"kuźnia wulkana" - diego velazquez  ; obraz - reprodukcja

69,00 zł

"kuźnia wulkana" - diego velazquez  ; obraz -... - Plakaty - Bieruń
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Bieruń
woj. śląskie

Stan:
Nowy
Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Opis

Co zawiera cena?

Reprodukcję obrazu wydrukowaną cyfrowo na płótnie, naciągniętą na blejtramie, z zadrukowanymi bokami (co umożliwia powieszenie bez ramy), przygotowaną do zamontowania w ramie.

 

Informacje o oryginale:

 


Wymiary: 233 x 290 cm
Olej na płótnie
Namalowany w 1630 r.


 

 

Treść obrazu

 

Kuźnia Wulkana (hiszp. La fragua de Vulcano) – obraz olejny hiszpańskiego artysty barokowego Diego Velazqueza.

Według jednych źródeł obraz został wykonany w Rzymie, podczas pierwszej podróży malarza do Włoch, według innych – powstał w rezydencji ambasadora Filipa IV, don Manuela de Foncesca. Stanowił uzupełnienie do innego dzieła, wykonanego w tym czasie, pt. Szata Józefa. W zbiorach królewskich znalazł się dzięki księciu Olivaresowi, który go zakupił i podarował królowi z przeznaczeniem do Pałacu Buen Retiro. W obu obrazach są dostrzegalne wpływy malarstwa emiliańskiego i koloryzmu weneckiego.

Velázquez wybrał moment, gdy do kuźni Wulkana przybywa bóg Apollo z wieścią o zdradzie Wenus. Jego postać, okryta czerwonym suknem, kontrastuje z nagimi torsami pomocników boga ognia i nim samym. Gdyby nie jasna poświata wokół głowy Apolla kompozycja wskazywałaby na scenę rodzajową, a nie mitologiczną. Realizm postaci został zainspirowany dziełami Guida Reniego. Wieniec laurowy na głowie Apolla ma nawiązywać do jego innej roli – boga poezji. Przedstawienie wawrzynu – symbolu poezji – na tle kuźni i zapracowanych mężczyzn ma wskazywać na wyższość pracy ręcznej, a co za tym idzie wyższość malarstwa i rzeźby.

Postacie przedstawione zostały w różnych pozach, modelowane światłem bijącym od aureoli znad głowy Apolla. Wulkan, stojący przodem do widza, wydaje się być rozgniewany, a jego pomocnicy są wyraźnie zaskoczeni. Jednym z wyrazów gniewu boga ognia jest naprężenie mięśni muskularnego ramienia, trzymającego młot. Jeden z pomocników, który jest odwrócony plecami do widza, został ujęty w klasyczny sposób, przypominający greckie posągi umięśnionych herosów.

Artysta bardzo starannie i z dbałością o detale przedstawił martwą naturę: młoty i inne narzędzia znajdujące się na ziemi oraz szykowaną dla boga Marsa zbroję, która skupia na sobie światło. Na półce znajduje się jasny dzban, kolejny element – obok niebieskich sandałów Apolla i nieba nad nim – ożywiający ciemną tonację obrazu.

 

 

Informacje techniczne:


Dostępne wymiary reprodukcji: 40 x 32 cm; 60 x 48 cm; 90 x 72 cm (wymiary przybliżone)
Materiał: płótno (canvas) 360 g/m2
Technika druku: druk cyfrowy solwentowy, zabezpieczony lakierem bezbarwnym
Oprawa: blejtram (drewniana rama wewnętrzna - krosno malarskie) około 2 cm grubości. Wykonany z wysokiej klasy drewna sosnowego suszonego próżniowo daje gwarancję sprężystości i trwałości. Zaokrąglenie krawędzi chroni przed odciskaniem się wewnętrznej strony oprawy na płótnie.
Boki obrazu są zadrukowane, dzięki czemu jest on gotowy do powieszenia bez dodatkowej ramy. Aby podkreślić walory obrazu, można go oprawić w ozdobną ramę. Zakupisz ją u nas w kategorii Akcesoria.
Sposób pakowania: karton firmowy, koperta lub folia


 

 

Uwaga! Proporcje boków reprodukcji mogą się nieznacznie różnić od proporcji oryginału. Podawane wymiary ramy ozdobnej dotyczą jej wewnętrznej strony i są równe gabarytom blejtramu. Zewnętrzne wymiary zależne są od rodzaju listwy. Zdjęcia mają charakter poglądowy. W rzeczywistości walory obrazu mogą się nieznacznie różnić. Spowodowane jest to różnym wyświetlaniem kolorów przez monitory.

 

Atuty reprodukcji:


łudzące podobieństwo do oryginału
wierne oddanie kolorów dzięki  wysokiej  jakość druku
druk odporny na wilgoć i działanie promieni UV
duża trwałość dzięki za


Przejdź do sklepu
Obserwuj

Zobacz na mapie:
Bieruń
woj. śląskie

Stan:
Nowy
Wystawiający:
Firma (Dostępna faktura VAT)

Dane wystawiającego:
Meble
(Meble)


Inne ogłoszenia użytkownika


Kategoria: Plakaty
(w dziale: Dom i ogród)

Rodzaj transakcji: Sprzedam
Ilość wyświetleń: 2
Data dodania: 2020-10-31

Zgłoś naruszenie

Przeglądaj ogłoszenia w okolicy

Meble
(Meble)

Powołaj się na Sprzedawacz.pl

ZADZWOŃ WYŚLIJ SMS
ZAMKNIJ