w maju, na rozsadę w marcu Kiełkowanie: temp. gleby 16-20°C, 14-21 dni Odstępy w rzędzie: 10-15 cm (po wzejściu przerwać) Odstępy między rzędami: 50 cm Zbiór: od października do listopada Zastosowanie: do surówek, sosów, zup, do suszenia i mrożenia Wydajność: jedno opakowanie nasion wystarcza na ok. 150 roślin Nazwa łacińska: Allium porrum Dlaczego właśnie te nasiona? Nasiona serii Profi-Line marki Kiepenkerl udowodniły swoje wybitne właściwości w uprawie profesjonalnej i są teraz dostępne również do przydomowego ogrodu i dla domu. Zdecydowaliśmy się zaoferować Kiepenkerl Profi-Line, ponieważ nasiona kiełkują doskonale i produkują zdrowe, energiczne rośliny. Wiele odmian z tej serii ma również naturalną odporność na szkodniki i choroby grzybowe oraz bakteryjne, cechują się wysokimi walorami użytkowymi jak smak, zapach czy wygląd oraz dekoracyjnymi. Wierzymy, że wysokiej jakości nasiona są najlepszą inwestycją dla Twojego ogrodu warzywnego i kwiatowego, ponieważ ostatecznie jakość bez wątpienia się opłaci!

Dodatkowe informacje na temat produktu znajdziesz bezpośrednio na stronie sklepu.

Zobacz cały opis

Przejdź do sklepu
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Tarnów
woj. małopolskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Dane wystawiającego:
Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)

Tarnów
woj. małopolskie
Zobacz ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Nasiona, cebulki
(w dziale: Dom i ogród)

Rodzaj transakcji: Sprzedam
Ilość wyświetleń: 0
Data dodania: 2021-05-03

Zgłoś naruszenie

Zobacz również

Cedro maxima drzewko
120,00 zł
Piotrków Trybunalski
Bananowiec musa jizahi drzewko
50,00 zł
Skierniewice

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ

Kupuj bezpiecznie na Sprzedawaczu za pomocą platformy Trustap!

Rozpocznij zakup

Zobacz jak to działa ➔

Czytaj więcej
ZAMKNIJ

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij