Znakowanie opakowań – wykorzystaj je w promocji swojej firmy

 Znakowanie opakowań – wykorzystaj je w promocji swojej firmy

Chociaż swego czasu reklamówki były uznawane za symbol rozwoju technologicznego, przez ostatnie lata wiele się zmieniło. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, ludzie zaczęli zwracać większą uwagę na to, w jaki sposób mogą walczyć z zanieczyszczeniem środowiska, jednocześnie nie zmuszając się do większych wyrzeczeń. Na pierwszy front poszedł więc plastik i tworzone z niego produkty jednorazowe - zapełniające wysypiska i gromadzące się na masową skalę w morzach i oceanach. W miejscu popularnych dotychczas foliówek pojawiła się równie wygodna, ale bezpieczniejsza dla środowiska alternatywa - torby papierowe.

Znakowanie opakowań - zrób to rozsądnie!

Wszędzie tam, gdzie produkt, potrzebne jest również opakowanie. Torby papierowe nie tylko ułatwiają przenoszenie zakupów, ale odpowiednio spersonalizowane, stanowią również element marketingowy. Przedsiębiorcy wybierający wersje z nadrukiem, zdają sobie sprawę z tego, że umieszczone na nich informacje są przenoszone w przestrzeni publicznej i dostrzegane przez potencjalnych klientów, którzy mogą podświadomie zapamiętać nazwę firmy czy logo. Kiedy w przyszłości staną przed potrzebą znalezienia danego produktu, z większym prawdopodobieństwem pomyślą w pierwszej kolejności o markach, z którymi już się zetknęli.

Torby papierowe z nadrukiem są często znacznie droższe niż ich tradycyjna, gładka forma. Średnie ceny sięgają nawet kilku złotych za sztukę, a zakup staje się opłacalny dopiero przy zamówieniu masowym. Oznaczanie opakowań nie musi być jednak drogie. Poza gotowymi nadrukami, na rynku można znaleźć również stemple oraz pieczątki z logo umożliwiające samodzielną personalizację niewielkim kosztem. Takie produkty mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a jedynym kosztem z jakim się wiążą, jest okresowe uzupełnianie zapasów tuszu.

Gdzie może przydać się stempel z logo?

Znakowanie opakowań przy pomocy takich rozwiązań jest szczególnie przydatne dla małych i średnich firm, chociaż może być z powodzeniem wykorzystywane wszędzie tam, gdzie sprzedawany jest produkt fizyczny. W kontekście aktualnych wydarzeń, warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na branżę gastronomiczną, która w związku z trwającą epidemią, została zmuszona do znacznego zwiększenia sprzedaży jedzenia na wynos. Produkty lądujące wcześniej prosto na talerzu, teraz muszą być dostarczone bezpośrednio do klienta, a co za tym idzie - zapakowane.

Skąd wziąć stemple i pieczątki dla swojej firmy?

W takim przypadku stempel, czy pieczątka z logo może okazać się niezastąpioną opcją, umożliwiając tanie i efektywne oznaczanie opakowań. Dodatkową zaletą jest fakt, że gładkie torby papierowe cechują się dużo większą dostępnością i czasem realizacji niż wersje z gotowymi nadrukami, które trzeba zamawiać z wyprzedzeniem. Posiadając własne narzędzia do personalizacji, restauratorzy mogą znacznie skrócić czas oczekiwania, nabywając opakowania na bieżąco, wedle aktualnego zapotrzebowania.

W podobnej sytuacji znalazły się również salony kosmetyczne i mniejsze drogerie, działające dotychczas głównie stacjonarnie - to właśnie takie punkty zostały w dużej mierze zmuszone do rozpoczęcia sprzedaży przez internet. Również dla nich znakowanie opakowań jest ciekawym narzędziem marketingowym, pozwalającym dostarczyć informacje o firmie bezpośrednio do domów klientów, zapadając im w pamięć na dłużej. Chociaż zarówno stemple, jak i pieczątki nadają się do oznaczania różnych rodzajów opakowań, warto wziąć pod uwagę, że kosmetyki cechują się często niewielkimi rozmiarami, dla których pieczątka z logo będzie całkowicie wystarczalna.

Skąd wziąć stemple i pieczątki dla swojej firmy?

Stemple i pieczątki z logo można szybko i łatwo zamówić przez internet. Chociaż na rynku można znaleźć kilku producentów zajmujących się dystrybucją rozwiązań tego typu, na wyróżnienie zasługuje firma Stempleks, oferująca jakościowe produkty, w przystępnych cenach. Wystarczy wybrać odpowiedni produkt i wprowadzić własną treść. Na tej podstawie zostanie wygenerowany wzór, odpowiedni dla indywidualnego tekstu (chociaż istnieje również możliwość ręcznego zaprojektowania szablonu). Później wystarczy złożyć zamówienie i czekać na dostawę.

Takie rozwiązanie jest przydatne w każdych warunkach, warto jednak zastanowić się nad nim szczególnie teraz - rozpoczynając sprzedaż internetową, czy dostarczając samodzielnie produkty na wynos, jak w przypadku restauracji i barów. Stempleks zdaje sobie z tego sprawę, więc starając się wspierać małych przedsiębiorców, firma przygotowała gotowe zestawy produktowe, a także promocyjną ofertę pieczątek tabelarycznych, w ramach której wprowadzono rabaty na niektóre produkty.

Data publikacji: 2020-06-16, ostatnia zmiana: 2020-06-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

ofertówka a5 l twarda zawieszka 25 sztuk biurfol
24,34 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
ofertówka a4 l gruba 25 sztuk biurfol
26,81 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
ofertówka a4 l twarda zielona 10 sztuk biurfol
18,14 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
kalendarz b6 192 książkowy 2022 z gumką metallic beauty pastelowy róż interdruk
11,45 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
ofertówka a4 l esselte twarda krystaliczna 25 sztuk 55430
69,43 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
kalendarz książkowy 2022 z gumką a5 384 niebieski liść dzień na stronie interdruk
20,23 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
ofertówka a4 l twarda biała 10 sztuk biurfol
18,14 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
ofertówka a4 l twarda żółta 10 sztuk biurfol
18,14 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
kalendarz a5 192k książkowy 2022 dla kobiety z metallic flowers interdruk
18,15 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
kalendarz trójdzielny zwierzaki 34cm x 82,5cm interdruk
12,20 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
ofertówka a5 u twarda przeźroczysta 25 sztuk biurfol
23,24 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
kalendarz trójdzielny smacznego 34cm x 82,5cm interdruk
12,20 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy warto inwestować w odzież firmową z nadrukiem?
Przedsiębiorcy, którzy chcą odnieść na rynku sukces, muszą inwestować w reklamę. Obecnie jako przekaz reklamowy mogą zostać wykorzystane bardzo różne nośniki. Mnóstwo firm decyduje się na zainwestowan...
Data publikacji: 2022-05-04
Przegrody biurowe - skupienie i prywatność nawet w zatłoczonym biurze!
W przestrzeni biurowej ciężko jest stworzyć miejsce, w którym każdy będzie czuł się komfortowo i będzie mógł skupić się na swojej pracy – szczególnie jeśli planuje się open space, a firma zatrudnia wi...
Data publikacji: 2022-03-31
Wynajem mebli coraz popularniejszy
Jak w szybki i łatwy sposób zaoszczędzić pieniądze? Przestać kupować. Niemożliwe? Zamiast inwestować w kolejne nowe przedmioty, warto skorzystać z opcji wynajmowania. Mieszkania, samochody i inne rzec...
Data publikacji: 2021-12-29
Jak oznaczać dokumenty i inne przedmioty?
Nie szukaj swoich dokumentów czy innych ważnych rzeczy – podpisz pojemniki, w których je przechowujesz. Dzięki temu o wiele łatwiej znajdziesz potrzebne w danej chwili dokumenty i przedmioty.
Data publikacji: 2021-12-01

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij