Działka na sprzedaż Strączno

550 000 zł

Ogłoszenie jest nieaktualne

Działka na sprzedaż Strączno  - Działki na sprzedaż - Strączno
Działka na sprzedaż Strączno  - Działki na sprzedaż - Strączno - zdjęcie 1Działka na sprzedaż Strączno  - Działki na sprzedaż - Strączno - zdjęcie 2Działka na sprzedaż Strączno  - Działki na sprzedaż - Strączno - zdjęcie 3Działka na sprzedaż Strączno  - Działki na sprzedaż - Strączno - zdjęcie 4

Dane konatkowe zostały ukryte.


Zobacz na mapie:
Strączno
woj. zachodniopomorskie

Szczegóły

Cena za m2:
45.00

Powierzchnia:
12 136 m2


OpisGmina Miejska Wałcz

Plac Wolności 1

78-600 Wałcz

Tel. + 48 67 258 4471


Wałcz - warto wracać

BURMISTRZ MIASTA WAŁCZ

OGŁASZA PRZETARG NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ GMINY MIEJSKIEJ WAŁCZTrzeci ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej oznaczonej numerem geodezyjnym 5248/2 o powierzchni 12.136 m 2 , położonej w atrakcyjnym miejscu na półwyspie Strączno w Wałczu w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Dybrzno, obr. 0001 miasto Wałcz, powiat Wałcz, woj. zachodniopomorskie, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr KO1W/00008437/2 Sądu Rejonowego w Wałczu.

Możliwość oraz sposób zagospodarowania nieruchomości ustala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Wałcz w rejonie półwyspu Strączno podjęty uchwałą Rady Miasta Wałcz nr VII/SVIII/42/15 z dnia 28 kwietnia 2015r. (Dz. U. Woj. Zachodniopomorskiego z 2015r. poz. 2315). Zgodnie z ustaleniami planu działka usytuowana jest na terenie oznaczonym symbolem 1.ZN-U - zieleń krajobrazowa, zabudowa usługowa z zakresu turystyki , na którym dopuszcza się m.in.: lokalizację hotelu, pensjonatu, kempingu itp.; sytuowanie obiektów handlowo-gastronomicznych np. kawiarni, restauracji, ogródków gastronomicznych itp.; sytuowanie obiektów niezbędnych do obsługi terenów np. obiektów gospodarczych, sanitarnych i technicznych, z wyłączeniem zabudowy mieszkaniowej, o wysokości do trzech kondygnacji nadziemnych i do 14m, pow. zabudowy nie większa niż 20% pow. działki budowlanej, min. udział pow. biologicznie czynnej - 50 % pow. działki budowlanej.

Zgodnie z planem ustala się zasadny ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego wynikające z położenia nieruchomości na obszarze Chronionego Krajobrazu „Pojezierze Wałecki i Dolina Gwdy”, obszarze Natura 2000 specjalnej ochrony ptaków „Puszcza nad Gwdą”, siedlisko przyrodnicze o nazwie starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne (kod siedliska 3150). Teren planu miejscowego usytuowany jest również na obszarze krajobrazowo-kulturowym - OKK 27 „Wał Pomorski”.

Niewielka część działki objęta jest strefą pełnej ochrony konserwatorskiej zabytku archeologicznego - stanowiska archeologiczne (grodzisko) - teren ten jest wyłączony z zabudowy. Zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie Nabywca, który zamierza realizować roboty budowlane na terenie zabytków archeologicznych zobowiązany jest pokryć koszty niezbędnych badań archeologicznych i uzyskać zgodę na ich przeprowadzenie od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Z pozostałymi szczegółowymi ustaleniami planu miejscowego, można się zapoznać w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego i Środowiska w Urzędzie Miasta Wałcz tel. 67258 44 71 w. 44, pokój nr 203.

Na nieruchomości znajdują się stare fundamenty rozebranych budynków oraz nieczynne szambo -
do usunięcia przez przyszłego nabywcę.

Dojazd do nieruchomości istniejącą drogą gminną działki nr 5249 i 5248/5, od strony miejscowości Strączno (oznaczoną w planie miejscowym symbolem 5KD - publiczna droga dojazdowa).

Dział III księgi wieczystej KO1W/00008437/2 - wpis odnośnie rejestru zabytków woj. zachodniopomorskiego nr C-38 - wczesnośredniowieczne grodzisko wyżynne -działka nr 5248/4, dział IV Księgi wieczystej bez wpisów.

Działka miejscami porośnięta jest drzewami, a także lasem - konieczność uzyskania zgody na wyłączenie działki z produkcji leśnej oraz zgody na wycinkę drzew. Działka jest objęta decyzją z zakresu gospodarki leśnej, o której mowa w art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 28.09.1991r. o lasach.

Klasyfikacja gruntu to: LsIV - 0.1549 ha, LsV - 0.0806 ha, Bz - 0.9781 ha .

Zgodnie z art. 37a ust. 1 pkt 3 ustawy o lasach, Skarbowi Państwa reprezentowanym przezDane konatkowe zostały ukryte.


Zobacz na mapie:
Strączno
woj. zachodniopomorskie

Dane wystawiającego:
Izabela Kulesza
(Netinterpress Sebastian Hawryło)


Inne ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Działki na sprzedaż
(w dziale: Nieruchomości)

Ilość wyświetleń: 1
Data dodania: 2021-07-02

Zgłoś naruszenie

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Izabela Kulesza
(Netinterpress Sebastian Hawryło)

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij