Seler 'prinz' - dorodny - kiepenkerl

10,99 zł

Seler 'prinz' - dorodny - kiepenkerl - Nasiona, cebulki - Nowy Targ
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Nowy Targ
woj. małopolskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Opis

Seler korzeniowy 'Prinz' (Apium graveolens var. rapaceum) to odmiana najwyższej klasy. Przynosi wysokie plony dorodnych, okrągłych bulw z niewielką ilością korzeni pobocznych, co bardzo ułatwia ich czyszczenie. Ich wnętrze jest białe, jędrne i nie ciemnieje. Mają intensywny, selerowy, bardzo przyjemny smak. Warzywa bez problemu można przechowywać w ciemnej i chłodnej piwnicy przez kilka miesięcy. Liście również mają mocny aromat i smak, można je sukcesywnie ścinać już od lipca bez uszczerbku dla rozwoju bulw. Idealne do suszenia, mrożenia i używania na bieżąco. Seler ten ma właściwości prozdrowotne (zawiera mnóstwo witamin, minerałów, kwas foliowy i olejki eteryczne) i dietetyczne (wspomaga przemianę materii, ma działanie oczyszczające). Przeznaczony głównie do uprawy w gruncie, ale również w szklarniach i tunelach foliowych. Seler korzeniowy 'Prinz' uprawiany jest z rozsady. Bardzo ważnym jest by przed posadzeniem w ogrodzie został dobrze zahartowany albo okryty w fazie początkowej agrowłókniną. Inaczej jakiś niespodziewany, nocny spadek temperatury może młode sadzonki uszkodzić. Niskie temperatury nie szkodzą już starszym roślinom, gdy zima jest łagodna mogą nawet pozostać w gruncie. Seler może rosnąć w pełnym słońcu, ale również w półcieniu. Podłoże powinno być próchnicze, żyzne o stałej, umiarkowanej wilgotności. Dobrze jest selery zasilić nawozem organicznym albo podsypać kompostem. Wysiew: przygotowanie rozsady od lutego do marca, sadzenie na miejsce stałe od kwietnia(pod osłony) lub od drugiej połowy maja (do gruntu) Kiełkowanie: temp. gleby 18-22°C, 10-14 dni Odstępy w rzędzie: 40 cm Odstępy między rzędami: 40 cm  Zbiór: nać - lipiec - październik; korzeń - wrzesień - listopad Zastosowanie: do zup, sosów i innych potraw, na soki, do suszenia, jako przyprawa do słoików, na surowo do sałatek  Wydajność: jedno opakowanie nasion wystarcza na ok. 60 roślin Nazwa łacińska: Apium graveolens var. rapaceum Dlaczego właśnie te nasiona? Nasiona serii Profi-Line marki Kiepenkerl udowodniły swoje wybitne właściwości w uprawie profesjonalnej i są teraz dostępne również do przydomowego ogrodu i dla domu. Zdecydowaliśmy się zaoferować Kiepenkerl Profi-Line, ponieważ nasiona kiełkują doskonale i produkują zdrowe, energiczne rośliny. Wiele odmian z tej serii ma również naturalną odporność na szkodniki i choroby grzybowe oraz bakteryjne, cechują się wysokimi walorami użytkowymi jak smak, zapach czy wygląd oraz dekoracyjnymi. Wierzymy, że wysokiej jakości nasiona są najlepszą inwestycją dla Twojego ogrodu warzywnego i kwiatowego, ponieważ ostatecznie jakość bez wątpienia się opłaci!

Dodatkowe informacje na temat produktu znajdziesz bezpośrednio na stronie sklepu.


Przejdź do sklepu
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Nowy Targ
woj. małopolskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Dane wystawiającego:
Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)


Inne ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Nasiona, cebulki
(w dziale: Dom i ogród)

Rodzaj transakcji: Sprzedam
Ilość wyświetleń: 1
Data dodania: 2021-01-20

Zgłoś naruszenie

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ

Kupuj bezpiecznie na Sprzedawaczu za pomocą platformy Trustap!

Rozpocznij zakup

Zobacz jak to działa ➔

Czytaj więcej
ZAMKNIJ

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij