Organiczna herbata moya matcha tradycyjna 30g

49,00 zł

Ogłoszenie jest nieaktualne

Organiczna herbata moya matcha tradycyjna 30g - Herbata, Yerba Mate - Gdańsk

Dane konatkowe zostały ukryte.


Zobacz na mapie:
Gdańsk
woj. pomorskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Opis

Organiczna herbata moya matcha tradycyjna 30g
Moya Matcha Tradycyjna posiada intensywnie zieloną barwą, dobrze zbalansowany gorzko-słodki smak i delikatny herbaciany posmak. Idealnie pasuje do picia w tradycyjnej formie, jak również do przyrządzania matcha latte, smoothie i koktajli. Pozyskuje się ją z wyłącznie pierwszego i drugiego zbioru świeżych liści krzewów, które dojrzewają pod specjalnymi przeciwsłonecznymi osłonami. Dzięki temu liście uzyskują wyższą zawartość chlorofilu i l-teaniny i nabierają intensywnego zielonego koloru. Po zebraniu, liście są delikatnie suszone i ścierane na drobny proszek.

Moya Matcha Tradycyjna jest uprawiana w regionie Uji w prefekturze Kioto, który słynie z żyznej gleby i czystych wód. Zielona herbata ma tam idealne warunki do wzrostu dzięki dużej ilości opadów, dobrze nasłonecznionym wzgórzom i tworzącym się między nimi mgłom, które chronią delikatne listki krzewów przed mrozem. Krzewy z których pochodzi Moya Matcha są starannie uprawiane na małych, rodzinnych polach herbacianych wolnych od pestycydów.

Zebrane liście są suszone i ścierane na drobny proszek lokalnie w Japonii i wysyłane do Europy w małych partiach, aby zapewnić jej najwyższą świeżość. Pomaga to zachować wszystkie właściwości liści herbaty oraz utrzymywać wysoki poziom minerałów i przeciwutleniaczy.

Przygotowanie:

Zalej łyżeczkę herbaty matcha niewielką ilością ciepłej wody w czarce i energicznie wymieszaj bambusowym mieszadełkiem aż cała matcha się rozpuści a na powierzchni powstanie charakterystyczna gęsta pianka.  Następnie powoli dolej wodę tak aby uzyskać porcję ok. 200 ml.  Do mieszania najlepiej nadaje się tradycyjny bambusowy chasen czyli mieszadełko. Matchę można też przygotować przy użyciu ręcznego spieniacza do mleka, a tradycyjną czarkę zastąpić szklanką lub kubkiem.

Woda powinna mieć temperaturę ok. 80°C. Możesz ją uzyskać korzystając z czajnika z miernikiem temperatury lub odstawiając zwykły czajnik z wrzącą wodą na 10 min.

Matchy nie powinno się zalewać wrzątkiem gdyż traci wtedy część swoich właściwości odżywczych.

Moya Matcha Tradycyjna występuje również w opakowaniach 50g, 100g, 250g i w formie poręcznych jednorazowych saszetek 1,5g Moya Matcha To Go!, które pozwalają przygotować ją w każdych okolicznościach w domu i w podróży. Na ciepło i na zimno.

Obejrzyj jak w tradycyjny sposób przygotowuje herbatę matcha założycielka Moya Matcha, Hitomi Saito:

https://moyamatcha.com/japonska-zielona-herbata-moya-matcha/przygotowanie-matchy/

Więcej o właściwościach zielonej herbaty matcha możesz przeczytać tutaj:

https://moyamatcha.com/japonska-zielona-herbata-moya-matcha/wlasciwosci-matchy/

Szczegółowe informacje na temat produktu oraz dostawy znajdziesz na stronie sklepu


Dane konatkowe zostały ukryte.


Zobacz na mapie:
Gdańsk
woj. pomorskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Dane wystawiającego:
Matcha
(Matcha)


Inne ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Herbata, Yerba Mate
(w dziale: Produkty spożywcze)

Rodzaj transakcji: Sprzedam
Ilość wyświetleń: 2
Data dodania: 2020-05-01

Zgłoś naruszenie

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Matcha
(Matcha)

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ