Burak ćwikłowy 'rocket' - kiepenkerl

8,99 zł

Burak ćwikłowy 'rocket' - kiepenkerl - Nasiona, cebulki - Głogów
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Głogów
woj. dolnośląskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Opis

Burak ćwikłowy 'Rocket' (Beta vulgaris) jest odmianą średniowczesną o cylindrycznym kształcie, co zapewnia nie tylko bogate plony, ale również zmniejsza ilość odpadów przy obieraniu. Przy tym skórka jest gładka i cienka. Buraki są wyjątkowo soczyste, słodkie i smakują doskonale. Ich wnętrze ma głęboki, bordowy kolor, bez słojów. Świetne do bezpośredniego spożycia, na carpaccio, gotowane do dań mięsnych i rybnych, doskonałe na barszcz ukraiński, do kiszenia, do różnych przetworów. Bardzo bogate źródło witamin, cukrów, białka i minerałów, a najwięcej będzie ich miał świeży, bardzo smaczny sok. Są bogatym źródłem pektyn, wpływających pozytywnie na proces trawienia. Najlepiej jest je gotować bez obierania, by nie traciły zbyt dużo soku. Można je również podpiec w 100oC, wówczas skórka bez problemu zejdzie. W ciemnej i chłodnej piwnicy można je przechowywać aż do wiosny. Burak ćwikłowy będzie bez problemów rósł w każdej wilgotnej, bogatej w składniki pokarmowe, próchniczej ziemi ogrodowej. Ale optymalnie powinna być piaszczysto-gliniasta, im cięższa, żyzna i bogatsza w minerały ziemia, tym lepiej. Najwięcej wody potrzebują w fazie kiełkowania i wschodów. Miejsce powinno być słoneczne lub częściowo zacienione. Gdy siewki mają 2-3 liście koniecznie trzeba je przerwać. Można to robić sukcesywnie i systematycznie wykorzystywać młode buraki wraz z pędami i liśćmi do przygotowania pysznej botwinki. Nadmiar można również mrozić lub wekować. Buraki uprawia się tylko siejąc je wprost do gruntu. Wysiew: wprost do gruntu od kwietnia Kiełkowanie: temp. gleby 15-22 C, 14-21 dni Odstępy w rzędzie: 15 cm Odstępy między rzędami: 25 cm Zbiór: od sierpnia Zastosowanie: do gotowania, smażenia, pieczenia, na soli, przetwory, do kiszenia, dodatek do mięs i ryb, do mrożenia i długotrwałego przechowywania   Wydajność: jedno opakowanie nasion wystarcza na ok. 100 roślin Nazwa łacińska: Beta vulgaris Dlaczego właśnie te nasiona? Nasiona serii Profi-Line marki Kiepenkerl udowodniły swoje wybitne właściwości w uprawie profesjonalnej i są teraz dostępne również do przydomowego ogrodu i dla domu. Zdecydowaliśmy się zaoferować Kiepenkerl Profi-Line, ponieważ nasiona kiełkują doskonale i produkują zdrowe, energiczne rośliny. Wiele odmian z tej serii ma również naturalną odporność na szkodniki i choroby grzybowe oraz bakteryjne, cechują się wysokimi walorami użytkowymi jak smak, zapach czy wygląd oraz dekoracyjnymi. Wierzymy, że wysokiej jakości nasiona są najlepszą inwestycją dla Twojego ogrodu warzywnego i kwiatowego, ponieważ ostatecznie jakość bez wątpienia się opłaci!

Dodatkowe informacje na temat produktu znajdziesz bezpośrednio na stronie sklepu.


Przejdź do sklepu
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Głogów
woj. dolnośląskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Dane wystawiającego:
Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)


Inne ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Nasiona, cebulki
(w dziale: Dom i ogród)

Rodzaj transakcji: Sprzedam
Ilość wyświetleń: 6
Data dodania: 2021-01-24

Zgłoś naruszenie

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ

Kupuj bezpiecznie na Sprzedawaczu za pomocą platformy Trustap!

Rozpocznij zakup

Zobacz jak to działa ➔

Czytaj więcej
ZAMKNIJ

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij