Aranżacja wnętrz z kominkiem

Aranżacja wnętrz z kominkiem

Kominek we wnętrzu domu zobowiązuje: jeśli projekt przewiduje jego obecność, uzasadnione jest zaplanowanie rozmieszczenia mebli i wyboru wykończeń z uwzględnieniem urządzenia i jego lokalizacji. Projekt salonu z kominkiem, techniki stosowane przez projektantów i architektów w projektach wystroju takiego wnętrz muszą być zachowane.

Wybór modelu kominka do wystroju wnętrz

  • Kominki ścienne, są zazwyczaj typu frontalnego, gdy palenisko z kominkiem jest instalowane blisko ściany. Opcje te mają najbogatszy wybór wykończeń - od litego marmuru, trawertynu i drewna impregnowanego specjalną impregnacją po płytki vintage.
  • Wolnostojące kominki lub wyspa. Niemal autentycznie imitują prawdziwe ognisko, wokół którego można zebrać całą rodzinę, jakby to było spotkanie na łonie natury. Fajną wersją opcji wolnostojącej jest obrotowy kominek. Można go umieścić na środku pokoju, gdy goście są w domu, lub na osobnym fotelu, gdy chce się podziwiać sam płomień.
  • Uwzględniono również mini kominki: modele na nogach, zwykle o niewielkich rozmiarach, nadają się do kompaktowych przestrzeni, strychów i domków letniskowych.

Kominki zawieszone

Urządzenie z lakonicznym portalem i długim kominem optymalnie uzupełnia modernistyczne salony: w stylu minimalizmu, loftu, nowoczesności.

Kominki wpuszczane

Można to połączyć równo ze ścianą lub wpisać w portal z czymś innym, takim jak półki, telewizor lub projektor.


Kominki przeszklone z dwóch lub trzech stron

Nadają się do przestrzeni publicznej z wystającymi ścianami lub gdy strefa mieszkalna wymaga podziału na strefy. Ogień będzie widoczny z każdej strony, z każdego punktu pomieszczenia.

Kominki przenośne

Kompaktowy model, który można przenosić do innych pomieszczeń. Wygodna forma, wszechstronnego zastosowania.

Kominek do mieszkania w mieście: jakie modele są dostępne?

Ponieważ mieszkanie, w przeciwieństwie do prywatnego domu, nie jest tak łatwo wyposażyć w kominek, wybór modeli zawęża się do:

  • Modele elektryczne
  • Biokominki.

 Zaletą tego drugiego jest to, że płomień w nim wciąż żyje. Kominki biopaliwowe działają na biopaliwo (w rzeczywistości jest to alkohol), nie potrzebują szczypiec, drewna opałowego, popiołu nie rozproszą się na podłodze, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych kominków. Elektryczny kominek we wnętrzu salonu nie można odróżnić od zwykłego. Różnica na żywo jest niezauważalna.Takie urządzenia mogą stworzyć niezawodną imitację tlącego się drewna opałowego lub płomieni, dobrze ogrzeją pomieszczenie, jednak nie jest łatwo zapomnieć, że ogień nie jest prawdziwy.


Salon z kominkiem i telewizorem: blisko czy z dala od siebie?

Trzeba zrozumieć, że oba obiekty są aktywne, mogą wizualnie się ze sobą kłócić, dlatego lepiej jest zapewnić specjalny panel dla telewizora lub wybrać niewidoczny model. Jeśli możliwe jest zorganizowanie kominka i strefy telewizyjnej osobno w jednym salonie, z dala od siebie, lepiej wybrać tę opcję. Należy wybierać kominek proporcjonalny do pomieszczenia: małe pokoje - kompaktowe kominki z minimalnym wystrojem, duże, z wysokimi sufitami, można wybrać większe modele.


Artykuł powstał przy współpracy z https://www.szalonymax.pl/

Data publikacji: 2020-03-27, ostatnia zmiana: 2020-03-27

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Aparat nawiewny AN1
320,00 zł
Marki
(woj. mazowieckie)
Stojak na drewno do kominka GRAB 1
249,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Pompa ciepła Panasonic Aquarea 9 kW monoblok t-cap z montażem
22 028 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Stojak na drewno do kominka GRAB 2
299,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Piec kominkowy na drewno i węgiel sprzedam
1 000,00 zł
Krobielewko
(woj. lubuskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13
Rodzaje elektrycznych kluczy udarowych
Elektryczne klucze udarowe znajdują coraz szersze zastosowanie przy realizacji prac montażowych i instalacyjnych w różnych gałęziach przemysłu. Urządzenia tego typu są dostępne w kilku wersjach, które...
Data publikacji: 2020-10-12