Aranżacja wnętrz z kominkiem

Aranżacja wnętrz z kominkiem

Kominek we wnętrzu domu zobowiązuje: jeśli projekt przewiduje jego obecność, uzasadnione jest zaplanowanie rozmieszczenia mebli i wyboru wykończeń z uwzględnieniem urządzenia i jego lokalizacji. Projekt salonu z kominkiem, techniki stosowane przez projektantów i architektów w projektach wystroju takiego wnętrz muszą być zachowane.

Wybór modelu kominka do wystroju wnętrz

  • Kominki ścienne, są zazwyczaj typu frontalnego, gdy palenisko z kominkiem jest instalowane blisko ściany. Opcje te mają najbogatszy wybór wykończeń - od litego marmuru, trawertynu i drewna impregnowanego specjalną impregnacją po płytki vintage.
  • Wolnostojące kominki lub wyspa. Niemal autentycznie imitują prawdziwe ognisko, wokół którego można zebrać całą rodzinę, jakby to było spotkanie na łonie natury. Fajną wersją opcji wolnostojącej jest obrotowy kominek. Można go umieścić na środku pokoju, gdy goście są w domu, lub na osobnym fotelu, gdy chce się podziwiać sam płomień.
  • Uwzględniono również mini kominki: modele na nogach, zwykle o niewielkich rozmiarach, nadają się do kompaktowych przestrzeni, strychów i domków letniskowych.

Kominki zawieszone

Urządzenie z lakonicznym portalem i długim kominem optymalnie uzupełnia modernistyczne salony: w stylu minimalizmu, loftu, nowoczesności.

Kominki wpuszczane

Można to połączyć równo ze ścianą lub wpisać w portal z czymś innym, takim jak półki, telewizor lub projektor.


Kominki przeszklone z dwóch lub trzech stron

Nadają się do przestrzeni publicznej z wystającymi ścianami lub gdy strefa mieszkalna wymaga podziału na strefy. Ogień będzie widoczny z każdej strony, z każdego punktu pomieszczenia.

Kominki przenośne

Kompaktowy model, który można przenosić do innych pomieszczeń. Wygodna forma, wszechstronnego zastosowania.

Kominek do mieszkania w mieście: jakie modele są dostępne?

Ponieważ mieszkanie, w przeciwieństwie do prywatnego domu, nie jest tak łatwo wyposażyć w kominek, wybór modeli zawęża się do:

  • Modele elektryczne
  • Biokominki.

 Zaletą tego drugiego jest to, że płomień w nim wciąż żyje. Kominki biopaliwowe działają na biopaliwo (w rzeczywistości jest to alkohol), nie potrzebują szczypiec, drewna opałowego, popiołu nie rozproszą się na podłodze, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych kominków. Elektryczny kominek we wnętrzu salonu nie można odróżnić od zwykłego. Różnica na żywo jest niezauważalna.Takie urządzenia mogą stworzyć niezawodną imitację tlącego się drewna opałowego lub płomieni, dobrze ogrzeją pomieszczenie, jednak nie jest łatwo zapomnieć, że ogień nie jest prawdziwy.


Salon z kominkiem i telewizorem: blisko czy z dala od siebie?

Trzeba zrozumieć, że oba obiekty są aktywne, mogą wizualnie się ze sobą kłócić, dlatego lepiej jest zapewnić specjalny panel dla telewizora lub wybrać niewidoczny model. Jeśli możliwe jest zorganizowanie kominka i strefy telewizyjnej osobno w jednym salonie, z dala od siebie, lepiej wybrać tę opcję. Należy wybierać kominek proporcjonalny do pomieszczenia: małe pokoje - kompaktowe kominki z minimalnym wystrojem, duże, z wysokimi sufitami, można wybrać większe modele.


Artykuł powstał przy współpracy z https://www.szalonymax.pl/

Data publikacji: 2020-03-27, ostatnia zmiana: 2020-03-27

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Stojak na drewno do kominka GRAB 2
369,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Pompa ciepła Panasonic Aquarea 9 kW monoblok T-CAP generacja J z montażem
22 624 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ciekawe gadżety kuchenne - sprawdź, jakie wybrać!
Kuchnia jest miejscem, w którym każdego dnia domownicy spędzają dużą ilość czasu. Nie ulega wątpliwości, że powinna charakteryzować się funkcjonalnością oraz ładnym wyglądem. Dodatkowo, bardzo ważne j...
Data publikacji: 2021-06-01
Jaki hamak ogrodowy wybrać? Ranking wiosna 2021 i opinie
Hamaki nie zaliczają się do standardowego wyposażenia ogrodu, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Swoją popularność zawdzięczają temu, że zajmują niewiele miejsca, efektownie się prez...
Data publikacji: 2021-04-13
Idzie lato - który klimatyzator ochłodzi najlepiej?
Letnie upały potrafią być ciężkie do zniesienia. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła, np. szybko nagrzewające się poddasza czy mieszkania z ekspozycją na zachód czy południe....
Data publikacji: 2021-03-31
Zastosowanie piły ukośnicy
Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwyk...
Data publikacji: 2021-03-29

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij