Kukurydza cukrowa 'tatonka' f1 - kiepenkerl

15,59 zł

Kukurydza cukrowa 'tatonka' f1 - kiepenkerl - Nasiona, cebulki - Długołęka
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Długołęka
woj. dolnośląskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Opis

Kukurydza cukrowa 'Tatonka' (Zea mays var. saccharata) jest odmianą mieszańcową, która jest wyjątkowo odporna i wytrzymała a do tego plenna. Kolby osiągają około 20 cm długości i są gęsto pokryte złocistymi i wyjątkowo słodkimi ziarnami. Idealna do spożywania na świeżo, można ją również mrozić i to zarówno same ziarna jak i całe kolby, a także do konserwowania. Ścina się je, gdy osiągają dojrzałość mleczną, czyli zanim cukry zmienią się w skrobię, wówczas bowiem ziarna stają sią twarde i mączyste. Kukurydza jest warzywem bardzo sycącym, mającym duże wartości odżywcze, 100 gram to aż 360 kcal. Do tego jest źródłem witamin C, A oraz B1 i B2. Roślina osiąga około 150 cm wysokości. Kukurydza cukrowa wymaga ciepła, dlatego należy ją sadzić na stanowiskach dobrze nasłonecznionych, do kiełkowania potrzebuje temperatury powyżej 10oC. Najlepiej udaje się, gdy sezon jest ciepły, suchy i słoneczny, jeśli jest chłodno i mokro, gorzej plonuje. Dlatego trzeba jej wybrać miejsce pełne słońca, ciepłe i osłonięte od wiatru. Gleba powinna być głęboko uprawiona i dobrze spulchniona a do tego żyzna i próchnicza. Dobrze by zawierała sporo wapnia. Kolby można zbierać już w sierpniu. Ziarno jest najsmaczniejsze, gdy wąsy (znamiona słupków) wystające spod łusek są już brązowe a pod naciskiem wydziela mleczną, gęstą ciecz. Wysiew: wprost do gruntu pod koniec kwietnia lub na początku maja Kiełkowanie: temp. gleby 18-25°C, 8 -14 dni Odstępy w rzędzie: 20 cm  Odstępy między rzędami: 80 cm  Zbiór: od sierpnia do września Zastosowanie: do bezpośredniego spożycia, do mrożenia, na przetwory Wydajność: jedno opakowanie nasion wystarcza na ok. 20 roślin Nazwa łacińska: Zea mays var. saccharata Dlaczego właśnie te nasiona? Nasiona serii Profi-Line marki Kiepenkerl udowodniły swoje wybitne właściwości w uprawie profesjonalnej i są teraz dostępne również do przydomowego ogrodu i dla domu. Zdecydowaliśmy się zaoferować Kiepenkerl Profi-Line, ponieważ nasiona kiełkują doskonale i produkują zdrowe, energiczne rośliny. Wiele odmian z tej serii ma również naturalną odporność na szkodniki i choroby grzybowe oraz bakteryjne, cechują się wysokimi walorami użytkowymi jak smak, zapach czy wygląd oraz dekoracyjnymi. Wierzymy, że wysokiej jakości nasiona są najlepszą inwestycją dla Twojego ogrodu warzywnego i kwiatowego, ponieważ ostatecznie jakość bez wątpienia się opłaci!

Dodatkowe informacje na temat produktu znajdziesz bezpośrednio na stronie sklepu.


Przejdź do sklepu
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Długołęka
woj. dolnośląskie

Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Dane wystawiającego:
Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)


Inne ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Nasiona, cebulki
(w dziale: Dom i ogród)

Rodzaj transakcji: Sprzedam
Ilość wyświetleń: 6
Data dodania: 2021-01-23

Zgłoś naruszenie

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Sklep
(Internetowy sklep ogrodniczy)

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ

Kupuj bezpiecznie na Sprzedawaczu za pomocą platformy Trustap!

Rozpocznij zakup

Zobacz jak to działa ➔

Czytaj więcej
ZAMKNIJ

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij