Następne

Lima tahiti małe drzewko

90,00 zł


Opis

- doniczka - 12cm,

- wysokosc - 30-50cm

- Podane wysokosci moga sie róznic kilka centymetrów w zaleznosci od pory roku.
Citrus Latifolia - Lime dei Caraibi

 


Pochodzenie tej odmiany nie jest dokladnie znane i trudno tez ulokowac ja w systematyce botanicznej.

Wg opracowania, z którego czerpiemy wiedze, jest wlaczona do grupy slodkich limetek, nawet jesli moze byc krzyzówka limetki z pomarancza lub z pachnaca pomarancza chinotto. Jest roslina bardzo produktywna o srednim wzroscie, z gesta, nieregularna korona,  niewielkimi, eliptycznymi, ostro zakonczonymi, ciemnozielonymi liscmi oraz lekko oskrzydlonym ogonkiem. Ma snieznobiale, intensywnie pachnace kwiaty i male, kuliste, splaszczone u nasady i wierzcholka owoce, zakonczone charakterystycznym czubkiem, przypominajacym maly rozek. Ich skórka jest pomarszczona i zólta, slabo przylegajaca do slodko - kwasnego miazszu o przyjemnym smaku. Kwitnie obficie, nieprzerwanie od kwietnia do listopada. Jest roslina bardzo efektowna, poniewaz na jej galazkach sa jednoczesnie kwiaty i owoce w róznych fazach dojrzewania.

Wszystkie ukorzenione oraz szczepione przez nas sadzonki oraz te importowane pochodza z roslin szlachetnych, wiec istnieje duze prawdopodobienstwo, iz w szybkim czasie zaczna owocowac.

Jesli chcesz miec pewnosc, ze kupowany przez Ciebie cytrus  posiada owoce - skontaktuj sie z nami przed zlozeniem zamówienia.

Sklep wloskierosliny.pl nie gwarantuje, ze wszystkie cytrusy owocuja w momencie dokonywania przez Ciebie zakupów, dlatego lepiej sie upewnic - jestesmy do Twojej dyspozycji.


Szczegółowe informacje o produkcie znajdziesz bezpośrednio na stronie sklepu.

Lima tahiti małe drzewko - zamówisz kurierem korzystając z następujących form płatności: Przelew bankowy, DotPay,PayPal, PayU, Płatność przy odbiorze,Przelewy24.
Przejdź do sklepu

Następne ogłoszenie

Sprawdź także

Przeglądaj oferty w okolicy

Następne