Papryka chili 'fundador' f1 - kiepenkerl

20,99 zł

Papryka chili 'fundador' f1 - kiepenkerl - Nasiona, cebulki - Krzeszów
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Krzeszów
woj. małopolskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Opis

Papryka czerwona chili 'Fundador' F1 (Capsicum annuum) to odmiana średniowczesna, którą można z powodzeniem uprawiać w skrzyneczkach na balkonie czy tarasie. Rośliny są silne i posiadają naturalną wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne. Owoce są błyszczące, podłużne, mają około 6-8 cm długości i gruby miąższ. Papryczki dojrzewając zmieniają kolor, zielone są łagodniejsze w smaku a im bardziej czerwone, tym ostrzejsze. Papryka ta idealnie nadaje się do przyprawiania sosów, do robienia salsy, można ją faszerować np. ryżem z mięsem i zapiekać, jest również idealna do marynowania. Owoce można suszyć i wykorzystywać jako przyprawę. Papryka czerwona chili idealna do uprawy w doniczkach na tarasie, ale dobrze czuje się rosnąc w lekkim półcieniu, nie w pełnym słońcu jak większość odmian. Możliwa jest również uprawa w gruncie lub pod osłonami. Uprawa tylko z rozsady, dlatego nasiona powinno się wysiać już w lutym i pojemniki trzymać w ciepłym i jasnym pomieszczeniu. Paprykę na zewnątrz można wynieść/sadzić dopiero w drugiej połowie maja, gdy nie będzie już przymrozków. Gleba powinna być lekka, przepuszczalna i dobrze uprawiona. Musi być bogata w składniki pokarmowe a rośliny przez cały okres uprawy powinno się dodatkowo zasilać nawozami organicznymi. Należy również utrzymywać stałą, wysoką wilgotność podłoża. Wysiew: wyłącznie z rozsady od lutego Kiełkowanie: temp. gleby 22-25°C, 10-14 dni Odstępy w rzędzie: 50 cm  Odstępy między rzędami: 60 cm Zbiór: od sierpnia do października Zastosowanie: do sosów, faszerowania, marynowania, do suszenia, jako przyprawa  Wydajność: jedno opakowanie nasion wystarcza na ok. 7 roślin Nazwa łacińska: Capsicum annuum Dlaczego właśnie te nasiona? Nasiona serii Profi-Line marki Kiepenkerl udowodniły swoje wybitne właściwości w uprawie profesjonalnej i są teraz dostępne również do przydomowego ogrodu i dla domu. Zdecydowaliśmy się zaoferować Kiepenkerl Profi-Line, ponieważ nasiona kiełkują doskonale i produkują zdrowe, energiczne rośliny. Wiele odmian z tej serii ma również naturalną odporność na szkodniki i choroby grzybowe oraz bakteryjne, cechują się wysokimi walorami użytkowymi jak smak, zapach czy wygląd oraz dekoracyjnymi. Wierzymy, że wysokiej jakości nasiona są najlepszą inwestycją dla Twojego ogrodu warzywnego i kwiatowego, ponieważ ostatecznie jakość bez wątpienia się opłaci! 

Dodatkowe informacje na temat produktu znajdziesz bezpośrednio na stronie sklepu.


Przejdź do sklepu
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Krzeszów
woj. małopolskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Dane wystawiającego:
Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)


Inne ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Nasiona, cebulki
(w dziale: Dom i ogród)

Rodzaj transakcji: Sprzedam
Ilość wyświetleń: 5
Data dodania: 2021-01-29

Zgłoś naruszenie

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ

Kupuj bezpiecznie na Sprzedawaczu za pomocą platformy Trustap!

Rozpocznij zakup

Zobacz jak to działa ➔

Czytaj więcej
ZAMKNIJ

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij