Następne

Klementynka krzew

60,00 zł


Opis

- doniczka - 14cm,

- wysokosc - 40-50cm.

- Podane wysokosci moga sie róznic kilka centymetrów w zaleznosci od pory roku.

Citrus Clementina.

Jest to hybryda mandarynki z rejonu Morza Sródziemnego i gorzkiej pomaranczy. Zostala nazwana klementynka na czesc brata Clemente Rodier z Misji Ojców Swietego Ducha, który ja znalazl i rozpowszechnil, rozpoczynajac hodowle w ogrodzie sierocinca w Misserghin w Algierii. Przoduje w popularnosci i uprawie na calym swiecie. Citrus Clementina to roslina o gestej zwartej koronie. Ma nieco podluzne ciemnozielone liscie, male, biale kwiaty oraz sferyczne, nieco splaszczone na biegunach owoce. Roslina jest bardzo wrazliwa na skoki temperatur. Zle znosi chlody. Lubi slonce oraz regularne podlewanie i nawozenie. Klementynki szybko dojrzewaja, bo juz na przelomie pazdziernika i listopada i maja mala ilosc pestek. Poza klementynka „Comune, czyli zwyczajna, innymi znanymi i rozpowszechnionymi odmianami , sa:

 

- klementynka „Monreal

- klementynka „ Di Nules

- klementynka „Oroval

- klementynka „Tardivo czyli pózna.

Jesli chcesz miec pewnosc, ze kupowany przez Ciebie klementynka posiada owoce - skontaktuj sie z nami przed zlozeniem zamówienia.

Sklep wloskierosliny.pl nie gwarantuje, ze wszystkie klementynki owocuja w momencie dokonywania przez Ciebie zakupów, dlatego lepiej sie upewnic - jestesmy do Twojej dyspozycji.


Szczegółowe informacje o produkcie znajdziesz bezpośrednio na stronie sklepu.

Klementynka krzew - zamówisz kurierem korzystając z następujących form płatności: Przelew bankowy, DotPay,PayPal, PayU, Płatność przy odbiorze,Przelewy24.
Przejdź do sklepu

Następne ogłoszenie

Sprawdź także

Przeglądaj oferty w okolicy

Następne